AKTUALNOŚCI:

Mikołaj w internacie

06 Grudzień 2017
 W dniu 5.12.2017 do naszego internatu przybył z dalekiej Laponii Św. Mikołaj. Wpadając przez komin w szkole, wręczył grzecznym wychowankom małe upominki. Aby je otrzymać trzeba było się wykazać i powiedzieć wierszyk, zaśpiewać kolędę lub piosenkę. Podczas chwil spędzonych z Mikołajem było dużo śmiechu i dobrej zabawy !

Do zobaczenia za rok !!!

Galeria zdjęć ...

Wigilia z majorem Hubalem …

02 Grudzień 2017
 W piątek 01.12.2017 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w XIHubalowej Wigilii”. Ze względu na warunki pogodowe, po raz pierwszy miała ona miejsce nie przy obelisku na Bielawach a bezpośrednio przy Szańcu w Anielinie. W skład delegacji szkolnej weszli uczniowie klas I: Konrad Piędzia – I Ti, Michał Flis – I Tps i Jacek Pruś – II Tps oraz nauczyciele Robert Skoczylas i Janusz Sagan.
więcej...

„Segregujesz… i śmiecisz mniej”.

30 Listopada 2017

29.11.2017r W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Bychawie na sali gimnastycznej odbyła się nietypowa  lekcja wychowawcza dla całej społeczności szkolnej, z dziedziny ekologii, którą zatytułowano:  „Segregujesz… i śmiecisz mniej”. Inspiracją do jej przeprowadzenia  był Europejski Tydzień Redukcji Odpadów.

więcej...

Nowa pracownia w HUBALU

26 Listopada 2017
 W ranach projektów unijnych: „Kreatywna Edukacja w Powiecie Lubelskim” oraz „Edukacja Przyszłości w Powiecie Lubelskim ‘’ realizowanych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie w szkole powstała nowoczesna  pracownia diagnostyki komputerowej. Została wyposażona w sprzęt potrzebny do realizacji zadań z zakresu diagnostyki i eksploatacji urządzeń techniki komputerowej. Zakupiono nowe stoły montażowe wraz z oświetleniem i oprzyrządowaniem (maty i fartuchy elektrostatyczne, zestawy montażowe, lutownice, testery sprzętu),komputery stacjonarne, laptopy, drukarki 3D, laserowe urządzenie  wielofunkcyjne, odkurzacz do drukarek, sprężarkę. Celem projektów jest zwiększenie szans  na zatrudnienie uczniów szkół zawodowych, podwyższenie wiedzy i kompetencji, nabycie praktycznych umiejętności, doświadczenia zawodowego. Doposażenie bazy dydaktycznej szkoły na pewno wpłynie na zwiększenie efektywności i atrakcyjność  kształcenia.

Galeria zdjęć ....

Zakończenie portugalskiej przygody …

26 Listopad 2017
   Z początkiem listopada, grupa uczniów „Hubala” pojechała do słonecznej Portugalii. Przez trzy tygodnie nie tylko zdobywali doświadczenie, ale również mieli okazję zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Grupa 16-osobowa uczniów w ramach projektu Erasmus + „Portugalskie staże uczniów z Bychawy” zakończyła swój zagraniczny pobyt.

więcej...

Razem bezpieczniej

19 Listopad 2017
 Od września do grudnia 2017 r. w naszej szkole realizowany jest, we współpracy z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie, kolejny projekt. Jest to „Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Głównym celem programu jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony w miejscu nauki oraz podejmowanie interdyscyplinarnych działąń w obszarze prewencji i łagodzenia skutków patologii.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl