AKTUALNOŚCI:

Szkolna akcja HDK

12 Kwiecień 2018
 Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu 12 kwietnia 2018 r. młodzież naszej szkoły, nauczyciele i absolwenci wzięli udział w kolejnej szkolnej akcji krwiodawstwa. 

   Do szkoły, jak zwykle przyjechała wyjazdowa grupa z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Kilka chwil później rozpoczęło się oddawanie krwi. Zgłosiło się 22 uczestników! Zakwalifikował się 21. W ten sposób pozyskano 9450 ml pełnej krwi. 

   Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania, życząc zdrowia i zachęcając do propagowania idei krwiodawstwa w swoim środowisku.

Galeria zdjęć...

Następna Szkolna Akcja HDK 18 września 2018 r.

W kinie w Lublinie.

12 Kwiecień 2018

 W dniu 11.04.2018r uczniowie z klas I TI/TUF, I TPS i II TPS pod opieka Pani Barbary Długoszek i Pana Andrzeja Pietrzaka  wybrali się do kina Cinema City na projekcję film "TOMB RAIDER".

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

Po filmie wszyscy wrócili zadowoleni i odprężeni do domu z nadzieją na kolejne wyjazdy.

Druh Rafał znów wygrywa …

23 Marzec 2018
   W dniu 22.03.2018 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy Związku OSP RP, Komenda Miejska PSP i Starostwo Powiatowe w Lublinie. Konkurs został poprzedzony eliminacjami gminnymi, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. Nominacje do finału wojewódzkiego zdobyli tylko najlepsi uczestnicy w poszczególnych kategoriach szkolnych. 

   W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Powiat Lubelski będzie reprezentować uczeń „Hubala” dh Rafał Sulowski. Trzymamy kciuki za naszego mistrza by udało mu się wygrać eliminacje wojewódzkie, które odbędą się 26.04.2018 roku.
więcej...

XIX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

20 Marzec 2018

 W sobotę 17.03.2018 roku w Warszawie odbyła się XIX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji przystąpiło 354­­ uczniów z całej Polski. Półfinał olimpiady odbył się w Warszawie w aulach Politechniki /Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych/. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Arkadiusz Paluch  kl. IV TPS, Rafał Sulowski kl. III TPS i Jacek Pruś kl. II TPS.

więcej...

Targi edukacyjne w Lublinie

16 Marzec 2018
 Za nami XIV edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. Przez dwa dni nasza szkoła, prezentowała swoją ofertę edukacyjną na wspólnym stoisku dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym.
  Jest nam niezmiernie miło, że oprócz głównych zainteresowanych, nasze stoisko odwiedziła Lubelska Kurator Oświaty p. Teresa Misiuk oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego p. Beata Brudzisz – Janiszewska.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl