AKTUALNOŚCI:

Krwiodawcy z „Hubala” …

19 Styczeń 2018
 Krwiodawstwo, czyli chęć niesienia pomocy innym, w naszej szkole funkcjonuje już od pięciu lat i cieszy się wciąż, dużym zainteresowaniem wśród uczniów i absolwentów. Jest siłą napędową do dalszego działania naszej społeczności szkolnej.

   Kolejna akcja za nami! W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu, w dniu 18.01.2018 odbyła się kolejna noworoczna akcja HDK. Jak zawsze za organizację akcji odpowiedzialny był pedagog szkolny Janusz Sagan.

więcej...

Noworoczny Turniej trójek siatkarskich

15 Styczeń 2018
 16.01.2018r odbył się Noworoczny Turniej trójek siatkarskich o Puchar Przechodni pana Dyrektora Szkoły w kategorii dziewcząt. W zawodach udział wzięły 4 drużyny reprezentujące poszczególne klasy oraz drużyny łączone. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Klasyfikacja końcowa: I miejsce klasa IVTUF w składzie: B. Znój, K. Rokicka, A. Staszewska, K. Mucha. II miejsce klasa I TUF: Sylwia Sawa, Aleksandra Jaworska, Kinga Staszewska III miejsce klasa ITUF i III TPS: Agata Mączka, Magdalena Mełgieś, Patrycja Skoczylas IV miejsce klasa II TI i I TPS: Natalia Depkiewicz, Dominika Sprawka, Weronika Kowalczyk ( P. Skoczylas, A. Mączka) Gratulujemy zawodniczkom. 
Galeria zdjęć ...

"Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim"

10 Styczeń 2018
 W dniach 10.11, 16.11, 17.11, 24.11.2017r w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 odbyło się ostatnie ze szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Szkolenie dotyczyło zakresu pedagogiki specjalnej .W zajęciach wzięli udział nauczyciele ze szkół:  ZSZ Nr1  Bychawy ,ZSR CKP Pszczelej Woli, ZSTR Piotrowic, ZS Bełżyc i ZSP Niemiec. Bardzo ciekawie i intensywnie prowadzone zajęcia wniosły wiele nowości do wykorzystania w pracy z młodzieżą. Ciekawe sposoby zainteresowania uczniów szkołą i otoczeniem będą służyły do pracy nad polepszeniem relacji młodych ludzi między sobą jak też do wypracowania akceptacji siebie we własnym środowisku.

Galeria zdjęć ...

"Razem bezpieczniej"

10 Styczeń 2018
 W grudniu 2017 r. w „Hubalu” zakończona została realizacja projektu „Razem bezpieczniej”. „Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” był realizowany we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lublinie.
   Głównym celem programu było zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony w miejscu nauki oraz podejmowanie interdyscyplinarnych działąń w obszarze prewencji i łagodzenia skutków patologii.

więcej...

Współpraca „Hubala” z WSEI w Lublinie …

04 Styczeń 2018
 Dnia 15 grudnia 2017 roku uczniowie klasy trzeciej i czwartej technik pojazdów samochodowych z „Hubala” wraz z nauczycielami uczestniczyli w wizycie studyjnej w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Młodzieżą opiekowali się nauczyciele: Andrzej Pietrzak, Jakub Wieczorkiewicz i Janusz Sagan.
więcej...

W rocznicę czarnej nocy …

03 Styczeń 2018
 Stan wojenny to jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w najnowszej historii Polski. Czołgi, wojsko na ulicach i przemówienie generała Jaruzelskiego – tak właśnie wielu Polakom kojarzy się 13 grudnia 1981 roku.
   W 36 rocznicę tego tragicznego wydarzenia, w Bychawskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z działaczem opozycyjnym tamtych dni - Krzysztofem Wianeckim - współpracownikiem Kornela Morawieckiego, założyciela „Solidarności Walczącej”. W  spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II Tps wraz z wychowawcą Januszem Saganem.  Poza wspomnieniami, można było zobaczyć unikatowe pamiątki: tzw. bibułę /gazetki i ulotki/ oraz oporniki /symbol oporu stanu wojennego/.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl