AKTUALNOŚCI:

Podziękowania dla Wydawnictwa Komunikacji i Łączności Sp. z o.o

20 Luty 2018
 

„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.”

Składamy serdeczne podziękowania Pani Ewie Berus i Wydawnictwu Komunikacji i Łączności Sp. z o.o za książki przekazane w darze naszej bibliotece.
Książka to - zwłaszcza dla młodych ludzi - jedna z dróg rozwoju i samorealizacji, a także przyjemny sposób na poszerzanie horyzontów. Dzięki otrzymanej darowiźnie cele te zostaną na pewno osiągnięte.

 

W ofercie biblioteki szkolnej znajdują się następujące pozycje książkowe:

1. Kubiak P, Zalewski M  - Pracownia diagnostyki pojazdów samochodowych

2. Zogbaum E.A  - Poradnik mechanika samochodowego  

3. Piechna J  - Podstawy aerodynamiki pojazdów   

4. Pacholski K - Elektryczne i elektroniczne wyposażenie pojazdów samochodowych 1

5. Pacholski K -  Elektryczne i elektroniczne wyposażenie pojazdów samochodowych 2

6. Jastrzębska U - Podstawy działalności gospodarczej w branży samochodowej

7. Wiśniewski K -  Przepisy ruchu drogowego i technika kierowania pojazdami kategorii B

8. Rochowski P  - Język niemiecki w branży samochodowej         

9. Doległo M  - Podstawy elektrotechniki i elektroniki       

„Ferie z HUBALEM” – Trzeci Międzyszkolny Turniej Gier Komputerowych CS:GO

12 Luty 2018
 Już pom raz trzeci w dniach 6-8 lutego 2018 roku, z samego rana (o godzinie 7:40!!!), przez nikogo nie budzeni, porzuciwszy ciepłe łóżeczko, pojawili się w murach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie  uczestnicy i organizatorzy Trzeciego Międzyszkolnego Turnieju Gier Komputerowych CS:GO.
więcej...

BKMD

19 Styczeń 2018
 W dniach 10.11, 16.11, 17.11, 24.11.2017r w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 odbyło się ostatnie ze szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Szkolenie dotyczyło zakresu pedagogiki specjalnej. W zajęciach wzięli udział nauczyciele ze szkół:  ZSZ Nr1  Bychawy ,ZSR CKP Pszczelej Woli, ZSTR Piotrowic, ZS Bełżyc i ZSP Niemiec. Bardzo ciekawie i intensywnie prowadzone zajęcia wniosły wiele nowości do wykorzystania w pracy z młodzieżą. Ciekawe sposoby zainteresowania uczniów szkołą i otoczeniem będą służyły do pracy nad polepszeniem relacji młodych ludzi między sobą jak też do wypracowania akceptacji siebie we własnym środowisku.

Krwiodawcy z „Hubala” …

19 Styczeń 2018
 Krwiodawstwo, czyli chęć niesienia pomocy innym, w naszej szkole funkcjonuje już od pięciu lat i cieszy się wciąż, dużym zainteresowaniem wśród uczniów i absolwentów. Jest siłą napędową do dalszego działania naszej społeczności szkolnej.

   Kolejna akcja za nami! W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu, w dniu 18.01.2018 odbyła się kolejna noworoczna akcja HDK. Jak zawsze za organizację akcji odpowiedzialny był pedagog szkolny Janusz Sagan.

więcej...

Noworoczny Turniej trójek siatkarskich

15 Styczeń 2018
 16.01.2018r odbył się Noworoczny Turniej trójek siatkarskich o Puchar Przechodni pana Dyrektora Szkoły w kategorii dziewcząt. W zawodach udział wzięły 4 drużyny reprezentujące poszczególne klasy oraz drużyny łączone. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Klasyfikacja końcowa: I miejsce klasa IVTUF w składzie: B. Znój, K. Rokicka, A. Staszewska, K. Mucha. II miejsce klasa I TUF: Sylwia Sawa, Aleksandra Jaworska, Kinga Staszewska III miejsce klasa ITUF i III TPS: Agata Mączka, Magdalena Mełgieś, Patrycja Skoczylas IV miejsce klasa II TI i I TPS: Natalia Depkiewicz, Dominika Sprawka, Weronika Kowalczyk ( P. Skoczylas, A. Mączka) Gratulujemy zawodniczkom. 
Galeria zdjęć ...

"Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim"

10 Styczeń 2018
 W dniach 10.11, 16.11, 17.11, 24.11.2017r w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 odbyło się ostatnie ze szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Szkolenie dotyczyło zakresu pedagogiki specjalnej .W zajęciach wzięli udział nauczyciele ze szkół:  ZSZ Nr1  Bychawy ,ZSR CKP Pszczelej Woli, ZSTR Piotrowic, ZS Bełżyc i ZSP Niemiec. Bardzo ciekawie i intensywnie prowadzone zajęcia wniosły wiele nowości do wykorzystania w pracy z młodzieżą. Ciekawe sposoby zainteresowania uczniów szkołą i otoczeniem będą służyły do pracy nad polepszeniem relacji młodych ludzi między sobą jak też do wypracowania akceptacji siebie we własnym środowisku.

Galeria zdjęć ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl