AKTUALNOŚCI:

Rajd rowerowy

25 Maj 2018

 21.05.2018 r.,  uczniowie klasy I TI I TPS i II TPS, wraz z nauczycielami p. Urszulą Wilkołazką, Barbarą Długoszek, Anną Korbą,  Joanną Mendykowską, Andrzejem Pietrzakiem,  Januszem Saganem  i przewodnikiem p. Markiem Kuną, wyruszyli na rajd Rowerem dla Niepodległej. Głównym celem wyprawy było poznanie walorów turystycznych okolic Bychawy, zwiedzanie miejsc pamięci, cmentarzy z I Wojny Światowej i uczczenie  w ten sposób rocznicy 100 lecia Niepodległości. Ponadto promocja  zdrowego stylu życia, poprzez aktywne spędzenie czasu oraz integracja międzypokoleniowa uczniów i nauczycieli.

 
więcej...

Nasi uczniowie na spartakiadzie lekkoatletycznej

21 Maj 2018
 W niedzielę 20 maja w obiektach sportowych Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli odbyła się Spartakiada Lekkoatletyczna „ZDROWO BO SPORTOWO”. W spartakiadzie udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy wspólnie z uczniami gimnazjum i szkoły podstawowej reprezentowali gminę Bychawa. Nasi uczniowie startowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych:

Bieg na 400 m – Wójcik Damian – II miejsce

Sztafeta szwedzka – Dębski Jakub, Szmołda Kamil, Gajor Łukasz, Sajecki Wojtek – III miejsce

Skok w dal – Szmołda Kamil – III miejsce , Padziński Arkadiusz.

Zawodnicy za osiągnięte miejsca otrzymali pamiątkowe medale, które oficjalnie w szkole będziemy chcieli wręczyć na zakończenie roku szkolnego.  Niedziela minęła nam w atmosferze sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Galeria zdjęć...

Wręczenie certyfikatów Europass

27 Kwiecień 2018
 W dniu 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się  uroczyste wręczenie dokumentów Europass – Mobilność dla drugiej grupy uczestników projektu pt. „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”, którzy przebywali od 5 listopada do 25 listopada na stażach zawodowy w mieście Barcelos w Portugali. Młodzież przypomniała sobie swój pobyt w Portugalii, oglądając krótki filmik . Było dużo śmiechu i wspominek. Następnie z rąk pana dyrektora Jerzego Sprawki i koordynatora projektu pani Barbary Długoszek zostały wręczone paszporty europejskie tzw. Europasy. Dokument ten jest potwierdzeniem zdobytych umiejętności i doświadczenia oraz ułatwia uczniom znalezienie atrakcyjnej pracy na rynku krajowym czy też otworzy możliwość zrobienia kariery zagranicą; wydany jest w języku polskim i angielskim.
więcej...

Tak niedawno żeśmy się spotkali a już pożegnania nadszedł czas

27 Kwiecień 2018
 27 kwietnia uczniowie klas IV zakończyli swoją przygodę z naszą szkołą. Z rąk dyrektora szkoły p. Jerzego Sprawki i wychowawców : Joanny Mendykowskiej i Jolanty Szpytmy otrzymali świadectwa ukończenia technikum. Beata Znój , uczennica klasy IV Tiuf, otrzymała świadectwo z wyróżnieniem czyli tzw. ”czerwonym paskiem”.

więcej...

Uczestnicy projektu” My Europe, My Life, My Future” w Hubalu

27 Kwiecień 2018
 W dniach od 15 do 20 kwietnia odbyło się szóste już spotkanie w ramach projektu „My Europe, My Life, My Future”. Tym razem to nasza szkoła była organizatorem i gospodarzem spotkania, które przebiegało pod nazwą „Dance with me”. W tych dniach gościliśmy uczniów i nauczycieli z Portugalii, Rumunii, Bułgarii, Grecji i Chorwacji. Pierwszego dnia naszym gościom pokazaliśmy Warszawę. W programie mieliśmy Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Stare miasto. W godzinach wieczornych przyjechaliśmy do Lublina, gdzie nauczyciele zostali zakwaterowani w hotelu, a uczniowie zostali powitani przez rodziny u których mieszkali przez okres pobytu. 
więcej...

Druh Rafał w finale centralnym …

27 Kwiecień 2018
 26 kwietnia 2018 roku w Sali Konferencyjnej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

   W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele z 20 powiatów województwa lubelskiego. Powiat Lubelski, w grupie szkół ponadgimnazjalnych, reprezentował uczeń klasy III Tps Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie Rafał Sulowski.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl