AKTUALNOŚCI:

Druh Rafał znów wygrywa …

23 Marzec 2018
   W dniu 22.03.2018 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy Związku OSP RP, Komenda Miejska PSP i Starostwo Powiatowe w Lublinie. Konkurs został poprzedzony eliminacjami gminnymi, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. Nominacje do finału wojewódzkiego zdobyli tylko najlepsi uczestnicy w poszczególnych kategoriach szkolnych. 

   W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Powiat Lubelski będzie reprezentować uczeń „Hubala” dh Rafał Sulowski. Trzymamy kciuki za naszego mistrza by udało mu się wygrać eliminacje wojewódzkie, które odbędą się 26.04.2018 roku.
więcej...

XIX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

20 Marzec 2018

 W sobotę 17.03.2018 roku w Warszawie odbyła się XIX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji przystąpiło 354­­ uczniów z całej Polski. Półfinał olimpiady odbył się w Warszawie w aulach Politechniki /Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych/. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Arkadiusz Paluch  kl. IV TPS, Rafał Sulowski kl. III TPS i Jacek Pruś kl. II TPS.

więcej...

Targi edukacyjne w Lublinie

16 Marzec 2018
 Za nami XIV edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. Przez dwa dni nasza szkoła, prezentowała swoją ofertę edukacyjną na wspólnym stoisku dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym.
  Jest nam niezmiernie miło, że oprócz głównych zainteresowanych, nasze stoisko odwiedziła Lubelska Kurator Oświaty p. Teresa Misiuk oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego p. Beata Brudzisz – Janiszewska.
więcej...

Dzień otwarty w "HUBALU"

13 Marzec 2018
 13 marca 2018roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Pojawili się na nim gimnazjaliści, którzy poszukują dla siebie odpowiedniej szkoły i myślących o  naszej szkole jako miejscu przyszłej nauki. Przybyli uczniowie mieli szansę przyjrzeć się szkole od wewnątrz oraz poczuć atmosferę jaka tu panuje.

   Na początku wszyscy zgromadzili się na sali 28 gdzie powitał ich pan wicedyrektor Tomasz Stoczkowski. Następnie uczniowie gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną, która mówiła o ofercie edukacyjnej szkoły, a także przedstawiała nasze działania, zajęcia pozalekcyjne, sukcesy oraz informacje o projektach w jakich bierzemy udział.
więcej...

Przyszli studenci

06 Marzec 2018
 Wiele atrakcji dla „swoich przyszłych studentów” przygotowała WSEI w  ramach Dnia Otwartego. Tym razem gościnne progi otworzył Wydział Transportu i Informatyki. 06.03.2018 roku odbyła się prezentacja technicznych kierunków kształcenia. W prezentacjach tych uczestniczyła również młodzież „Hubala”. Grupa blisko 40 uczniów wraz z opiekunami p. Barbarą Długoszek, p. Anną Pikul i p. Januszem Saganem brała udział w specjalnie przygotowanych wykładach i warsztatach. Mogliśmy obejrzeć obrabiarkę sterowaną numerycznie, drukarki 3D, mikroskopy elektronowe, samochód elektryczny czy laboratorium wytrzymałości materiałów. Chętni mogli obejrzeć najnowszą elektryczną ciężarówkę z lubelskiego Ursusa.
więcej...

Warsztaty kulinarne

03 Marzec 2018
 3 marca 2018 roku, w ramach lokalnych działań projektowych, w ramach projektu My Europe, My Life, My Future, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach kulinarnych, których celem było nauczenie się wykonywania naszych tradycyjnych potraw. Warsztaty te odbyły się w Barze u Saszy, gdzie pod okiem szefa kuchni Mariusza Sawickiego i  jego żony Agnieszki, doskonaliliśmy kulinarne umiejętności. Spośród tradycyjnych polskich dań, wybraliśmy żurek i pierogi z kapustą i ruskie. Krok po kroku przygotowywaliśmy i nagrywali poszczególne etapy przygotowywania potraw. Warsztaty były niezwykłą przygodą z gotowaniem spędzone w miłym towarzystwie. Przekonaliśmy się jak bawiąc się można wiele się nauczyć. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była wspólna degustacja tego co sami zrobiliśmy. Niezapomniany smak na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nagranie video zaprezentujemy naszym partnerom podczas spotkania w Chorwacji gdzie motywem przewodnim będzie kuchnia.

Galeria zdjęć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl