AKTUALNOŚCI:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

11 Grudzień 2020
 W roku 2020 w województwie lubelskim 434 uczniów zostało uhonorowanych stypendium Prezesa Rady Ministrów. Do zaszczytnego grona nagrodzonych należy Wiktor Długoszek uczeń klasy II TI, który uzyskał średnią 5,10 oraz wzorowe zachowanie za rok szkolny 2019/2020
Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen.
Wiktorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy!

„Lubelska kuźnia talentów 2019-2021”

10 Grudzień 2020
 Miło nam poinformować, że uczeń klasy II TI Wiktor Długoszek otrzymał stypendium w ramach projektu pozakonkursowego „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” realizowanego w latach 2019-2021 przez Województwo Lubelskie w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, kwalifikacje i kompetencje Działania 12.4 KSZTAŁCENIE ZAWODOWE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wiktorowi gratulujemy pracowitości i zdolności.

XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

09 Grudzień 2020
 8.12.2020 r. w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie XI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Patronat nad konkursem objął Starosta Lubelski Zdzisław Antoń. Konkurs miał odbyć się w listopadzie ale ze względu na pandemię Covid-19 musieliśmy zrezygnować z dotychczasowej formy konkursu. Nie chcieliśmy jednak rezygnować z niego całkowicie, bo stał się już tradycją naszej szkoły. Postanowiliśmy, że w tym roku oceniane  będą  recytacje uczniów nagrane przez nich i przesłane do oceny przez komisję.

Recytacje oceniała komisja w składzie:

Barbara Cywińska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie
Jadwiga Grzesiak – polonistka
Anna Bartnik – polonistka

więcej...

Wywiadówka

20 Listopad 2020

  26 listopada 2020 roku o godz. 1700 serdecznie zapraszamy na wywiadówkę, która ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły, odbędzie się w formie zdalnej.


W godzinach 1700 – 1900 odbywać się będą konsultacje online, telefonicznie, e-mailowe z wychowawcami i nauczycielami. Zasady organizacji zebrania przekażą wychowawcy. Zachęcamy rodziców do udziału.


To pierwsza w tym roku szkolnym wywiadówka jest o tyle istotna, że da Państwu szczegółowe informacje o sytuacji szkolnej dziecka, które będzie można jeszcze wykorzystać na jej ewentualne poprawienie.

Projekt

09 Listopad 2020
 Od listopada 2020 r. w „Hubalu” rozpoczęła się realizacja nowego projektu unijnego pod nazwą „Nowe kwalifikacje”. Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów, wzrost kompetencj i nauczycieli/instruktorów praktycznej nauki zawodu oraz wzrost jakości kształcenia w szkołach zawodowych. Cel ten zostanie osiągnęty poprzez realizację zajęć specjalistycznych i kursów kwalifikacyjnych dla uczniów, studiów podyplomowych i kursów dla nauczycieli oraz poprzez doposażenie bazy dydaktycznej szkoły.
Zadania przewidziane w ramach projektu to:
  • wsparcie dla nauczycieli w postaci studiów podyplomowych – m. in.: administrowanie systemami komputerowymi, tworzenie aplikacji mobilnych i kursów – m. in.: diagnostyka samochodowa, administrowanie Linuxa, SEP, Projektowanie i montaż sieci komputerowych oraz administrowanie sieci, Komputerowe wspomaganie programów i modelowanie
  • dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów - np.: robotyka, grafika komputerowa, programowanie, kursy motoryzacyjne,
  • kursy kwalifikacyjne dla uczniów - np.: operator drona, Spawacz MG, MAG, TIG, Zagęszczanie i przedłużanie włosów  
  • staże uczniowskie, podczas których uczniowie będą mogli zyskać praktyczne umiejętności, zapoznać się z nowymi technologiami oraz nauczyć się własnego systemu organizacji pracy.
Dodatkowo w ramach projektu przewidziane jest doposażenie pracowni samochodowych, fryzjerskiej i informatycznych.

Szczegóły wkrótce...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl