AKTUALNOŚCI:

Wywiadówka

20 Listopad 2020

  26 listopada 2020 roku o godz. 1700 serdecznie zapraszamy na wywiadówkę, która ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły, odbędzie się w formie zdalnej.


W godzinach 1700 – 1900 odbywać się będą konsultacje online, telefonicznie, e-mailowe z wychowawcami i nauczycielami. Zasady organizacji zebrania przekażą wychowawcy. Zachęcamy rodziców do udziału.


To pierwsza w tym roku szkolnym wywiadówka jest o tyle istotna, że da Państwu szczegółowe informacje o sytuacji szkolnej dziecka, które będzie można jeszcze wykorzystać na jej ewentualne poprawienie.

Projekt

09 Listopad 2020
 Od listopada 2020 r. w „Hubalu” rozpoczęła się realizacja nowego projektu unijnego pod nazwą „Nowe kwalifikacje”. Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów, wzrost kompetencj i nauczycieli/instruktorów praktycznej nauki zawodu oraz wzrost jakości kształcenia w szkołach zawodowych. Cel ten zostanie osiągnęty poprzez realizację zajęć specjalistycznych i kursów kwalifikacyjnych dla uczniów, studiów podyplomowych i kursów dla nauczycieli oraz poprzez doposażenie bazy dydaktycznej szkoły.
Zadania przewidziane w ramach projektu to:
  • wsparcie dla nauczycieli w postaci studiów podyplomowych – m. in.: administrowanie systemami komputerowymi, tworzenie aplikacji mobilnych i kursów – m. in.: diagnostyka samochodowa, administrowanie Linuxa, SEP, Projektowanie i montaż sieci komputerowych oraz administrowanie sieci, Komputerowe wspomaganie programów i modelowanie
  • dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów - np.: robotyka, grafika komputerowa, programowanie, kursy motoryzacyjne,
  • kursy kwalifikacyjne dla uczniów - np.: operator drona, Spawacz MG, MAG, TIG, Zagęszczanie i przedłużanie włosów  
  • staże uczniowskie, podczas których uczniowie będą mogli zyskać praktyczne umiejętności, zapoznać się z nowymi technologiami oraz nauczyć się własnego systemu organizacji pracy.
Dodatkowo w ramach projektu przewidziane jest doposażenie pracowni samochodowych, fryzjerskiej i informatycznych.

Szczegóły wkrótce...

Ślubowanie na Sztandar Szkoły

09 Październik 2020
 8 października w murach  naszej szkoły po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste ,,Ślubujemy!" Tradycji stało się zadość – uczniowie klas I  oficjalnie stali się uczniami „Hubala”. W tym roku szkolnym musieliśmy się ograniczyć  do symbolicznych obchodów Święta Szkoły w związku z panującą pandemią w całym kraju.  Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn narodowy, następnie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Janusz Sagan.

Michał Kryk i Bartłomiej Milanowski  z klasy IV TI przybliżyli zebranym życiorys i zasługi majora Henryka Dobrzańskiego. Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie, następnie zostały wręczone dyplomy i upominki dla uczniów klas I  zwycięzców szkolnego konkursu wiedzy o Patronie szkoły. W tym roku największą wiedzą popisali się Kacper Kornak I TI – I miejsce, Michał Maliszewski I TPS– II miejsce i Amelia Lewandowska I TUF– III miejsce.

Delegacja młodzieży z klasy IV TI wraz z dyrektorem zapaliła znicze i złożyła kwiaty pod kamieniem upamiętniającym Patrona Szkoły.
Na zakończenie uczniowie Michał Kryk, Michał Golan, Konrad Piędzia wraz z wychowawczynią Panią Barbarą Długoszek udali się na miejscowy cmentarz by zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli.
W tym dniu w roli debiutującego konferansjera wystąpił Pan Marcin Kryk, a za oprawę fotograficzną odpowiedzialny był Pan Robert Skoczylas.

Galeria zdjęć ...

Temat

08 Październik 2020
Treść krótka

Pociąg - „HUBALCZYK”

02 Październik 2020
  W dniu 02.10.2020 r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu. W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczystości nadania pociągowi relacji Łódź - Opoczno imienia „HUBALCZYK”. Pociąg otrzymał to miano na cześć mjr. Henryka Dobrzańskiego - "Hubala". Upamiętnienie oddziału partyzanckiego, wpisało się w obchody 80. rocznicy śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego. Pierwszy pociąg honorujący hubalczyków opatrzono grafikami z wizerunkiem majora i jego żołnierzy.
W uroczystości wzięli udział potomkowie „hubalczyków”.
 
W drodze powrotnej delegacja udała się do Anielina gdzie złożyła kwiaty i zapaliła znicze w szańcu Hubala – na jego symbolicznej mogile. Następnie pojechała do Bielawy – miejsca ostatniej wigilii Hubala w 1939 roku.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl