AKTUALNOŚCI:

Spływ kajakowy „Doliną Bystrzycy”

18 Wrzesień 2020
 16.09.2020 r.  roku uczennice i uczniowie klas II i  III wraz z paniami:  Joanną Mendykowską i Katarzyną Maciejczyk uczestniczyli w  spływie kajakowym „Doliną Bystrzycy” na trasie z Osmolic do Prawiednik. Rzeka na tym 7 km odcinku ma wiele ostrych zakrętów, miejscami jest płytka i spokojna z kamienistym i mulastym dnem. Liczne zwalone drzewa i połamane konary wymagały od uczestników spływu wykazania się umiejętnościami wiosłowania i współpracy. Atrakcji więc nie brakowało a humory dopisywały. Piękna,  słoneczna pogoda - wymarzona na taką formę aktywności na łonie przyrody – to wszystko sprawiło, że spędziliśmy aktywnie i sympatycznie ten czas.  Podczas wyprawy wykazaliśmy się również troską o środowisko zbierając płynące z nurtem rzeki śmieci.

Zachęcamy do takiej formy aktywności i korzystania z walorów turystycznych naszej okolicy.


Galeria zdjęć...

Wycieczka do Zakopanego

18 Wrzesień 2020

 W dniach 29-31.01.2020 r. uczniowie klas I TPS/TUF, II TPS, III TPS, III TI/TUF oraz IV TPS z nauczycielami Jakubem Wieczorkiewiczem i Agnieszką Maciąg, udali się na wycieczkę do Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej oraz Wieliczki. W programie wycieczki znalazły się takie atrakcje jak relaks w basenach termalnych Hotelu Bukovina, spacer szlakiem turystycznym i Krupówkami oraz zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.

Udział w wycieczce był okazją do poznania kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Ponadto uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiedzy  o różne dziedziny życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego oraz czas na relaks i integrację.

 
Galeria zdjęć ...

Narodowe Czytanie „Balladyny” J. Słowackiego.

11 Wrzesień 2020
 Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza „ Mickiewicza „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji. 

(07.09.2020 r. ) nasza szkoła włączyła się do akcji czytania „Balladyny” J. Słowackiego. Planowaliśmy czytanie na forum szkoły, ale ze względu na zagrożenie Covid-19 i przepisy sanitarne naszą akcję przenieśliśmy do klas. Lektura znana jest chyba wszystkim z poprzedniego etapu edukacyjnego. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać w parach ,lub samodzielnie, wybrane  przez siebie fragmenty lektury .Sytuacja ta pozwoliła nie tylko doskonalić umiejętność pięknego czytania ,ale także przełamywać swoje ograniczenia przed publicznym wystąpieniem.Galeria zdjęć ...

Już są ! Pachnące farbą, kolorowe, zachęcające do tego, by je przeczytać…

10 Wrzesień 2020
 Do biblioteki szkolnej dotarły pierwsze partie zamówienia książek, które udało nam się pozyskać w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza szkoła otrzymała 15.000 zł( 12.000 z programu i 3000 wkładu organu prowadzącego szkołę ) na zakup nowości wydawniczych. Mają to  być książki czytane dla przyjemności. W tej chwili jest ich 347!
Są to powieści, kryminały, fantastyka. Wśród nich książki, które sami zgłosiliście do zakupu. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Około 140 pozycji jest już wprowadzonych do programu komputerowego i od poniedziałku można będzie  je wypożyczać
Przed nami długie jesienne wieczory. To idealny czas na zatopienie się w lekturze z filiżanką ciepłego napoju i kocykiem…
Życzę miłej lektury i zapraszam do biblioteki.

Galeria zdjęć ...

OTWP - eliminacje gminne

11 Marzec 2020
 06 marca 2020 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bychawa, wzorem lat ubiegłych, przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów – Marcin Sura, Przemysław Malec, Jakub Czajkowski z klasy I Tps5, Emil Poniewozik, Andrzej Kulak, Michał Borowiecki, Mateusz Skwarzyński, Dominik Luterek z klasy I Tps4 oraz Mateusz Kaźmierak i Marcin Jarzyna z klasy II Ti4.
 
 
Przywitania uczestników, opiekunów oraz otwarcia eliminacji gminnych dokonał burmistrz - Pan Janusz Urban. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Otrzymali oni do rozwiązania testy /30 pytań/, które po zakreśleniu odpowiedzi zostały sprawdzone przez komisję.
więcej...

Zbieramy zakrętki dla Hospicjum ...

27 Luty 2020
    Cała społeczność szkolna „Hubala” bardzo chętnie włącza się w działania, które mają na celu pomoc potrzebującym. Tym razem jest to reakcja na apel Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Od kilku lat zbieramy zakrętki, by wesprzeć podopiecznych tego Hospicjum. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zakrętek przeznaczone są  na zakup sprzętów medycznych i żywienie dzieci przebywających na oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej.
  Przez zaledwie kilka zimowych miesięcy uzbieraliśmy 8 worków plastikowych zakrętek.
W dniu 25 lutego przedstawiciel Hospicjum odebrał od nas zebrane zakrętki. Inicjatorem akcji i opiekunem jest pedagog szkolny Janusz Sagan.
   Zbieranie zakrętek może dużo zmienić. To nie tylko realna pomoc dla dzieci, ale też dodatkowo dbanie o ochronę środowiska. Przetworzone zakrętki stają się granulatem,
z którego można wytwarzać m.in. opakowania, rury PCV, łopaty, doniczki.
   Uzbieranie dużych ilości zakrętek nie jest prostą sprawą, dlatego ważne jest, aby w takie akcje włączała się jak największa liczba osób.


Galeria zdjęć...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl