AKTUALNOŚCI:

Warsztaty kulinarne

03 Marzec 2018
 3 marca 2018 roku, w ramach lokalnych działań projektowych, w ramach projektu My Europe, My Life, My Future, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach kulinarnych, których celem było nauczenie się wykonywania naszych tradycyjnych potraw. Warsztaty te odbyły się w Barze u Saszy, gdzie pod okiem szefa kuchni Mariusza Sawickiego i  jego żony Agnieszki, doskonaliliśmy kulinarne umiejętności. Spośród tradycyjnych polskich dań, wybraliśmy żurek i pierogi z kapustą i ruskie. Krok po kroku przygotowywaliśmy i nagrywali poszczególne etapy przygotowywania potraw. Warsztaty były niezwykłą przygodą z gotowaniem spędzone w miłym towarzystwie. Przekonaliśmy się jak bawiąc się można wiele się nauczyć. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była wspólna degustacja tego co sami zrobiliśmy. Niezapomniany smak na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nagranie video zaprezentujemy naszym partnerom podczas spotkania w Chorwacji gdzie motywem przewodnim będzie kuchnia.

Galeria zdjęć ...

Podziękowanie dla wydawnictwa HELION

09 Marzec 2018
 „Człowiek jest Wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym się dzieli z innymi.” Jan Paweł II

 

Składamy serdecznie podziękowania dla Pana Andrzeja Pikoń i Wydawnictwu Helion za książki przekazane w darze  dla naszej biblioteki. Ofiarowane publikacje wzbogaciły nasz księgozbiór, a nasi czytelnicy z pewnością znajdą wśród nich coś interesującego dla siebie.

Druh Rafał z wygraną …

06 Marzec 2018
   Młodzież zapobiega pożarom” – to hasło Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 02 marca 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bychawa miały miejsce gminne eliminacje turnieju. „Hubala” w turnieju reprezentowało dwóch uczniów z klasy III Tps – Rafał Sulowski i Łukasz Fijołek. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Rafał, który uzyskał maksymalną liczbę punktów tj. 30 a Łukasz zajął trzecie miejsce.

 

więcej...

Targi edukacyjne w Gimnazjum Nr 1

01 Marzec 2018
 Dnia 28 lutego 2018 roku w Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Ojczyzny odbyły się targi edukacyjne. Uczniowie i uczennice naszej szkoły Magdalena Mełgieś, Agata Mączka, Michał Kryk, Konrad Piędzia, Łukasz Fijołek, Jacek Pruś wraz z nauczycielami panią Joanną Mendykowską oraz panami Andrzejem Pietrzakiem i Robertem Skoczylasem przygotowali stoisko promujące szkołę. Uczniowie Ti zaprezentowali pokaz drukowania na drukarce 3D, dziewczęta z Tuf czesały włosy uczennicom gimnazjum a uczniowie Tps zaprezentowali pomiary miernikiem z oscyloskopem. Każda z obecnych na targach szkół zaprezentowała krótko swoją ofertę edukacyjną.

Galeria zdjęć ...

Co z tą depresją …

24 Luty 2018

   23 lutego obchodzimy Ogólnopolski  Dzień Walki z Depresją. Depresja to choroba, która co roku zbiera coraz to większe żniwa. Najważniejsze, by osoba cierpiąca na depresję nie wstydziła się swojej choroby i nie bała się o niej mówić.


    Z tej okazji uczniowie klasy II Ti wraz z opiekunem Robertem Skoczylasem uczestniczyli w spotkaniu informacyjno – edukacyjnym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bychawie. Spotkanie to miało na celu zapoznanie się z działaniami ŚDS-u w tym temacie, w bieżącym roku i podniesienie kompetencji uczestników w zakresie wiedzy o depresji.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że depresja to choroba afektywna. Objawia się głównie obniżeniem nastroju, niezdolnością do przeżywania przyjemności, zaburzeniem rytmu dobowego, obojętnością wobec otaczającego świata i bliskich.

Depresja to choroba, która powraca. Nie należy jej się bać i wstydzić. Trzeba o niej rozmawiać, a najlepiej udać się do specjalisty, który przy pomocy psychoterapii i odpowiednich środków farmakologicznych, pomoże osobie chorej, radzić sobie z depresją.

Według WHO, depresja dotyka ok. 5% populacji, w Europie aż 27 % (dane 2017r.). Na depresję cierpi dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn.Galeria zdjęć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl