AKTUALNOŚCI:

„Hubal” znowu „Szkołą Innowacji”

20 Kwiecień 2018
  W dniu 19 kwietnia 2018 r. w siedzibie WSEI odbyła się VI Gala podsumowująca szóstą edycję Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” i  konkursu „Lider Innowacji”.

   Certyfikat „Szkoła Innowacji 2018” otrzymało 35 szkół z terenu Lubelszczyzny. Wśród nich tego zaszczytu dostąpił nasz „Hubal” jako jedyna szkoła z grona szkół powiatu lubelskiego. Dodatkowo Wysoka Kapituła przyznała nam wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa 2018” za wprowadzenie innowacji „Grafika komputerowa” pod patronatem WSEI w Lublinie. Stosowne certyfikaty odebrał dyrektor szkoły Pan Jerzy Sprawka. Warto w tym miejscu przypomnieć, że   taki certyfikat otrzymaliśmy już piąty  raz z rzędu.

więcej...

Z wizytą u „Hubala” w Radomiu …

19 Kwiecień 2018
    W dniu 18 kwietnia 2018 roku delegacja naszej szkoły, na zaproszenie Zespołu Szkół  Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, udała się do Radomia. Tam w radomskim „Hubalu” odchodzono Dzień Patrona Szkoły.  W tym roku wydarzenie to zbiegło się z 50 rocznicą nadania Sztandaru Młodzieżowemu Kręgowi Instruktorskiemu ZHP w Radomiu im. „Hubalczyków”. Po ceremoniale szkolnym nastąpiły przemówienia oficjalne: pani dyrektor Beaty Jasek oraz zaproszonych gości, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Patrona oraz wręczenie odznaczeń. Po części oficjalnej, wspólnie obejrzeliśmy program artystyczny poświęcony legendarnemu Hubalowi, a następnie wysłuchaliśmy prelekcji dotyczącej losów Sztandaru od początku jego istnienia. W repertuarze części artystycznej znalazły się brawurowo wykonane przez pana Cezarego Jawoszka piosenki turystyczne i harcerskie. 
więcej...

Konferencja szkolnictwa

17 Kwiecień 2018
 Już po raz szósty Powiat Lubelski zorganizował Powiatową  Konferencję Szkolnictwa Zawodowego. Hasłem  przewodnim było „Dobry zawód – pewna praca”. Spotkanie odbyło się 16 kwietnia 2018 r.  w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie. 
   Konferencja rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów  ZSZ Nr 1 im. H. Dobrzańskiego w Bychawie. Następnie gości i uczestników powitał Jerzy Sprawka dyrektor ZSZ Nr 1 w Bychawie. Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Lubelski Paweł Pikula, podkreślając jak ważny i niełatwy jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej, która ma duży wpływ na start w dorosłe życie.
więcej...

Szkolna akcja HDK

12 Kwiecień 2018
 Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu 12 kwietnia 2018 r. młodzież naszej szkoły, nauczyciele i absolwenci wzięli udział w kolejnej szkolnej akcji krwiodawstwa. 

   Do szkoły, jak zwykle przyjechała wyjazdowa grupa z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Kilka chwil później rozpoczęło się oddawanie krwi. Zgłosiło się 22 uczestników! Zakwalifikował się 21. W ten sposób pozyskano 9450 ml pełnej krwi. 

   Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania, życząc zdrowia i zachęcając do propagowania idei krwiodawstwa w swoim środowisku.

Galeria zdjęć...

Następna Szkolna Akcja HDK 18 września 2018 r.

W kinie w Lublinie.

12 Kwiecień 2018

 W dniu 11.04.2018r uczniowie z klas I TI/TUF, I TPS i II TPS pod opieka Pani Barbary Długoszek i Pana Andrzeja Pietrzaka  wybrali się do kina Cinema City na projekcję film "TOMB RAIDER".

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

Po filmie wszyscy wrócili zadowoleni i odprężeni do domu z nadzieją na kolejne wyjazdy.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl