AKTUALNOŚCI:

Tak niedawno żeśmy się spotkali a już pożegnania nadszedł czas

27 Kwiecień 2018
 27 kwietnia uczniowie klas IV zakończyli swoją przygodę z naszą szkołą. Z rąk dyrektora szkoły p. Jerzego Sprawki i wychowawców : Joanny Mendykowskiej i Jolanty Szpytmy otrzymali świadectwa ukończenia technikum. Beata Znój , uczennica klasy IV Tiuf, otrzymała świadectwo z wyróżnieniem czyli tzw. ”czerwonym paskiem”.

więcej...

Uczestnicy projektu” My Europe, My Life, My Future” w Hubalu

27 Kwiecień 2018
 W dniach od 15 do 20 kwietnia odbyło się szóste już spotkanie w ramach projektu „My Europe, My Life, My Future”. Tym razem to nasza szkoła była organizatorem i gospodarzem spotkania, które przebiegało pod nazwą „Dance with me”. W tych dniach gościliśmy uczniów i nauczycieli z Portugalii, Rumunii, Bułgarii, Grecji i Chorwacji. Pierwszego dnia naszym gościom pokazaliśmy Warszawę. W programie mieliśmy Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Stare miasto. W godzinach wieczornych przyjechaliśmy do Lublina, gdzie nauczyciele zostali zakwaterowani w hotelu, a uczniowie zostali powitani przez rodziny u których mieszkali przez okres pobytu. 
więcej...

Druh Rafał w finale centralnym …

27 Kwiecień 2018
 26 kwietnia 2018 roku w Sali Konferencyjnej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

   W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele z 20 powiatów województwa lubelskiego. Powiat Lubelski, w grupie szkół ponadgimnazjalnych, reprezentował uczeń klasy III Tps Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie Rafał Sulowski.

więcej...

Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim - WUiDK

27 Kwiecień 2018
 Od września 2017 r. w Zespole Szkól Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie realizowany jest projekt „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim w ramach, którego od października 2017 roku nasi uczniowie uczęszczają na Warsztaty Usług i Diagnostyki Komputerowej. Zajęcia realizowane są przez nauczycieli naszej szkoły: Panią mgr inż. Barbarę Długoszek i Pana mgr inż. Roberta Skoczylasa w specjalistycznej sali komputerowej wyposażonej w niezbędny sprzęt do prowadzenia warsztatów z zakresu diagnostyki i eksploatacji urządzeń technik komputerowej. W ramach projektu zakupiono nowe stoły montażowe wraz z oświetleniem i oprzyrządowaniem (maty i fartuchy elektrostatyczne, zestawy montażowe, lutownice, testery sprzętu), komputery stacjonarne, laptopy, laserowe urządzenie  wielofunkcyjne, odkurzacz do drukarek i sprężarka.
więcej...

Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim

27 Kwiecień 2018

 W ramach projektu unijnego ” Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim" zostały zakończone zajęcia z Akademii Techniki Motoryzacyjnej” które trwały od 09.10.2017r  do 27.04.2018r. Z zajęć tych skorzystali uczniowie klas: II TPS oraz III TPS. Celem tych zajęć było rozszerzenie kompetencji zawodowych dot. Pokładowych Systemów Diagnostyki Pojazdów Samochodowych. Zajęcia zostały podzielone  na dwa moduły :

MODUŁ 1.Budowa i Działanie Zespołów Pojazdów Samochodowych - 15 godzin.

MODUŁ 2. Obsługa i Diagnostyka Elektronicznych Zespołów Pojazdów Samochodowych – 25 godzin.

więcej...

Smaki Europy – sekretne przepisy naszych babć.

21 Kwiecień 2018
 To nazwa kolejnego spotkania w ramach projektu Erasmus +, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie. Tym razem spotkanie odbyło się w Chorwacji, w dniach 12 -17 marca 2018 r., której gospodarzem spotkania była Srednija Skola Biograd na Moru. Tematem przewodnim spotkania była europejska kuchnia. Podczas tej wizyty wymienialiśmy się przepisami, które wcześniej przygotowywaliśmy w naszych szkołach, prezentowaliśmy filmy video, podczas których przedstawiliśmy krok po kroku jak wykonać daną potrawę. Ponadto, uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach nad stworzeniem europejskiej książki kucharskiej.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl