AKTUALNOŚCI:

Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim - WUiDK

27 Kwiecień 2018
 Od września 2017 r. w Zespole Szkól Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie realizowany jest projekt „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim w ramach, którego od października 2017 roku nasi uczniowie uczęszczają na Warsztaty Usług i Diagnostyki Komputerowej. Zajęcia realizowane są przez nauczycieli naszej szkoły: Panią mgr inż. Barbarę Długoszek i Pana mgr inż. Roberta Skoczylasa w specjalistycznej sali komputerowej wyposażonej w niezbędny sprzęt do prowadzenia warsztatów z zakresu diagnostyki i eksploatacji urządzeń technik komputerowej. W ramach projektu zakupiono nowe stoły montażowe wraz z oświetleniem i oprzyrządowaniem (maty i fartuchy elektrostatyczne, zestawy montażowe, lutownice, testery sprzętu), komputery stacjonarne, laptopy, laserowe urządzenie  wielofunkcyjne, odkurzacz do drukarek i sprężarka.
więcej...

Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim

27 Kwiecień 2018

 W ramach projektu unijnego ” Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim" zostały zakończone zajęcia z Akademii Techniki Motoryzacyjnej” które trwały od 09.10.2017r  do 27.04.2018r. Z zajęć tych skorzystali uczniowie klas: II TPS oraz III TPS. Celem tych zajęć było rozszerzenie kompetencji zawodowych dot. Pokładowych Systemów Diagnostyki Pojazdów Samochodowych. Zajęcia zostały podzielone  na dwa moduły :

MODUŁ 1.Budowa i Działanie Zespołów Pojazdów Samochodowych - 15 godzin.

MODUŁ 2. Obsługa i Diagnostyka Elektronicznych Zespołów Pojazdów Samochodowych – 25 godzin.

więcej...

Smaki Europy – sekretne przepisy naszych babć.

21 Kwiecień 2018
 To nazwa kolejnego spotkania w ramach projektu Erasmus +, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie. Tym razem spotkanie odbyło się w Chorwacji, w dniach 12 -17 marca 2018 r., której gospodarzem spotkania była Srednija Skola Biograd na Moru. Tematem przewodnim spotkania była europejska kuchnia. Podczas tej wizyty wymienialiśmy się przepisami, które wcześniej przygotowywaliśmy w naszych szkołach, prezentowaliśmy filmy video, podczas których przedstawiliśmy krok po kroku jak wykonać daną potrawę. Ponadto, uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach nad stworzeniem europejskiej książki kucharskiej.
więcej...

„Hubal” znowu „Szkołą Innowacji”

20 Kwiecień 2018
  W dniu 19 kwietnia 2018 r. w siedzibie WSEI odbyła się VI Gala podsumowująca szóstą edycję Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” i  konkursu „Lider Innowacji”.

   Certyfikat „Szkoła Innowacji 2018” otrzymało 35 szkół z terenu Lubelszczyzny. Wśród nich tego zaszczytu dostąpił nasz „Hubal” jako jedyna szkoła z grona szkół powiatu lubelskiego. Dodatkowo Wysoka Kapituła przyznała nam wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa 2018” za wprowadzenie innowacji „Grafika komputerowa” pod patronatem WSEI w Lublinie. Stosowne certyfikaty odebrał dyrektor szkoły Pan Jerzy Sprawka. Warto w tym miejscu przypomnieć, że   taki certyfikat otrzymaliśmy już piąty  raz z rzędu.

więcej...

Z wizytą u „Hubala” w Radomiu …

19 Kwiecień 2018
    W dniu 18 kwietnia 2018 roku delegacja naszej szkoły, na zaproszenie Zespołu Szkół  Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, udała się do Radomia. Tam w radomskim „Hubalu” odchodzono Dzień Patrona Szkoły.  W tym roku wydarzenie to zbiegło się z 50 rocznicą nadania Sztandaru Młodzieżowemu Kręgowi Instruktorskiemu ZHP w Radomiu im. „Hubalczyków”. Po ceremoniale szkolnym nastąpiły przemówienia oficjalne: pani dyrektor Beaty Jasek oraz zaproszonych gości, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Patrona oraz wręczenie odznaczeń. Po części oficjalnej, wspólnie obejrzeliśmy program artystyczny poświęcony legendarnemu Hubalowi, a następnie wysłuchaliśmy prelekcji dotyczącej losów Sztandaru od początku jego istnienia. W repertuarze części artystycznej znalazły się brawurowo wykonane przez pana Cezarego Jawoszka piosenki turystyczne i harcerskie. 
więcej...

Konferencja szkolnictwa

17 Kwiecień 2018
 Już po raz szósty Powiat Lubelski zorganizował Powiatową  Konferencję Szkolnictwa Zawodowego. Hasłem  przewodnim było „Dobry zawód – pewna praca”. Spotkanie odbyło się 16 kwietnia 2018 r.  w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie. 
   Konferencja rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów  ZSZ Nr 1 im. H. Dobrzańskiego w Bychawie. Następnie gości i uczestników powitał Jerzy Sprawka dyrektor ZSZ Nr 1 w Bychawie. Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Lubelski Paweł Pikula, podkreślając jak ważny i niełatwy jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej, która ma duży wpływ na start w dorosłe życie.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl