AKTUALNOŚCI:

KREATYWNA EDUKACJA-MATEMATYKA

28 Maj 2018
 Od 19 lutego do 18 kwietnia 2018 r w ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” prowadzone były zajęcia wyrównawcze z matematyki. W zajęciach uczestniczyło dziesięciu uczniów naszej szkoły. Uczniowie bardzo zadowoleni rozszerzali swoją wiedzę matematyczną przygotowując się dodatkowo do egzaminu maturalnego. Mamy nadzieję, że zajęcia bardzo wsparły wiedzę i możliwości uczniów. Zajęcia trwały 35 godzin.

Galeria zdjęć ...

KREATYWNA EDUKACJA JĘZYK NIEMIECKI

28 Maj 2018
 Od 18 stycznia do 23 kwietnia 2018 r w ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” prowadzone były zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego. Czas zajęć obejmował 35 godzin. W zajęciach uczestniczyło dziesięciu uczniów naszej szkoły. Uczniowie bardzo zadowoleni rozszerzali swoją wiedzę językową.

Galeria zdjęć ...

Projekt Hubal World Cup 2018

28 Maj 2018
 Projekt Hubal World Cup 2018  - Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Hubalu 2018r

 

 

Celem projektu jest: propagowanie piłki nożnej wśród młodzieży, zachęcanie do aktywności fizycznej, promocja zdrowego stylu życia, integracja międzypokoleniowa oraz kształtowanie nowego wymiaru  patriotyzmu poprzez kulturalne kibicowanie, poszanowanie barw narodowych i budowanie wspólnoty narodowej.

 

  

24. 05.2018r odbyło się losowanie państw z grupy Polaków.

Wyniki losowania:

II TPS – Polska

I TI  - Japonia

II TI -  Senegal

I TPS -  Kolumbia

Nauczyciele ewentualnie zagrają pod barwami Rosji – gospodarza Mistrzostw Świata

 

 

30.05.2018r wylosowane reprezentacje klas – państw rozegrają turniej na boisku przed internatem.

Do 29.05.2018r należy przygotować gazetki tematyczne o klubach, stadionach, drużynach, najbardziej znanych zawodnikach: Japonii – klasa I TI, Polski – klasa II TPS, Senegalu – klasa II TI, Kolumbii – klasa I TPS.

 

 

30.05.2018r i 6-7.05.2018r odbędzie się konkurs wiedzy o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

Galeria zdjęć...
więcej...

Rajd rowerowy

25 Maj 2018

 21.05.2018 r.,  uczniowie klasy I TI I TPS i II TPS, wraz z nauczycielami p. Urszulą Wilkołazką, Barbarą Długoszek, Anną Korbą,  Joanną Mendykowską, Andrzejem Pietrzakiem,  Januszem Saganem  i przewodnikiem p. Markiem Kuną, wyruszyli na rajd Rowerem dla Niepodległej. Głównym celem wyprawy było poznanie walorów turystycznych okolic Bychawy, zwiedzanie miejsc pamięci, cmentarzy z I Wojny Światowej i uczczenie  w ten sposób rocznicy 100 lecia Niepodległości. Ponadto promocja  zdrowego stylu życia, poprzez aktywne spędzenie czasu oraz integracja międzypokoleniowa uczniów i nauczycieli.

 
więcej...

Nasi uczniowie na spartakiadzie lekkoatletycznej

21 Maj 2018
 W niedzielę 20 maja w obiektach sportowych Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli odbyła się Spartakiada Lekkoatletyczna „ZDROWO BO SPORTOWO”. W spartakiadzie udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy wspólnie z uczniami gimnazjum i szkoły podstawowej reprezentowali gminę Bychawa. Nasi uczniowie startowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych:

Bieg na 400 m – Wójcik Damian – II miejsce

Sztafeta szwedzka – Dębski Jakub, Szmołda Kamil, Gajor Łukasz, Sajecki Wojtek – III miejsce

Skok w dal – Szmołda Kamil – III miejsce , Padziński Arkadiusz.

Zawodnicy za osiągnięte miejsca otrzymali pamiątkowe medale, które oficjalnie w szkole będziemy chcieli wręczyć na zakończenie roku szkolnego.  Niedziela minęła nam w atmosferze sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Galeria zdjęć...

Wręczenie certyfikatów Europass

27 Kwiecień 2018
 W dniu 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się  uroczyste wręczenie dokumentów Europass – Mobilność dla drugiej grupy uczestników projektu pt. „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”, którzy przebywali od 5 listopada do 25 listopada na stażach zawodowy w mieście Barcelos w Portugali. Młodzież przypomniała sobie swój pobyt w Portugalii, oglądając krótki filmik . Było dużo śmiechu i wspominek. Następnie z rąk pana dyrektora Jerzego Sprawki i koordynatora projektu pani Barbary Długoszek zostały wręczone paszporty europejskie tzw. Europasy. Dokument ten jest potwierdzeniem zdobytych umiejętności i doświadczenia oraz ułatwia uczniom znalezienie atrakcyjnej pracy na rynku krajowym czy też otworzy możliwość zrobienia kariery zagranicą; wydany jest w języku polskim i angielskim.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl