AKTUALNOŚCI:

"Biegaj z nami" - Motycz 2018

10 Październik 2018
 Już po raz ósmy Powiat Lubelski wspólnie z Gminą Konopnica oraz Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizował  Powiatowe Biegi Uliczne – BIEGAJ Z NAMI, które odbyły  się 7 października 2018 r. na trasie w Motyczu.
Biegi zostały  przeprowadzone w dwóch  kategoriach:
·         Biegi sztafetowe (8x550m) reprezentacji chłopców i dziewcząt  ze szkół podstawowych (klasa 7 i 8) oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Lubelskiego.
·          Bieg główny (9 km) dla kobiet i mężczyzn.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zajmując trzecie miejsce w powiecie.
Wystąpili w składzie: Rzucidło Szymon, Ciemięs Jakub, Sowa Michał, Kowalczyk Patryk, Łukasik Jarosław, Melnychuk Eduard, Sobko Maksym, Horczenko Bohdan, Dębski Jakub.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

30-lecie nadania imienia i wręczenia sztandaru szkole

1 Październik 2018
  1.10.2018 r. obchodziliśmy 30-lecie nadania imienia i wręczenia sztandaru naszej szkole oraz Powiatowe Święto  100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jubileusz ten był szczególny, ponieważ z inicjatywy pana Józefa Stanickiego i Ogólnopolskiego  Komitetu  Poloniae Restitutae Centenssimo Anno  przy kamieniu pamięci mjr. Henryka Dobrzańskiego złożona została  „Urna Pamięci” z ziemią pobraną z 78 miejsc walk Narodu Polskiego, w tym walk oddziału „Hubala” oraz z Katynia.

więcej...

"My Europe, My Life, My Future" w Warszawie

27 Września 2018
 W dniach 22 - 23 września grupa młodzieży realizując zadania projektowe w ramach projektu "My Europe, My Life, My Future", z koordynatorem projektu Katarzyną Maciejczyk i panem Robertem Skoczylasem,  udała się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Realizując główne założenia projektu, uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych poza szkołą. Plan naszej wycieczki uwzględnił Centrum Kopernika, Muzeum Powstania Warszawskiego, Galerię Figur Stalowych, Wystawę Perły Motoryzacji oraz wiele zabytków Warszawy.

więcej...

Bądź Fit z „ Hubalem”.

26 Września 2018
 25 września 2018r, w   ZSZ Nr 1  im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie, odbyły się zajęcia fitness dla dziewcząt i pań z Bychawy i okolicy,  pod nazwą Bądź Fit z „ Hubalem”. Wydarzenie to przeprowadzono w ramach IV Europejskiego Tygodnia Sportu. Jego celem była promocja aktywności ruchowej,  w szczególności różnych form fitness, zdrowego stylu życia i odżywiania  oraz integracja międzypokoleniowa. Zależało nam, aby zachęcić do aktywności zarówno  dziewczęta,  jak i ich mamy. Mimo niesprzyjającej pogody, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej ćwiczyły uczennice, mamy z córkami,  innymi słowy  kobiety w różnym wieku. Każda uczestniczka mogła wziąć udział we wszystkich treningach lub wybrać odpowiednią dla siebie formę ćwiczeń.  W programie zajęć znalazły się krótkie sesje treningowe takie jak:  rozgrzewka,  fat burning tabata, wzmacnianie: BPU ( brzuch, pośladki, uda), zdrowy kręgosłup, stretching i  cool down.

więcej...

Wyjaz do Lublina

22 Września 2018
 13 września 2018r. grupa uczniów biorących udział w projekcie " My Europe, My Life, My Future" wraz z opiekunami Katarzyną Maciejczyk i Andrzejem Pietrzakiem, udali się na zajęcia edukacyjne poza szkoła do Lublina. Realizując zadania projektowe, tym razem skupiliśmy się na zagadnieniach związanych ze sportem i kuchnią. Strefa Wysokich Lotów , Muzeum Cebularza, Laser City to miejsca, w który  odbyliśmy nasze zajęcia poza szkołą. W SWL uczestniczyliśmy w zajęciach WF do góry nogami, gdzie pod okiem instruktora zgłębialiśmy podstawy akrobatyki łączą sport z zabawą. Skoki na trampolinach, połączone z elementami akrobatyki były dla nas doskonała okazją na realizację aktywności fizycznej w nowoczesnych warunkach. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w muzeum cebularza.
więcej...

Indywidualne Biegi im. Hubala

20 Wrzesień 2018
 Dnia 20.09.2018r. odbyły się w naszej szkole Indywidualne Biegi im. Hubala w kategorii chłopców na dystansie 1000m.  Do zawodów przystąpiło 15 uczniów.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 

I miejsce – Rzucidło Szymon -  klasa I TI - 3,12

II miejsce – Sowa Michał – klasa IV TPS – 3,20

III miejsce – Lazariuk Vladyslav – klasa I TPS – 3,24

IV miejsce – Melnychuk Eduard – klasa I TI – 3,29

V miejsce – Sobko Maksym – klasa I TPS –  3,31

VI miejsce - Ciemięs Jakub – klasa I TI – 3,40

VII miejsce - Sękuła Bartłomiej – klasa III TPS – 3,46

VIII miejsce ex aequo -  Bigos Łukasz – klasa I TPS  -  3,50

                                        Horczenko Bohdan – klasa III TPS – 3,50

                                        Łukasik Jarosław – klasa I TI – 3,50

IX miejsce - Kowalczyk Patryk – klasa I TI – ok. 3,53

X miejsce - Jarzyna Marcin – klasa I TI – 3,56

XI miejsce - Król Wiktor – klasa I TPS – 3,59

XII miejsce - Polishchuk Ivan – klasa I TPS – 4,06

XIII miejsce - Kaźmierak Mateusz  - klasa I TI – 4,25

 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Galeria zdjęć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl