AKTUALNOŚCI:

Bądź Fit z „ Hubalem”.

26 Września 2018
 25 września 2018r, w   ZSZ Nr 1  im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie, odbyły się zajęcia fitness dla dziewcząt i pań z Bychawy i okolicy,  pod nazwą Bądź Fit z „ Hubalem”. Wydarzenie to przeprowadzono w ramach IV Europejskiego Tygodnia Sportu. Jego celem była promocja aktywności ruchowej,  w szczególności różnych form fitness, zdrowego stylu życia i odżywiania  oraz integracja międzypokoleniowa. Zależało nam, aby zachęcić do aktywności zarówno  dziewczęta,  jak i ich mamy. Mimo niesprzyjającej pogody, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej ćwiczyły uczennice, mamy z córkami,  innymi słowy  kobiety w różnym wieku. Każda uczestniczka mogła wziąć udział we wszystkich treningach lub wybrać odpowiednią dla siebie formę ćwiczeń.  W programie zajęć znalazły się krótkie sesje treningowe takie jak:  rozgrzewka,  fat burning tabata, wzmacnianie: BPU ( brzuch, pośladki, uda), zdrowy kręgosłup, stretching i  cool down.

więcej...

Wyjaz do Lublina

22 Września 2018
 13 września 2018r. grupa uczniów biorących udział w projekcie " My Europe, My Life, My Future" wraz z opiekunami Katarzyną Maciejczyk i Andrzejem Pietrzakiem, udali się na zajęcia edukacyjne poza szkoła do Lublina. Realizując zadania projektowe, tym razem skupiliśmy się na zagadnieniach związanych ze sportem i kuchnią. Strefa Wysokich Lotów , Muzeum Cebularza, Laser City to miejsca, w który  odbyliśmy nasze zajęcia poza szkołą. W SWL uczestniczyliśmy w zajęciach WF do góry nogami, gdzie pod okiem instruktora zgłębialiśmy podstawy akrobatyki łączą sport z zabawą. Skoki na trampolinach, połączone z elementami akrobatyki były dla nas doskonała okazją na realizację aktywności fizycznej w nowoczesnych warunkach. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w muzeum cebularza.
więcej...

Indywidualne Biegi im. Hubala

20 Wrzesień 2018
 Dnia 20.09.2018r. odbyły się w naszej szkole Indywidualne Biegi im. Hubala w kategorii chłopców na dystansie 1000m.  Do zawodów przystąpiło 15 uczniów.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 

I miejsce – Rzucidło Szymon -  klasa I TI - 3,12

II miejsce – Sowa Michał – klasa IV TPS – 3,20

III miejsce – Lazariuk Vladyslav – klasa I TPS – 3,24

IV miejsce – Melnychuk Eduard – klasa I TI – 3,29

V miejsce – Sobko Maksym – klasa I TPS –  3,31

VI miejsce - Ciemięs Jakub – klasa I TI – 3,40

VII miejsce - Sękuła Bartłomiej – klasa III TPS – 3,46

VIII miejsce ex aequo -  Bigos Łukasz – klasa I TPS  -  3,50

                                        Horczenko Bohdan – klasa III TPS – 3,50

                                        Łukasik Jarosław – klasa I TI – 3,50

IX miejsce - Kowalczyk Patryk – klasa I TI – ok. 3,53

X miejsce - Jarzyna Marcin – klasa I TI – 3,56

XI miejsce - Król Wiktor – klasa I TPS – 3,59

XII miejsce - Polishchuk Ivan – klasa I TPS – 4,06

XIII miejsce - Kaźmierak Mateusz  - klasa I TI – 4,25

 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Galeria zdjęć ...

Cenny dar dla bliźnich …

18 Wrzesień 2018
 W dniu 18 września 2018 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. Akcja jest wynikiem współpracy z Wojskowym  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Zgłosiło się 22 osoby, z czego krew oddało 21 osób. Łącznie zebraliśmy 9450 ml pełnej krwi.

   W trakcie obecnej akcji pojawiła się grupa nowych uczniów-dawców oddających krew po raz pierwszy, głównie po spełnieniu wymogu wiekowego. Gratulujemy decyzji. Pojawiło się też kilku dawców spoza szkoły, głównie absolwenci naszej placówki.

   Następna szkolna akcja HDK odbędzie się 18 grudnia 2018 r. Serdecznie zapraszamy do udziału – ta forma pomocy jest bardzo cenna a nic nie kosztuje.


Galeria zdjęć ...

Podsumowanie „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”

14 Wrzesień 2018
 W roku szkolnym 2017-2018 w ramach projektu „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim” zostały zrealizowane działania, które można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich jest kategoria szkoleń dla nauczycieli, druga dotyczy uczniów. Młodzież mogła korzystać z kursów kwalifikacyjnych takich jak:

§  Kurs spawacza metodą MAG,

§  Kurs operatora wózka widłowego z uprawnieniami UDT,

§  Warsztaty Usług i Diagnostyki Komputerowej,

§  Kurs Akademia Techniki Motoryzacyjnej (w tym: wizyta studyjna w fabryce samochodów Volkswagen w Poznaniu oraz udział w targach motoryzacyjnych „Poznań Motor Show 2018” ) .

więcej...

Kolejna akcja krwiodawstwa

13 Wrzesień 2018
 Dnia 18 września 2018 roku (wtorek) w godzinach 9:00 - 13:00, odbędzie się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa "Dar krwi - darem serca". Serdecznie zapraszamy uczniów, absolwentów i sympatyków naszej szkoły do udziału akcji. 
Musisz spełnić następujące warunki: być wypoczęty, po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku, z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem), dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl