AKTUALNOŚCI:

Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym w grze pojedynczej

25 Październik 2018
24 października 2018r odbyły się Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym w grze pojedynczej. W zawodach udział wzięło 7 dziewcząt, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: Weronika Kowalczyk - klasa -  II TPS
II miejsce: Patrycja Skoczylas – klasa IV TPS
III miejsce:  Agata Mączka – klasa II TUF

Galeria zdjęć ...

,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

26 Październik 2018
 W ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” od 17  października w naszej szkole rozpoczęliśmy zajęcia wyrównawcze z matematyki. Celem zajęć jest wyrównanie poziomu edukacyjnego z przedmiotów ogólnokształcących. Dziesięciu uczniów  z zadowoleniem uczęszcza na zajęcia wyrównując swoją wiedzę matematyczną.

Galeria zdjęć ...

Rajd „Rowerem dla Niepodległej”

11 Październik 2018
10 października 2018r uczniowie naszej szkoły z klas I TIPS, II TI i IITPS razem z opiekunkami panią Barbarą Długoszek i panią Joanną Mendykowską,  uczestniczyli w rajdzie „Rowerem dla Niepodległej”.  Wyprawa ta była kontynuacją zaplanowanych w ubiegłym roku działań, dla uczczenia 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednocześnie była doskonałą okazją do integracji uczniów klasy I, poznania swojej „Małej ojczyzny” oraz promowania zdrowego stylu życia i turystyki rowerowej.

więcej...

"Biegaj z nami" - Motycz 2018

10 Październik 2018
 Już po raz ósmy Powiat Lubelski wspólnie z Gminą Konopnica oraz Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizował  Powiatowe Biegi Uliczne – BIEGAJ Z NAMI, które odbyły  się 7 października 2018 r. na trasie w Motyczu.
Biegi zostały  przeprowadzone w dwóch  kategoriach:
·         Biegi sztafetowe (8x550m) reprezentacji chłopców i dziewcząt  ze szkół podstawowych (klasa 7 i 8) oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Lubelskiego.
·          Bieg główny (9 km) dla kobiet i mężczyzn.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zajmując trzecie miejsce w powiecie.
Wystąpili w składzie: Rzucidło Szymon, Ciemięs Jakub, Sowa Michał, Kowalczyk Patryk, Łukasik Jarosław, Melnychuk Eduard, Sobko Maksym, Horczenko Bohdan, Dębski Jakub.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

30-lecie nadania imienia i wręczenia sztandaru szkole

1 Październik 2018
  1.10.2018 r. obchodziliśmy 30-lecie nadania imienia i wręczenia sztandaru naszej szkole oraz Powiatowe Święto  100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jubileusz ten był szczególny, ponieważ z inicjatywy pana Józefa Stanickiego i Ogólnopolskiego  Komitetu  Poloniae Restitutae Centenssimo Anno  przy kamieniu pamięci mjr. Henryka Dobrzańskiego złożona została  „Urna Pamięci” z ziemią pobraną z 78 miejsc walk Narodu Polskiego, w tym walk oddziału „Hubala” oraz z Katynia.

więcej...

"My Europe, My Life, My Future" w Warszawie

27 Września 2018
 W dniach 22 - 23 września grupa młodzieży realizując zadania projektowe w ramach projektu "My Europe, My Life, My Future", z koordynatorem projektu Katarzyną Maciejczyk i panem Robertem Skoczylasem,  udała się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Realizując główne założenia projektu, uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych poza szkołą. Plan naszej wycieczki uwzględnił Centrum Kopernika, Muzeum Powstania Warszawskiego, Galerię Figur Stalowych, Wystawę Perły Motoryzacji oraz wiele zabytków Warszawy.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl