AKTUALNOŚCI:

Wyjazd maturzystów na Jasną Górę

22 Listopad 2018
 W październiku  uczniowie klasy IV TPS uczestniczyli w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Opiekunami grupy byli p. Anna Pikul, p. Wiesław Olech – wychowawca oraz p. Jakub Wieczorkiewicz – kierowca. Młodzież pełna nadziei i ufności powierzała swoją przyszłość Matce Przenajświętszej. O godzinie 11.00 odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.  O godzinie 15.00 młodzież przygotowała nabożeństwo ewangelizacyjne a następnie 0 15.30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji maturzystów, której przewodniczył ks. Bp. W czasie wolnym odwiedziliśmy Cudowny Obraz obchodząc wokół niego na kolanach. Zwiedziliśmy skarbiec Jasnogórski oraz chętni oglądali panoramę Częstochowy z wieży. Po uroczystościach pełni wiary i nadziei wróciliśmy do domów.

Galeria zdjęć ...

Sptkanie z Policją - Razem przeciw przemocy …

22 Listopad 2018
  W ramach pracy wychowawczo – profilaktycznej szkoła nasza utrzymuje stałą współpracę z policją w zakresie profilaktyki. Mając na celu przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w dniu 22.11.2018 r. w pogadankach policji – dostosowanych do wieku. Prelekcję przeprowadził mł. asp. Grzegorz Maciąg z Komisariatu Policji w Bychawie. Pouczył on młodzież o odpowiedzialności karnej - w przypadku agresji wśród młodzieży, za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia publicznego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Sporo czasu zostało poświęcone zjawisku cyberprzemocy, stalkingu, nakłaniał także do rozważnego zamieszczania wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych.więcej...

IX Konkurs Poezji Patriotycznej

21 Listopad 2018
 21 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie odbył się IX Konkursu Recytatorski Poezji Patriotycznej. Po raz kolejny odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego i Burmistrza Bychawy.

więcej...

Turniej piłkarski "Hubal dla Niepodległej”

15 Listopad 2018
 14 listopada 2018r odbył się w naszej szkole Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora szkoły, który był kontynuacją działań mających na celu uczczenie 100 lecia  Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W zawodach wzięło udział pięć reprezentacji klas: I ,II, III i IV oraz reprezentacja nauczycieli i uczniów klasy III TI. Turniej  rozegrano systemem „ każdy z każdym”.

więcej...

Podsumowanie projektu

10 Listopad 2018
  30 października 2018 roku podczas przygotowanego apelu, oficjalnie i uroczyście zakończyliśmy projekt, którego głównym celem projektu było doskonalenie umiejętności językowych i informatycznych poprzez realizację działań związanych ze sportem, muzyką, kuchnią, zwyczajami i obyczajami, sławnymi postaciami, tańcem.  Wręczone zostały dla uczniów biorących udział w projekcie Europassy Mobilność, europejskie świadectwa potwierdzające uzyskane osiągnięcia.
więcej...

Fryzury okresu międzywojennego

10 Listopad 2018
Chcąc uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości uczennice Technikum Usług Fryzjerskich wyczesały fryzury z okresu międzywojennego. Cechami charakterystycznymi panującej wówczas mody z pewnością były funkcjonalność i uniwersalizm. Polki, które w latach 20. pragnęły podążać za modą, chętnie oblegały ówczesne salony fryzjerskie. Bardzo często zdarzało się, że piękne długie włosy były obcinane na rzecz krótkich fryzur. Skromne fryzury z ułożonych w miękkie fale i upiętych w niski kok włosów przysłaniały niemal pozbawione ozdób kapelusze. W 1920 roku włosy zaczęto obcinać „na pazia”, czyli do wysokości uszu lub brody, z równa grzywką na czole lub z przedziałkiem na boku i podgolonym tyłem. Zapraszamy do fotorelacji.

Galeria zdjęć ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl