AKTUALNOŚCI:

Turniej piłkarski "Hubal dla Niepodległej”

15 Listopad 2018
 14 listopada 2018r odbył się w naszej szkole Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora szkoły, który był kontynuacją działań mających na celu uczczenie 100 lecia  Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W zawodach wzięło udział pięć reprezentacji klas: I ,II, III i IV oraz reprezentacja nauczycieli i uczniów klasy III TI. Turniej  rozegrano systemem „ każdy z każdym”.

więcej...

Podsumowanie projektu

10 Listopad 2018
  30 października 2018 roku podczas przygotowanego apelu, oficjalnie i uroczyście zakończyliśmy projekt, którego głównym celem projektu było doskonalenie umiejętności językowych i informatycznych poprzez realizację działań związanych ze sportem, muzyką, kuchnią, zwyczajami i obyczajami, sławnymi postaciami, tańcem.  Wręczone zostały dla uczniów biorących udział w projekcie Europassy Mobilność, europejskie świadectwa potwierdzające uzyskane osiągnięcia.
więcej...

Fryzury okresu międzywojennego

10 Listopad 2018
Chcąc uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości uczennice Technikum Usług Fryzjerskich wyczesały fryzury z okresu międzywojennego. Cechami charakterystycznymi panującej wówczas mody z pewnością były funkcjonalność i uniwersalizm. Polki, które w latach 20. pragnęły podążać za modą, chętnie oblegały ówczesne salony fryzjerskie. Bardzo często zdarzało się, że piękne długie włosy były obcinane na rzecz krótkich fryzur. Skromne fryzury z ułożonych w miękkie fale i upiętych w niski kok włosów przysłaniały niemal pozbawione ozdób kapelusze. W 1920 roku włosy zaczęto obcinać „na pazia”, czyli do wysokości uszu lub brody, z równa grzywką na czole lub z przedziałkiem na boku i podgolonym tyłem. Zapraszamy do fotorelacji.

Galeria zdjęć ...

Vivat Niepodległa

10 Listopad 2018
 Dnia 10 listopada uczniowie Hubala wraz z opiekunem Katarzyną Maciejczyk, wzięła udział w imprezie zorganizowanej w Zespole Szkół im.ks.A.Kwiatkowskiego w Bychawie, aby na sportowo uczcić 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Turniej piłki siatkowej, był doskonałą okazją do włączenia się w szereg imprez organizowanych na terenie całego państwa dla uczczenia obchodów tego święta. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy III miejsce, ale nie o wynik w tym dniu chodziło, ale o dobrą zabawę i okazanie patriotycznej postawy naszych uczniów.
Uczniowie biorący udział w wydarzeniu: Sulowski Rafał, Fijołek Łukasz, Budzyński Kacper, Zaręba Kamil, Gajor Łukasz, Sulowski Kamil, Skowronek Adrian, Pyc Maciej. Opiekun drużyny: Katarzyna Maciejczyk.

 
Galeria zdjęć ...

W stulecie niepodległóści

09 Listopad 2018
 W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniu 09.11.2018 r. społeczność Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie czynnie włączyła się w obchody wielkiej rocznicy. Młodzież pod kerownictwem nauczycieli: Janusza Sagana, Andrzeja Pietrzaka i Roberta Skoczylasa przygotowała część artystyczną. Ukazała ona drogę od utracenia do odzyskania niepodległości, przeplecioną misterną nicią niepodległościowych pieśni i utworów poetyckich. Inscenizacja podkreślała też wagę pamięci niesionej przez pokolenia, która trwa i trwać będzie. 

więcej...

Strefa wysokich lotów z

06 Listopad 2018
 Trampoliny, ścieżki akrobatyczne i przyrządy gimnastyczne – te i inne atrakcje mieli do dyspozycji uczniowie klas I TI/TPS, II TI/TUF i II TPS, którzy udali się 6 listopada 2018r na integracyjną wycieczkę do parku trampolin Strefa Wysokich Lotów w Lublinie.

 

Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. W Strefie Wysokich Lotów na uczniów czekały różnej wielkości trampoliny, ścieżki akrobatyczne, batuty, baseny z gąbkami i inne atrakcje. Część młodzieży wykazała się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów, inni woleli spokojne skoki. Miłośniczkami akrobacji okazały się także opiekunki: Pani Barbara Długoszek i Pani Urszula Wilkołazka.

Galeria zdjęć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl