AKTUALNOŚCI:

Sukces uczniów w Powiatowej Licealiadzie w tenisie stołowym w grze pojedynczej

05 Grudzień 2018
 05 grudnia 2018r w ZSTR w Piotrowicach odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym w grze pojedynczej. Uczeń klasy I TI Szymon Rzucidło zdobył Mistrzostwo powiatu zajmując  I miejsce na 18 startujących zawodników, a  Jakub Ciemięs  zajął II miejsce. Naszą szkołę reprezentowali również   Tomasz Stanicki z klasy I TI  oraz uczennice Weronika Kowalczyk II TPS, Agata Mączka z II TUF i Patrycja Skoczylas z IV TPS.

 Wszystkim  zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów .

Galeria zdjęć ...

Powiatowa licealiada w halowej piłce nożnej

30 Listopad 2018
 30listopada 2018r w ZS im. Ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyła się Powiatowa Licealiada w halowej piłce nożnej. W turnieju wzięło udział sześć drużyn z powiatu lubelskiego. Zawody przeprowadzono w dwóch grupach: Grupa A: ZSTR Piotrowice, ZS Bychawa, ZS Niemce, Grupa B:  ZSR Pszczela Wola, ZSZ NR1 Bychawa, ZS Bełżyce.

Zawody w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym” . Do dalszej rundy przechodziły 2 drużyny, które rozegrały między sobą mecze.

więcej...

Transplantacja jestem na - TAK

23 Listopad 2018
 20 listopada w naszej szkole pani Małgorzata Borawska koordynator transplantacyjny I kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i leczenia Żywieniowego przeprowadziła prelekcję na temat transplantacji. Zapoznała młodzież z zasadami transplantacji oraz jak należy postąpić aby wyrazić zgodę na przeszczep organów. Młodzież chętnie uczestniczyła w nowej formie zajęć.

Galeria zdjęć ...

Wyjazd maturzystów na Jasną Górę

22 Listopad 2018
 W październiku  uczniowie klasy IV TPS uczestniczyli w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Opiekunami grupy byli p. Anna Pikul, p. Wiesław Olech – wychowawca oraz p. Jakub Wieczorkiewicz – kierowca. Młodzież pełna nadziei i ufności powierzała swoją przyszłość Matce Przenajświętszej. O godzinie 11.00 odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.  O godzinie 15.00 młodzież przygotowała nabożeństwo ewangelizacyjne a następnie 0 15.30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji maturzystów, której przewodniczył ks. Bp. W czasie wolnym odwiedziliśmy Cudowny Obraz obchodząc wokół niego na kolanach. Zwiedziliśmy skarbiec Jasnogórski oraz chętni oglądali panoramę Częstochowy z wieży. Po uroczystościach pełni wiary i nadziei wróciliśmy do domów.

Galeria zdjęć ...

Sptkanie z Policją - Razem przeciw przemocy …

22 Listopad 2018
  W ramach pracy wychowawczo – profilaktycznej szkoła nasza utrzymuje stałą współpracę z policją w zakresie profilaktyki. Mając na celu przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w dniu 22.11.2018 r. w pogadankach policji – dostosowanych do wieku. Prelekcję przeprowadził mł. asp. Grzegorz Maciąg z Komisariatu Policji w Bychawie. Pouczył on młodzież o odpowiedzialności karnej - w przypadku agresji wśród młodzieży, za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia publicznego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Sporo czasu zostało poświęcone zjawisku cyberprzemocy, stalkingu, nakłaniał także do rozważnego zamieszczania wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych.więcej...

IX Konkurs Poezji Patriotycznej

21 Listopad 2018
 21 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie odbył się IX Konkursu Recytatorski Poezji Patriotycznej. Po raz kolejny odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego i Burmistrza Bychawy.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl