AKTUALNOŚCI:

„Książki to są twoi najlepsi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą ..."

02 Październik 2020
  Do biblioteki dotarły kolejne przesyłki z książkami. Wśród nich te, o których zakup prosiliście .Cieszy mnie fakt, że coraz więcej uczniów i nauczycieli wypożycza książki.
 Miło jest słyszeć z ust  czytelnika ,że książka jest rarytasem. Nie wszystkie są jeszcze wprowadzone do inwentarza ,ale nieustannie nad tym pracuję. Każdego dnia kolejne pozycje są udostępniane czytelnikom.W tej chwili wprowadziłam do Mol-a 430 książek.
 Przypominam o terminach realizacji projektów i zachęcam do czytania.

Galeria zdjęć ...

„Spotkajmy się nad morzem” – promocja nowej książki Moniki A. Oleksa

01 Październik 2020
 25.09.2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Moniką A. Oleksa, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie i Kawiarnię Artystyczną “Złota Lira”.  Pani Monika urodziła się i mieszka w Lublinie. Debiutowała w 2002 r. zbiorem opowiadań “Uśmiech Mima”. W 2011 roku ukazała się jej pierwsza powieść “Miłość w kasztanie zamknięta”. Na co dzień jest lektorem języka angielskiego, mamą , żoną ,uważną obserwatorką życia i bardzo ciepłą osobą.
    Spotkanie połączone było z promocją nowej książki “Spotkajmy się nad morzem. Jest to kontynuacja powieści "Tylko morze zapamięta”. Dekoracje i oprawa spotkania przeniosły uczestników w klimat nadmorskich Dąbek, w których to rozgrywa się akcja utworu.  Jest to powieść ,która “wciąga”, pełna plastycznych obrazów ale przede wszystkim zawiera dużo życiowej mądrości. Skłania do refleksji nad tym czym są m.in. marzenia, miłość, wybaczenie.
Pisarka w podziękowaniu skierowanym do czytelnika napisała:
“Czasami tylko jedno zdanie może być odpowiedzią na nasze pytania i dylematy , wskazówką  lub drogowskazem na życiowym rozdrożu. … Książki dają nam siłę, pomagają uwierzyć ,że niemożliwe może stać się możliwe, i uczą wiary w to ,że marzenia naprawdę się spełniają ,jeśli zrobi się coś, by wyjść im naprzeciw.”
      Zachęcam do lektury i zapraszam do biblioteki po książkę z dedykacją Moniki Anny Oleksa. Ja czekam na obiecaną przez autorkę kontynuację powieści.

#BeActive (Bądź aktywny)

01 Październik 2020
   W dniach 23- 30 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Tydzień Sportu, którego celem jest promocja sportu i aktywności fizycznej.  Istotą kampanii jest zapoczątkowanie i przeprowadzenie  nowych działań zachęcających społeczeństwo do różnych form ruchu oraz kontynuowanie już istniejących, udanych przedsięwzięć o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) i ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia ale również przez cały rok.

Nasza szkoła juz po raz kolejny  włączyła się w tę kampanię organizując zajęcia  skierowane do dziewcząt i kobiet o charakterze lokalnym pod nazwą Bądź Fit z „ Hubalem” IV. Naszym  celem była promocja aktywności ruchowej,  w szczególności różnych form fitness, zdrowego stylu życia i odżywiania. Wydarzenie to ze względu na sytuację spowodowaną koronawirusem przeprowadziliśmy w trzech grupach, w reżimie sanitarnym z ograniczoną liczbą osób w grupie. Pierwszego dnia odbył się trening ABT(kształtujący biodra brzuch, uda), który  skierowany był do uczennic, nauczycielek i pracownic naszej szkoły. Na kolejne dwa treningi zaproszone zostały kobiety z Bychawy i okolicy. Uczestniczki mogły wybrać odpowiedni dla siebie trening ABT - dla początkujących lub podejmujących ćwiczenia po przerwie  lub Tabatę – intensywny trening dla bardziej zaawansowanych.  Zajęcia zorganizowały i poprowadziły panie Katarzyna Maciejczyk i Joanna Mendykowska.

Dziękujemy za  duże zainteresowanie naszym wydarzeniem, wspólne treningi  i zachęcamy do systematycznej aktywności fizycznej.


Galeria zdjęć ...

Pierwszy wyjazd grupy motocyklowej

26 Wrzesień 2020
  W dniu 25 września 2020 roku uczniowie: Otylia Grobelna, Sebastian Dulbas, Bartłomiej Kaźmierak, Eryk Kula, Przemysław Malec, Jakub Robak, Bartłomiej Wyka, Kacper Tylus wraz z opiekunem Marcinem Krykiem uczestniczyli w pierwszym wyjeździe grupy motocyklowej „Hubal”. Uczniowie wraz z opiekunem udali się do miejscowości Kaliszany Kolonia, gdzie podziwiać mogli nieczynne już kamieniołomy umiejscowione nad brzegiem Wisły, następnie przejechali do miejscowości Piotrawin gdzie mogli pospacerować brzegiem Wisły. Po spacerze grupa udała się w stronę Bychawy. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że humory wszystkim uczestnikom dopisywały, planowany jest kolejny cykliczny wyjazd.  

Galeria zdjęć ...

Jasna Góra

21 Wrzesień 2020
 21 września 2020 roku uczniowie klasy IV TPS uczestniczyli w indywidualnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Organizatorem wyjazdu i opiekunem grupy był wychowawca klasy p. Jakub Wieczorkiewicz. O godzinie 11:00 młodzież wzięła udział we Mszy Świętej, gdzie pełna nadziei i ufności powierzała swoją przyszłość Matce Przenajświętszej. W czasie wolnym zwiedziliśmy Skarbiec Jasnogórski oraz podziwialiśmy „retabulum” czyli wielką nastawę ołtarzową do celebrowania uroczystych nabożeństw z udziałem licznych pielgrzymów. Następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie w planie mieliśmy odwiedzenie grobu śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej, a także spacer po Starym Mieście. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii plan udało się zrealizować częściowo. Po uroczystościach pełni wiary i nadziei wróciliśmy do domów. Po nietypowej pielgrzymce zostały tylko wspomnienia i zdjęcia.

Galeria zdjęć ...

"Sprzątanie Świata - Polska"

19 Wrzesień 2020
 Akcja "Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. To my mieszkańcy Ziemi musimy o nią dbać ponieważ to na nas ciąży odpowiedzialność za jej przyszły los. W tym roku do akcji przyłączyli się uczniowie klasy 1TWZ oraz 2 TPS. Razem z opiekunami wyruszyli na oczyszczanie naszego środowiska lokalnego z pozostawionych śmieci. Zaopatrzeni w rękawice, worki oraz dobre chęci i uśmiechy skutecznie oczyścili pobliski teren z porzuconych papierów, butelek, puszek i innych odpadów. Efektem tego jest czysta i pięknie wyglądająca okolica. Była to także wspaniała lekcja ochrony środowiska. 
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl