AKTUALNOŚCI:

Zbieramy zakrętki dla Hospicjum ...

27 Luty 2020
    Cała społeczność szkolna „Hubala” bardzo chętnie włącza się w działania, które mają na celu pomoc potrzebującym. Tym razem jest to reakcja na apel Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Od kilku lat zbieramy zakrętki, by wesprzeć podopiecznych tego Hospicjum. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zakrętek przeznaczone są  na zakup sprzętów medycznych i żywienie dzieci przebywających na oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej.
  Przez zaledwie kilka zimowych miesięcy uzbieraliśmy 8 worków plastikowych zakrętek.
W dniu 25 lutego przedstawiciel Hospicjum odebrał od nas zebrane zakrętki. Inicjatorem akcji i opiekunem jest pedagog szkolny Janusz Sagan.
   Zbieranie zakrętek może dużo zmienić. To nie tylko realna pomoc dla dzieci, ale też dodatkowo dbanie o ochronę środowiska. Przetworzone zakrętki stają się granulatem,
z którego można wytwarzać m.in. opakowania, rury PCV, łopaty, doniczki.
   Uzbieranie dużych ilości zakrętek nie jest prostą sprawą, dlatego ważne jest, aby w takie akcje włączała się jak największa liczba osób.


Galeria zdjęć...

Z wizytą na WSEI cz. II ...

21 Luty 2020
   W dniu 19.02.2020 r. odbył się kolejny Dzień Otwarty na WSEI w Lublinie. Tym razem gościliśmy na Wydziale Nauk o Człowieku. Zajęcia były związane z kierunkami: Pedagogika, Pielęgniarstwo i Psychologia. Kolejna grupa uczniow „Hubala” oprócz poznania Uczelni od środka mogła poczuć się jak studenci i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wykładach i warsztatach. Przykładowe tematy wykładów, w których uczestniczyła młodzież: „Miłość i zazdrość, jako motywy zachowań przestępczych”, „Wariograf prawdę Ci powie – czy da się oszukać wykrywacz kłamstw”, Odporność psychiczna, czyli jak to zrobić, żeby dawać radę itp. Tegoroczne wyjazdy młodych „Hubalczyków”, jak co roku, zorganizował pedagog szkolny Janusz Sagan.
   W dniu otwartym Wydziału Nauk o Człowieku w murach WSEI gościło ponad 200 uczniów z całego województwa. 

 
Galeria zdjęć ...

Podzielili sie kroplą krwi ...

20 Luty 2020
   Wtorek, 19 lutego 2020 roku stał się w naszej szkole wspaniałą okazją do szczególnego wolontariatu. Wszyscy chętni mogli oddać krew w szkolnej akcji krwiodawstwa. Zorganizowana ona została jak zawsze we współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie.
więcej...

Z wizytą na WSEI ...

14 Luty 2020
 Prezentacja obrabiarek sterowanych numerycznie, drukarki  3D drukującej z metalu, kamer termowizyjnych czy instalacja LPG - to tylko część atrakcji, które zobaczyła młodzież „Hubala” w czasie Dnia Otwartego Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie w dniu 05.02.2020 r. Dni Otwarte WSEI są podzielone i przygotowywane przez poszczególne wydziały. 05 lutego Dzień Otwarty WSEI był poświęcony Wydziałowi Transportu i Informatyki.

Grupa ponad 40 uczniów wraz z opiekunami, oprócz poznania Uczelni od środka mogli poczuć się jak studenci i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wykładach i warsztatach. Wszystkie prezentacje wzbudzały zainteresowanie, jednak najbardziej uwaga uczniów była skupiona na drukarce 3D drukującej z metalu, skanerach 3D i możliwościach wysokorozdzielczego skaningowego mikroskopu. W dniu otwartym Wydziału Transportu i Informatyki w murach WSEI gościło ponad 250 uczniów z całego województwa.

Galeria zdjęć...

Mistrzostwa Szkoły Trójek Siatkarskich klas starszych

14 Luty 2020
 10 lutego 2020 r.  odbyły się Mistrzostwa szkoły  trójek siatkarskich o Puchar Przechodni  Dyrektora Szkoły w kategorii chłopców. W zawodach udział wzięło udział  6 drużyn reprezentujących poszczególne klasy. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce IV TI : Budzyński Kacper, Baran Piotr, Brenyk Denis
II miejsce IV TPS : Skowronek Adrian, Sękuła Bartłomiej, Karol Kowalik,
III  miejsce II TPS: Grzegorczyk Jakub,
IV miejsce I TI : Rzucidło Szymon. Ciemięs Jakub, Kowalczyk P, Jarzyna Marcin
V miejsce II Ti : Golan Michał, Piędzia Konrad, Milanowski Bartek
VI miejsce II TPS : Wójcik Damian, , Słowiński Michał, Derczyk Arkadiusz

Galeria zdjęć ...

Mistrzostwa szkoły trójek siatkarskich klas pierwszych

12 Luty 2020
 10 lutego do turnieju trójek siatkarskich przystąpiły klasy pierwsze. Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn z klas pierwszych. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch grupach eliminacyjnych. W każdej grupie drużyny rozegrały swoje spotkania systemem „każdy z każdym”. Do dalszej rywalizacji przechodziły dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które rozegrały półfinały a następnie finał.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce – klasa I TI ( Gajer Patryk, Kowalczyk Kamil, Szyba Bartłomiej  , Rak Norbert)
II miejsce – klasa I TPS ( Kaźmierak Bartek, Pawelec Michał, Golan Jarosław, Woźniak Łukasz)
III miejsce -  I Ti (Długoszek Wiktor, Mączka Damian, Kania Konrad)

Galeria zdjęć ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl