AKTUALNOŚCI:

Nasz poseł w Sejmie!

03.06.2004 15:17:34
W dniu 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka po raz dziesiąty parlament polski gościł w swoich progach młodych posłów na X Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wśród posłów zasiadał reprezentant naszej szkoły, poseł Mirosław Ciołek wraz z swoim opiekunem panem Januszem Saganem. Zanim młodzi posłowie udali się na obrady do Sali Posiedzeń, w Sali Kolumnowej odbyło się spotkanie inauguracyjne, które poprowadzili znani dziennikarze: Jolanta Pieńkowska, Iwona Sulik i Wojciech Nomejko. Podczas inauguracji z młodzieżą spotkali się parlamentarzyści dorosłego Sejmu.
więcej...

Kolejny sukces Mirka!

22.05.2004 15:16:21
Uczeń klasy I LPzi Mirek Ciołek odniósł kolejny sukces – tym razem w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE Macintosh w Mojej Szkole (Edycja 2004) zorganizowanym przez nauczycieli przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie.
Celami tego konkursu były: budzenie zainteresowania młodzieży komputerami Macintosh, stworzenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych możliwości zapoznania się z technikami tworzenia stron WWW i ich praktycznego wykorzystania, aktywizacja młodzieży do uczestnictwa w pozaszkolnych formach kształcenia się. Praca Mirka (witryna internetowa) zajęła II miejsce!!!

Mamy posła!!!

17.05.2004 15:14:29
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Mirosław Ciołek, został Posłem X Kadencji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Dziecka, Parlament otworzy przed nim swoje gościnne progi. Jak to ma miejsce od X lat Sejm na Wiejskiej przejdzie we władanie 460 przedstawicieli z całej Polski. W ten jedyny w roku dzień - sala plenarna, sejmowe kuluary i korytarze będą tętniły gwarem i młodością. Głównym przesłaniem tegorocznej sesji jest: Dobro Rzeczypospolitej najwyższym prawem. Mirek napisał pracę pt. Polska w Unii Europejskiej. Czy nowe znaczenie Polskiego Patriotyzmu?. Praca ta została pozytywnie zaakceptowana przez komisję z Kuratorium Oświaty w Lublinie. więcej...

MATURA 2004

11.05.2004 15:12:30
Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! Przypominam, że we wtorek (11.05.04) odbędzie się egzamin pisemny z języka polskiego, a w środę (12.05.04) z przedmiotu wybranego. W tym roku również, jako przedmiot wybrany maturzyści wybierali między innymi: matematykę, geografię, historię.

To ostatnia taka matura (tzw. stara matura), więc dajcie z siebie wszystko!!!

INTERNETOWA SZKOŁA OLIMPIJSKA - powrót z tarczą!

02.05.2004 15:11:08
Uczniowie klasy I LP zi w składzie: Mirek Ciołek, Michał Krawczyk, Jarek Rycerz oraz Łukasz Sobaszek reprezentujący naszą szkołę w finale regionalnym konkursu Prezydenta RP – Internetowa Szkoła Olimpijska w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie - zajęli III miejsce, przegrywając jedynie z drużyną z I LO z Białej Podlaskiej oraz I LO w Lublinie! więcej...

Pomóżmy chorej Agatce!

02.05.2004 15:10:01
W dniach 4 – 14 maja będziemy zbierać pieniądze na leczenie i rehabilitację chorej na dziecięce porażenie mózgowe Agatki. Tylko systematyczna praca i codzienne ćwiczenia rokują nadzieje na rozpoczęcie przez Agatkę samodzielnego chodzenia i słownego wyrażania własnych myśli. Niestety, rehabilitacja jest bardzo kosztowna! Rodzice Agatki zwracają się, więc do nas z prośbą o pomoc.

Ewentualne wpłaty prosimy kierować do pokoju Samorządu Uczniowskiego, do pedagoga Pana mgr Janusza Sagana lub na konto:
95 1940 1076 5100 0631 2000 0001, Joanna Młynarska, Lublin ul. Leśna 18/1.
Liczymy na Wasze wsparcie!!!
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl