AKTUALNOŚCI:

Olimpiad Techniki Samochodowej eliminacje szkolne

11 Marzec 2019
 Dnia 08.03.2019 roku /piątek/ w naszej szkole odbyły się eliminacje do  XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie. Do rywalizacji przystąpiło 5 uczniów z klas: I TPS, II TPS i IV TPS.
Do półfinału zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy poprawnie i najszybciej odpowiedzieli na pytania zawarte w teście. Szkołę w dniu 16.03.2019r  
w aulach Politechniki Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych w Warszawie
będą reprezentować uczniowie:  Rafał Sulowski klasa IV TPS /uzyskał 68 pkt. / Wiktor Król klasa I TPS /uzyskał 41 pkt./  oraz Jacek Pruś klasa III TPS /uzyskał 40 pkt./ na 77pkt. możliwych do zdobycia. Do olimpiady uczniów przygotowywał  mgr inż. Andrzej Pietrzak. 
       
Życzymy naszym uczniom sukcesów w półfinale i zakwalifikowanie się do dziesiątki najlepszych w Polsce. Powodzenia !!!

Najazd w „Hubalu” …

06 Marzec 2019
  Nauczyciel otwiera tylko drzwi, a uczeń wejść już musi sam” – to chińskie powiedzenie dosłownie i przenośnie wpisuje się w to, co dzisiaj działo się w naszym „Hubalu” i co będzie działo się w najbliższych latach. Dziś, 6 marca 2019 r. otworzyliśmy nasze drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców oraz pokazaliśmy, jak pracujemy i w jakim kierunku podążamy.

   Potencjalni uczniowie zwiedzali naszą szkołę i uczestniczyli w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach-pokazach. Ponadto zostali oni zapoznani z ofertą edukacyjną, realizowanymi projektami unijnymi oraz planowanymi wyjazdami na staże zawodowe do Włoch /Spoleto/, Portugalii /Barcelos/ i Hiszpanii /Grenada/.

   Dyrektorom szkół i nauczycielom serdecznie dziękujemy za umożliwienie uczniom przybycia do naszej szkoły. W sposób szczególny dziękujemy uczniom klas ósmych i gimnazjalistom za liczne przybycie a było Was w granicach 300 osób.

 
Już teraz zapraszamy na następny

Dzień Otwartych Drzwi

w dniu 03 kwietnia 2019 roku /środa/.Galeria zdięć ...

,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

28 Luty 2019
 W ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” od  16 stycznia 2019 w naszej szkole prowadzone są  zajęcia wyrównawcze z ICT/Programowanie. Pogram obejmuje 60 godzin lekcyjnych. Celem szkolenia jest uzyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw programowania oraz zachowania bezpieczeństwa w sieci. Dziesięciu uczniów  z uczęszcza na zajęcia zdobywając nowe umiejętności.

,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

22 Luty 2019
 W ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” od  11 stycznia 2019 w naszej szkole prowadzone są  zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego. Pogram obejmuje 35 godzin lekcyjnych. Celem zajęć jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, rozwijanie kompetencji językowych uczniów z wykorzystaniem technologii IT oraz  planowanie własnej samooceny. Dziesięciu uczniów   uczęszcza na zajęcia wyrównując swoją wiedzę z języka niemieckiego.

IV Międzyszkolny Turnirj Gier

21 Luty 2019

 W dniach 19-20 luty 2019 roku w czasie ferii zimowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie odbył się Czwarty Międzyszkolny Turniej Gier Komputerowych CS:GO. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn pięcioosobowych ze szkół podstawowych lub gimnazjów z: Wysokiego, Zakrzówka, Piotrkowa, Bystrzycy Starej, Krzczonowa, Pszczelej Woli oraz wszystkich szkół z Bychawy. Drużyny zostały poprzez losowanie podzielone na 4 grupy po 3 drużyny każda. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w systemie BO1. Z każdej grupy do dalszej części rozgrywek awansowali zwycięzcy oraz drużyny z drugich miejsc. Następnie drużyny rywalizowały wg następującego scenariusza: 1A:2B, 2A:1B, 1C:2D, 1D:2C. Zwycięzcy awansowali do półfinałów i finału.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl