AKTUALNOŚCI:

40 dni dla Białorusi!

02.03.2006 14:00:11
Kampania "40 dni dla Białorusi" to kolejna akcja Młodego Centrum poświęcona sytuacji politycznej wschodnich sąsiadów Polski, tym razem realizowana przy wsparciu eurodeputowanego Janusza Onyszkiewicza. Seria demonstracji i koncertów w całej Polsce, tysiące informacyjnych plakatów i ulotek, zbieranie podpisów pod e-listem solidarności, wyjazd obserwatorów MC na białoruskie wybory i blog internetowy - to część z zaplanowanych działań. W akcję włączają się działacze Związku na rzecz Demokracji na Białorusi. Kampanię wspiera eurodeputowany Janusz Onyszkiewicz oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych. Wspomóż i TY demokrację na Białorusi - podpisz się pod listem solidarności z Narodem Białoruskim!
Kliknij na e-wstążkę, a tym samym umożliwisz zebranie większej liczby podpisów dla Białorusi.
Koordynator regionu lubelskiego
MC

HubalNews 5

27.02.2006 18:44:09
HubalNews - gazetka Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w BychawieKolejny numer naszej szkolnej gazetki HubalNews (piąty) ujrzał światło dzienne.
Możecie w nim znaleźć:
-Leonardo da Vinci - wyjazd do Francji
-40 dni dla Białorusi
-Relacja ze Studniówki
-Zimowe igrzyska
-Podsumowanie pierwszego półrocza
-Sport w szkole
-Firefox 2
-Jan Twardowski
więcej...

Tłusty Czwartek

23.02.2006 06:52:50
PączkiDziś wypada ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W ten dzień zwyczajowo objadamy się pączkami i faworkami (w niektórych rejonach Polski zwanych chrustem). Jeszcze jakiś czas temu w polskich domach obok słodkości przygotowywało się też tłuste kiełbasy, kasze, słonine, skwarki i inne potrawy jak najbardziej tłuste. W regione podkrakowskim tłusty czwartek znany jest także jako "Combrowy Czwartek", było to święto wszystkich krakowskich kramarek i służących.
Tłusty czwartek otwiera ostatni tydzień karnawału i jest wstępem do hucznych, pełnych obżarstwa zabaw i bali karnawałowych.

STUDNIÓWKA 2006 – wspomnienie...

22.02.2006 15:41:55
Studniówka 2006STUDNIÓWKA – nazwa ta oznacza, że do matury pozostało już tylko 100 dni. To ostatnia zabawa przed maturą i należy zapomnieć na jakiś czas o tego typu rozrączki" />Dziś wypaywkach i porządnie wziąć się do pracy. Powspominajmy bal, który z pewnością będzie jeszcze długo w pamięci wszystkich maturzystów. Oczywiście wszyscy chcieli tego wieczoru zabłysnąć. Modny garnitur, piękna suknia, nowe – ciasne buty, coś pożyczonego na szczęście i czerwona bielizna. W tym roku nie było odstępstw od tej reguły. Studniówka w naszej szkole odbyła się 28 stycznia 2006 roku. Już kilka dni wcześniej strojono sale, trwały ostatnie próby poloneza, który i tak zazwyczaj w ostatecznej, prezentowanej wersji wyglądał nieco inaczej. więcej...

NASZA EUROPA VI

22.02.2006 15:14:24
SchumanZ radością informujemy, że delegacja naszej szkoły w osobach ŁUKASZ SOBASZEK, MIROSŁAW CIOŁEK – uczniowie i JANUSZ SAGAN – nauczyciel, zostali zakwalifikowani do udziału w VI edycji konferencji „Nasza Europa” – Symulacja obrad Parlamentu Europejskiego. Konferencja odbędzie się 11-12 marca 2006 roku w siedzibie Senatu RP w Warszawie. Po przeprowadzeniu selekcji z ok. 65 zgłoszeń komisja wybrała 43 delegacje szkół. Kryteria, które były brane pod uwagę to: poziom znajomości języka angielskiego, równowaga płciowa, równowaga regionalna i uczestnictwo w innych wydarzeniach organizowanych przez Fundację GRATULUJEMY!

WALENTYNKI 2006

13.02.2006 16:51:05
WalentynkiWALENTYNKI czyli święto zakochanych obchodzone są 14 lutego, w dzień imienin Św. Walentego. W tym dniu wszyscy starają się być dla siebie mili. Każda para pragnie jak najprzyjemniej spędzić ze sobą czas. Nie wszyscy jednak mogą się spotkać z osobą bliską jego sercu, dlatego też niektórzy przesyłają do siebie walentynkowe kartki, dzwonią lub składają życzenia przez radio czy telewizję. Tradycja mówi, że kartki i życzenia powinny być anonimowe - podpisane Twój Walenty albo Twoja Walnetynka..
Wasze walentynki po szkole roznosił będzie specjalnie wynajęty na to święto listonosz WALENTY a przez radiowęzeł można będzie przesyłać stosowne życzenia wraz z muzą.
W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do walentynkowej zabawy. więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl