AKTUALNOŚCI:

Szopka Bożonarodzeniowa

15.12.2005 06:33:11
SzopkaBoże Narodzenie zajmuje wśród świąt chrześcijanskich pozycję niezwykłą. Stanowi misterium radości, w którym krzyżują się dwie przestrzenie ludzka - przyrodzona i boska - nadprzyrodzona. Pragnąc podzielić się tą radością z całą społecznością szkolną, uczniowie klasy II TM4, wykonali szopkę bożonarodzeniową. Wzorem roku ubiegłego szopka została ustawiona na parterze w szkole, w miejscu widocznym dla każdego, kto wchodzi do budynku naszej szkoły. W tle szopki słychać płynace dźwięki, pięknych polskich kolęd, które wprowadzają nas już w świąteczny nastrój i atmosferę.
więcej...

DROGI MATURZYSTO!!!

09.12.2005 19:07:30
Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę literacką, czy znasz i rozróżniasz utwory i bohaterów weź udział w konkursie pod hasłem: Czy znasz ten cytat, czy znasz tę postać?. Po szczegółowe informacje zapraszamy do biblioteki.

UWAGA KONKURS!!!

09.12.2005 19:05:24
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem: Mikołaj Rej ojciec literatury polskiej. Konkurs dotyczył będzie życia i twórczości Mikołaja Reja. Wszystkich zainteresowanych po szczegółowe informacje zapraszamy do biblioteki.;)

Nowy engine!

08.12.2005 16:05:17
Od dzisiaj możecie cieszyć się nowym wyglądem Naszej stronki!:) Jeśli będziesz miał z nią problemy pisz na adres: michael_13_(at)_wp.pl. :piwko

Mikołajki

06.12.2005 15:13:00
ŚWIĘTY MIKOŁAJ znany jest na całym świecie. W Anglii to Father Christmas, w Danii Julemanden, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Czechach Mikulas, a w Niemczech - Heilige Nicolaus. Z upływem czasu Święty Mikołaj zmieniał swój wygląd. Kiedy Holendrzy osiedlili się w USA nazwa Siter Klaas zmieniła się na Santa Claus. W Ameryce Święty Mikołaj przybrał postać pyzatego dziadka o czerwonych policzkach i długiej, białej brodzie, podróżującego saniami w zaprzęgu reniferów. więcej...

Pomóż dzieciom przetrwać zimę

05.12.2005 15:08:45
W 50 miejscach w Lublinie i w wielu miejscowościach całego kraju prowadzona została w niedzielę uliczna zbiórka darów pod hasłem Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Przedświąteczną zbiórkę dla potrzebujących dzieci już po raz 13 zorganizowało Polskie Radio Lublin wspólnie z miejscowym ośrodkiem TVP.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl