AKTUALNOŚCI:

Nowy adres!:)

18.04.2006 10:44:20
InformacjaKilka dni temu oficjalny serwis Zespołu Szkół Zawodywych Nr 1 w Bychawie zmienił adres!!! Tak więc w przeglądarce możecie śmiało wpisywać www.zsz.bychawa.pl, a nie jak dotychczas www.zszbychawa.prv.pl.

Przez pasję do zmartwychwstania

12.04.2006 17:15:50
WielkanocŚwięta Wielkanocne to czas dzielenia się święconym jajkiem. Wspólny posiłek spożywamy na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Dlatego i my, w naszej społeczności szkolnej w przededniu Wielkiej Nocy dzieliliśmy się jajkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Specjalna akademię pt. "PRZEZ PASJĘ DO ZMARTWYCHWSTANIA" przygotowali uczniowie klasy I TM4b wraz ze swoją wychowawczynią p. Jolantą Szpytmą. Gościnnie w akademii wziął udział Łukasz Sobaszek, który śpiewał stosowne pieśni. Następnie życzenia świąteczne dla wszystkich złożył vice dyrektor p. Mirosław Wieczorkiewicz. W imieniu rodziców życzenia złożyła p. Teresa Stankiewicz.
Galeria - Wielkanoc 2006.

Spotkanie ze stażystami...

11.04.2006 15:04:16
Leonardo da VinciW dniu 03.04.2006 roku uczniowie-stażyści powrócili cało i zdrowo ze stażu w Nantes, we Francji. Dlatego też po ich przyjeździe, 11.04.2006 r. zostało zorganizowane z nimi spotkanie, dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Stażyści podzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z trzytygodniowego pobytu za granicą. Wszystko było wspomagane dużą ilością zdjęć. Mamy nadzieję, że spotkanie to rozbudziło chęci i zainteresowanie uczniów naszej szkoły do udziału w tego typu przedsięwzięciu. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że są czynione starania aby w przyszłych latach staże odbywały się we Francji i w Niemczech. Trzymamy kciuki za powodzenie... i realizację tych pomysłów.
Galeria - Podsumowanie stażu we Francji 2006.

ROK JĘZYKA POLSKIEGO

7.04.2006 16:46:07
ROK JĘZYKA POLSKIEGOJak wiemy, w dniu 22 grudnia 2005 roku Senat RP podjął uchwałę i ogłosił rok 2006 Rokiem Języka Polskiego. Zdaniem Senatu - w telewizji, w radiu, na łamach prasowych należy upowszechniać wiedzę o języku, propagować dobrą polszczyznę oraz kulturę języka. To, jaka będzie polszczyzna, zależy przede wszystkim od nas samych, od naszej postawy wobec języka ojczystego; gospodarzami języka są bowiem wszyscy nim się posługujący.
W związku z tym w naszej szkole rozpoczęto działania zmierzające do realizacji tej uchwały Senatu RP. Już odbyło się wielkie pisanie dyktanda a na Dzień Sportu w dniu 1 czerwca, przewidziano specjalną zabawę językiem polskim na "sportowo".
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl