AKTUALNOŚCI:

XII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

02.06.2006 07:08:20
SejmZ okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w dniu 1 czerwca 2006 r. odbyła się, już po raz dwunasty, Sesja Sejmu Dzieci Młodzieży. Wśród 460 młodych posłów, w obradach uczestniczyli dwaj uczniowie naszej szkoły: ŁUKASZ SOBASZEK i MICHAŁ CIOŁEK. Przed Sesją i w czasie jej trwania młodzi parlamentarzyści łowili autografy i robili zdjęcia ze znanymi politykami. Tu niekwestionowaną gwiazdą był minister Edukacji Narodowej Roman Giertych. Hasło przewodnie XII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 2006 r. brzmiało: "Ekologia - wybór przyszłości". Na sesji przyjęto trzy uchwały, związane z tematem przewodnim oraz uchwałę specjalną o powołaniu Stałej Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
więcej...

Głos Ziemi Bychawskiej

19.05.2006 20:09:40
Gazeta BychawskaW najnowszym majowym numerze Głosu Ziemi Bychawskiej znalazły się trzy interesujące artykuły na temat naszej szkoły. Polecamy w szczególnosci artykuł "Muzyka była jego pasją..." poświęcony zmarłemu, ale zawsze obecnemu w naszych sercach nauczycielowi - p. M.Frączkowi. W Głosie... również relacja z pobytu we Francji oraz wizyty naszych przedstawicieli w Senacie RP. Zachęcamy do lektury!

»Pobierz GZB!

Sejm Dzieci i Młodzieży

17.05.2006 11:02:26
Sejm Dzieci i Młodzieży Miło nam jest donieść, że uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w konkursie o uzyskanie mandatu poselskiego SDiM. Wojewódzka Komisja Wyborcza, po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, na podstawie art. 5 ordynacji wyborczej do Sejmu Dzieci i Młodzieży dokonała wyboru posłów XII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Komisja przyznała 29 mandatów poselskich dla młodych posłów z województwa lubelskiego. Wśród nich są dwaj uczniowie z naszej szkoły: ŁUKASZ SOBASZEK i MICHAŁ CIOŁEK. GRATULUJEMY!!! W nagrodę za wysiłek intelektualny pojadą 1 czerwca na XII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ponadto Łukasz zakwalifikowany został do prac w komisji problemowej. Komisje problemowe obradowały w dniu 13 maja w Gmachu Sejmu RP i opracowały projekty uchwał, które zostaną przyjęte w dniu 1 czerwca na Sesji.
więcej...

OGŁOSZENIE

17.05.2006 11:00:49
InformacjaDyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Bychawie zatrudni od 1 września 2006 r. nauczyciela języka angielskiego posiadającego wykształcenie wyższe magisterskie, z przygotowaniem pedagogicznym do nauczania języka angielskiego w zakresie szkoły średniej!

Więcej informacji:
-email: majorhubal_(at)_wp.pl
-tel/fax: (081)5660045

Pierwsze koty za płoty

04.05.2006 14:10:29
Matura 2006 - arkusze oraz przykładowe odpowiedziPierwszy dzień tegorocznych matur mamy już za sobą. Tematy nie były ani trudne ani za łatwe. Zależy kto na to spojrzy. Od dzisiaj, w tym miejscu na bieżąco będziecie mogli sprawdzać linki do arkuszy wraz z odpowiedziami, które będą ukazywać się w 2 - 3 godz. po zakończeniu egzaminów każdego dnia. Życzymy wszystkim aby mieli same dobre odpowiedzi. Pamiętajcie – tylko u nas na bieżąco, będziecie z informacjami maturalnymi, które Was interesują najbardziej.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl