AKTUALNOŚCI:

Dodatek-aktualna lekcja

27.01.2007 17:36:18
DodatekNa stronie pojawił się mały dodatek, który może ułatwić niektórym osobom życie. Pokazuje on która aktualnie w szkole odbywa się lekcja (przerwa) i za ile minut będzie dzwonek. Możecie go znaleźć w dziale Plan lekcji po lewej stronie serwisu. Myślę, że znajdzie on zastosowanie (w szczególności u rodziców) :)

Spotkanie opłatkowe...

23.12.2006 11:20:14
Spotkanie opłatkowe...W ostatnim dniu nauki przed tegoroczną przerwą świateczno-noworoczną, odbyło się spotkanie opłatkowe całej społeczności szkolnej. Uczennice z klasy I LPue przedstawiły montaż słowno-muzyczny, który przybliżył nam tradycje bożonarodzeniowe.
W trakcie uroczystości wspólna modlitwę odmówił z nami i przekazał życzenia ks. Marek Jaworski.
Uroczystość ta została przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni klasy I LPue p. Joanny Mendykowskiej i nauczyciela religii p. Joanny Pastwa.
Następnie wszyscy uczestnicy przystąpili do składania wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych.
Pamiętajmy, że ten święty czas to radosny czas i zobacz ile serca w sobie masz...

Polecamy:
-GALERIA - Spotkanie wigilijne - 2006

Kiermasz w szkole...

21.12.2006 11:15:15
W dniu 19.12.2006 roku w szkole odbył się kiermasz ozdób i stroików świątecznych.
Ozdoby i stroiki świąteczne zostały wykonane przez uczennice i uczniów klasy I LPue.
Opiekę merytoryczna na tym przedsięwzięciem sprawowała wychowawczyni tej klasy p. Joanna Mendykowska. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i należy mieć nadzieję, że w przyszłym roku zostanie powtórzony.
W wyniku sprzedaży ozdób i stroików uzyskano kwotę około 170 PLN.
Klasa I LPue wraz z swą wychowawczynią postanowiła przeznaczyć uzyskany dochód ze sprzedaży na operację ciężko chorej pani Iwony Matyjas.
więcej...

Szopka Bożonarodzeniowa...

15.12.2006 16:07:54
SzopkaPrzyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,
Stało się - między ludzi wszedł
Mistrz - Wiekuisty

Cyprian Kamil Norwid


Boże Narodzenie to w tradycji chrześcijańskiej święto upamiętniające narodziny Jezusa.
Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, dający się porównać jedynie z najcieplejszymi chwilami dzieciństwa. Tradycja budowania szopek bożonarodzeniowych i wystawiania jasełek związana jest z osobą św. Franciszka z Asyżu. Z Włoch zwyczaj ten przeniesiony został do innych krajów europejskich, przybierając w różnych regionach nieco odmienne formy. W XVIII wieku obok szopek kościelnych w Europie Środkowej pojawił się także zwyczaj budowania szopek domowych. więcej...

Parlament Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego...

12.12.2006 19:05:54
InformacjaW dniu 12.12.2006 roku w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się sesja plenarna Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Młodzież naszej szkoły reprezentowana była przez dwóch uczniów kl.II Ti Michała Ciołka i Łukasza Gąbkę. więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl