AKTUALNOŚCI:

Kiermasz wielkanocny

26 Kwiecień 2019
 Tradycyjnie już przed świętami Wielkanocnymi w szkole odbył się Kiermasz ciast ozdób i stroików świątecznych. Stoisko przygotowali uczniowie klasy I TI wraz z wychowawczynią p. Joanną Mendykowską. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby zajęć wychowania fizycznego.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

Galeria zdjęć ...

Rafał jedzie na etap centralny …

26 Kwiecień 2019
 Tegoroczny finał  eliminacji wojewódzkich XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest już za nami. Odbył się on w dniu 25.04.2019 r. w Sali Konferencyjnej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele z 20 powiatów województwa lubelskiego. Nasz Powiat Lubelski, w grupie szkół ponadgimnazjalnych, reprezentował uczeń klasy IV Tps Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie Rafał Sulowski   Eliminacje składały się z dwóch etapów: testu pisemnego i części ustnej. Komisji sędziowskiej przewodniczył st. bryg. Marek Dziedzic. Uczestnicy musieli wykazać się szerokim zakresem wiedzy z zakresu pożarnictwa zawodowego i ochotniczego. Z każdej grupy wiekowej do finału ustnego zakwalifikowało się pięć osób, które uzyskały największą ilość punktów z testu pisemnego. Nasz finalista zdobył taką ilość punktów, która pozwoliła mu zakwalifikować się do finału ustnego.

więcej...

Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza ortografii”

11 Kwiecień 2019
  W marcu uczniowie wszystkich klas zmagali się z zawiłościami naszej polskiej pisowni. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie: Wiktor Król ,Jakub Pawelec, Jakub Kowalczyk, Patryk Kowalczyk, Kamil Olesiński, Szymon Rzucidło, Tomasz Stanicki, Jakub Ciemięs, Kacper Tylus, Arkadiusz Derczyk ,Patryk Małek, Krzysztof Nawłatyna, Valentyn Zachariuk, Mateusz Sławek ,Bartłomiej Sękuła, Przemysław Baran, Piotr Baran, Adrian Kowalczyk, Patryk Flis, Patrycja Skoczylas, Rafał Sulowski, Kamil Zaręba.
Finałowe dyktando okazało się trudne .Szkolnym „Mistrzem ortografii” został Jakub Pawelec z klasy I Ti , drugie miejsce zajął Mateusz Sławek z klasy II Ti, trzecie Rafał Sulowski z IV TPS. Konkurs przeprowadziła  nauczycielka języka polskiego Jolanta Szpytma.

Galeria zdjęć...

Kolejny etap – kolejny sukces!

29 Marzec 2019
 W dniu 28.03.2019 roku w Lublinie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy PożarniczejMłodzież zapobiega pożarom” na szczeblu powiatowym. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego wyłonieni w eliminacjach gminnych.

   Kolejny etapkolejny sukces. Tak najkrócej można by podsumować awans Rafała Sulowskiego (kl.IV Tps) do etapu wojewódzkiego OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach powiatowych Rafał musiał zmierzyć się z 25-cioma pytaniami testowymi /max. 25 pkt./. Uzyskując 21 punktów zapewnił sobie po raz drugi z rzędu, awans na wyższy szczebel.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl