AKTUALNOŚCI:

,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

28 Luty 2019
 W ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” od  16 stycznia 2019 w naszej szkole prowadzone są  zajęcia wyrównawcze z ICT/Programowanie. Pogram obejmuje 60 godzin lekcyjnych. Celem szkolenia jest uzyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw programowania oraz zachowania bezpieczeństwa w sieci. Dziesięciu uczniów  z uczęszcza na zajęcia zdobywając nowe umiejętności.

,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

22 Luty 2019
 W ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” od  11 stycznia 2019 w naszej szkole prowadzone są  zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego. Pogram obejmuje 35 godzin lekcyjnych. Celem zajęć jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, rozwijanie kompetencji językowych uczniów z wykorzystaniem technologii IT oraz  planowanie własnej samooceny. Dziesięciu uczniów   uczęszcza na zajęcia wyrównując swoją wiedzę z języka niemieckiego.

IV Międzyszkolny Turnirj Gier

21 Luty 2019

 W dniach 19-20 luty 2019 roku w czasie ferii zimowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie odbył się Czwarty Międzyszkolny Turniej Gier Komputerowych CS:GO. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn pięcioosobowych ze szkół podstawowych lub gimnazjów z: Wysokiego, Zakrzówka, Piotrkowa, Bystrzycy Starej, Krzczonowa, Pszczelej Woli oraz wszystkich szkół z Bychawy. Drużyny zostały poprzez losowanie podzielone na 4 grupy po 3 drużyny każda. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w systemie BO1. Z każdej grupy do dalszej części rozgrywek awansowali zwycięzcy oraz drużyny z drugich miejsc. Następnie drużyny rywalizowały wg następującego scenariusza: 1A:2B, 2A:1B, 1C:2D, 1D:2C. Zwycięzcy awansowali do półfinałów i finału.

więcej...

Bądź Fit z „Hubalem”

13 Luty 2019
 12.02.2019r. w   Zespole Szkół Zawodowych  Nr 1  im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie, odbyły się zajęcia fitness dla dziewcząt i pań z Bychawy i okolicy,  pod nazwą Bądź Fit z „ Hubalem”. Pierwsza edycja tego typu zajęć fitness odbyła się we wrześniu 2018r i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dziewcząt i kobiet. Stąd pomysł na zorganizowanie ponownie imprezy, której celem była promocja aktywności ruchowej,  w szczególności różnych form fitness, zdrowego stylu życia i odżywiania  oraz integracja międzypokoleniowa. Organizatorom zależało, na tym aby zachęcić do aktywności zarówno  dziewczęta,  jak i ich mamy. Zainteresowanie  zajęciami przerosło nasze oczekiwania. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej ćwiczyły uczennice, mamy z córkami, kobiety pracujące w różnych instytucjach, nauczycielki, panie na emeryturze - innymi słowy kobiety w różnym wieku.
więcej...

,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

06 Luty 2019
 W ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” od 13 grudnia 2018 do 16 stycznia 2019 w naszej szkole prowadzone były  zajęcia w ramach doradztwa zawodowego. Pogram obejmuje 9 godzin zegarowych. Celem ogólnym doradztwa zawodowego w technikum jest przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania i dokonywania zmian decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniających poznawanie własnych zasobów oraz analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji. Dziesięciu uczniów  z zadowoleniem uczęszcza na zajęcia wyrównując swoją wiedzę zakresu wiadomości zawodowych.

Prawie jak studenci ...

01 Luty 2019
  W dniu 30 stycznia 2019 r. grupa uczniów z „Hubala”uczestniczyła w Dniach Otwartych Wydziału Transportu i Informatyki w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Choć na chwilę mogli poczuć się oni jak prawdziwi studenci. Uczestniczyli w specjalnie przygotowanych wykładach i warsztatach. Największe wrażenie na odbiorcach zrobił posiadany przez uczelnię nowoczesny sprzęt. Działanie obrabiarek sterowanych numerycznie, drukarki 3D, skaningowego mikroskopu elektronowego czy ultranowoczesnej kamery termowizyjnej wzbudziły ogromną ciekawość wśród uczniów. Spędzony dzień na WSEI był dla nich bardzo ciekawym dniem. Naocznie zobaczyli zastosowanie najnowszych technologii w praktyce.

   Wyjazd na Dzień Otwarty został zorganizowany przez szkolnego koordynator ds. współpracy z WSEI p. Janusza Sagana.


Galeria zdjęć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl