AKTUALNOŚCI:

KONKURS RECYTATORSKI

25.10.2007 12:22:34
II Konkurs Poezji Patriotycznej25 X 2007 r. odbył się w naszej szkole, organizowany przez bibliotekę szkolną, II Konkurs Poezji Patriotycznej. Jego celem było popularyzowanie poezji patriotycznej wśród młodzieży oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych. Recytację oceniała komisja w składzie: pani Jolanta Szpytma, pani Anna Prajsnar, pani Barbara Długoszek.
Laureatami konkursu zostali:
1 - Paweł Piechnik z klasy III T4i
2 - Krzysztof Widz z klasy III TM4b
3 - Anna Pochwatka z klasy II LPue

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone na akademii z okazji Święta Niepodległości. Pozostali uczestnicy otrzymają ocenę bardzo dobrą z języka polskiego.

Polecamy:
-Galeria - II Konkurs Poezji Patriotycznej - 2007

Ogłoszenie

24.10.2007 09:25:37
W dniu 27 października 2007 roku (tj najbliższa sobota) odrabiamy zajęcia z 2 listopada 2007r. zgodnie z piątkowym układem zajęć Lekcje będą trwały po 30min. Dokładny rozkład dzwonków znajduje się w dalszej część newsa. więcej...

Warsztaty taneczne

24.10.2007 09:11:01
Warsztaty taneczne22.10.2007r w ramach projektu „Szkoła Dla Ciebie” odbyły się warsztaty taneczne dla uczestników zajęć „Taniec dla każdego” jak również wielu chętnych osób zainteresowanych tańcem, które poprowadził pan Piotr Bałabuszek – tancerz, juror i instruktor tańca nowoczesnego i towarzyskiego.
Celem tych warsztatów było poznanie różnych form tańca, stylów tanecznych, a także nabycie i doskonalenie praktycznych umiejętności tanecznych.
Zajęcia odbyły się w trzech grupach:
Taniec nowoczesny – breakdance dla chłopców
Taniec nowoczesny – hip hop dla dziewcząt
Taniec towarzyski

Polecamy:
-Galeria - Warsztaty teneczne - "Szkoła dla Ciebie" - 2007 więcej...

Wycieczka do Kozłówki

24.10.2007 09:05:48
Wycieczka do Kozłówki20.10.2007r uczestnicy Koła dziennikarskiego oraz osoby zainteresowane wraz z opiekunem pania Jolantą Szpytma i panem Januszem Saganem wyruszyli na wycieczkę. Celem był Zespół Pałacowo-Parkowy w Kozłówce. Jak dowiedzieliśmy się fundatorem pałacu był wojewoda chełmiński Michał Bieliński-przedstawiciel rodu, który w czasach saskich odgrywał znacząca rolę. W 1735 roku poślubił on Teklę Pepłowską ,która wniosła mu w posagu dobra kozłowieckie. W 1742 roku zbudowali oni pałac w stylu późnego baroku. Po ich śmierci, ich syn Franciszek urządził tu teatr, a w 1799 r. sprzedał dobra kozłowieckie Aleksandrowi Zamoyskiemu. Od tej pory pałac należał do rodu Zamoyskich.

Polecamy:
-Galeria - Wycieczka do Kozłówki - "Szkoła dla Ciebie" - 2007 więcej...

II Konkurs Poezji Patriotycznej

21.10.2007 11:16:58
„Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie
Szum gałęzi,
listopadów przemijanie.
Warto się czasem zasłuchać
W grobów ciszę
By mowę wieków usłyszeć…”


Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do udziału w II Konkursie Poezji Patriotycznej, który odbędzie się 25.10.2007r. o godz. 10.25. Prosimy aby każda klasa wytypowała co najmniej 2 reprezentantów. Uczestnicy konkursu zaprezentują wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej.
Dla wszystkich uczestników nagrodą będzie ocena bardzo dobra z języka polskiego a dla zwycięzców nagrody książkowe i dyplomy, które zostaną wręczone na uroczystej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po szczegóły i wpisywanie się na listę do biblioteki.

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2007 17:44:33
"Żeby nauczyciel stał się pożyteczny,
Trzeba mu koniecznie zjednać miłość,
Zaufanie i poważanie u uczniów swoich"
G. Piramowicz "Powinności nauczyciela”


Dawna myśl pedagogiczna pozostaje nadal aktualna, zatem z okazji dnia Edukacji Narodowej życzymy Państwu Profesorom, Uczennicom i Uczniom aby wspólnemu trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyło zawsze zaufanie i wzajemny szacunek.
Panie i Panowie Profesorowie niech Wasza praca przyczyni się do budowania autorytetu Naszej szkoły wśród uczniów, rodziców i środowiska lokalnego, ogromna jest bowiem rola pedagogów, którzy swoją postawą potrafią kształtować młode pokolenie.
Uczennice i Uczniowie życzymy Wam wielu sukcesów w edukacji. Niech odwieczne cnoty: roztropność, sprawiedliwość, męstwo i umiarkowanie będą dewizą Waszego życia.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl