AKTUALNOŚCI:

Wycieczka do Kozłówki

24.10.2007 09:05:48
Wycieczka do Kozłówki20.10.2007r uczestnicy Koła dziennikarskiego oraz osoby zainteresowane wraz z opiekunem pania Jolantą Szpytma i panem Januszem Saganem wyruszyli na wycieczkę. Celem był Zespół Pałacowo-Parkowy w Kozłówce. Jak dowiedzieliśmy się fundatorem pałacu był wojewoda chełmiński Michał Bieliński-przedstawiciel rodu, który w czasach saskich odgrywał znacząca rolę. W 1735 roku poślubił on Teklę Pepłowską ,która wniosła mu w posagu dobra kozłowieckie. W 1742 roku zbudowali oni pałac w stylu późnego baroku. Po ich śmierci, ich syn Franciszek urządził tu teatr, a w 1799 r. sprzedał dobra kozłowieckie Aleksandrowi Zamoyskiemu. Od tej pory pałac należał do rodu Zamoyskich.

Polecamy:
-Galeria - Wycieczka do Kozłówki - "Szkoła dla Ciebie" - 2007 więcej...

II Konkurs Poezji Patriotycznej

21.10.2007 11:16:58
„Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie
Szum gałęzi,
listopadów przemijanie.
Warto się czasem zasłuchać
W grobów ciszę
By mowę wieków usłyszeć…”


Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do udziału w II Konkursie Poezji Patriotycznej, który odbędzie się 25.10.2007r. o godz. 10.25. Prosimy aby każda klasa wytypowała co najmniej 2 reprezentantów. Uczestnicy konkursu zaprezentują wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej.
Dla wszystkich uczestników nagrodą będzie ocena bardzo dobra z języka polskiego a dla zwycięzców nagrody książkowe i dyplomy, które zostaną wręczone na uroczystej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po szczegóły i wpisywanie się na listę do biblioteki.

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2007 17:44:33
"Żeby nauczyciel stał się pożyteczny,
Trzeba mu koniecznie zjednać miłość,
Zaufanie i poważanie u uczniów swoich"
G. Piramowicz "Powinności nauczyciela”


Dawna myśl pedagogiczna pozostaje nadal aktualna, zatem z okazji dnia Edukacji Narodowej życzymy Państwu Profesorom, Uczennicom i Uczniom aby wspólnemu trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyło zawsze zaufanie i wzajemny szacunek.
Panie i Panowie Profesorowie niech Wasza praca przyczyni się do budowania autorytetu Naszej szkoły wśród uczniów, rodziców i środowiska lokalnego, ogromna jest bowiem rola pedagogów, którzy swoją postawą potrafią kształtować młode pokolenie.
Uczennice i Uczniowie życzymy Wam wielu sukcesów w edukacji. Niech odwieczne cnoty: roztropność, sprawiedliwość, męstwo i umiarkowanie będą dewizą Waszego życia.

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

11.10.2007 15:53:27
Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt - galeria11.10.2007 r. odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów, którzy również rozegrali mecze systemem pucharowym do dwóch przegranych. W wyniku rozegranych meczy został wyłoniony zwycięzca szkoły w tenisie stołowym, którym został Paweł Michalczyk z klasy I T4i.

Polecamy:
-Galeria - Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym mężczyzn - 2007 więcej...

POMÓŻ I TY!!!!!

11.10.2007 15:13:57
Dnia 16 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 zostanie rozpoczęta akcja "Góra grosza" która odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zbiórka będzie trwała przez 2 tygodnie, czyli 10 dni szkolnych. Opiekunem całego przedsięwzięcia jest stażystka pani Monika Stanicka wraz z opiekunką stażu panią Urszulą Wilkołazką. Osobami odpowiedzialnymi bezpośrednio za zbiórkę są: Sylwia Łobodzińska i Ewa Augustynowicz uczennice klasy III liceum profilowanego, Agnieszka Mierzwa i Sebastian Skoczylas z klasy II liceum profilowanego. więcej...

Hej, że Ino na Roztoczu :)

10.10.2007 08:12:19
Roztocze w krainie konika polskiego - Szkoła dla Ciebie - 2007Dnia 07.10.2007 roku w ramach projektu „SZKOŁA DLA CIEBIE” uczestnicy zajęć „Taniec dla każdego” i „Ino – Imprezy na Orientację” wyruszyli szlifować swoje umiejętności taneczne i orientacji w terenie, na Roztoczu – „W krainie konika polskiego”. Opiekunami tej wyprawy byli p. Urszula Wilkołazka, p. Joanna Mendykowska i p. Janusz Sagan.

Polecamy:
-Galeria - Roztocze w krainie konika polskiego - Szkoła dla Ciebie - 2007 więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl