AKTUALNOŚCI:

Występy zespołów tanecznych

02.12.2007 16:18:00
Zachęcamy do obejrzenia video/fotorelacji z występów uczestników zajęć "Taniec dla każdego" na Koncercie charytatywnym - "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".
W dalszej części newsa znajdują się 4 filmiki!
Miłego oglądania :)

Polecamy:
-Galeria - Występy zespołów tanecznych - Koncert charytatywny - Szkoła dla Ciebie - 2007 więcej...

Koncert charytatywny

30.11.2007 10:12:54
02.12.2007r. uczestnicy zajęć "Taniec dla każdego" realizowanych w ramach projektu "Szkoła dla Ciebie", wezmą udział w koncercie charytatywnym "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", który odbędzie się w Bychawskim Centrum Kultury. Koncert rozpocznie się o godzinie 13.00, a występy uczniów naszej szkoły przewidziane są na godzinę 13.20 - pokaz fitness i cheerleaders oraz ok. 13.45 taniec towarzyski. Biletem wstępu na koncert mogą być trwałe artykuły spożywcze, zabawki lub środki czystości.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie i tym samym włączenia się w akcję!

Polecamy:
-Galeria - Występy zespołów tanecznych - Koncert charytatywny - Szkoła dla Ciebie - 2007 więcej...

UWAGA, KONKURS! - Moje magiczne miejsce.

28.11.2007 17:05:05
Mogą w nim wzięć udział uczniowie gimnazjów i liceów. Do wygrania: 3 komputery, 6 aparatów cyfrowych, 11 map multimedialnych, książki i czasopisma a także wycieczka do Gniewu dla 25 osób oraz 3 opiekunów.

CO NALEŻY ZROBIĆ?
Trzeba zorganizować drużynę, przygotować ciekawą i nowoczesną prezentację na temat niezwykłego i mało znanego miejsca w najbliższej okolicy. Warto opisać jego historię, legendy, zwyczaje, interesujących ludzi. Poza tym zrobić odlotowe zdjęcia i przy pomocy nauczyciela zarejestrować się na naszej stronie. Rozejrzyjcie się dookoła i poszukajcie prawdziwych skarbów.Do multimedialnej prezentacji zapisanej na płycie CD można dołączyć tekst (artykuł, esej, reportaż) a wszystko trzeba wysłać na adres redakcji.
Możecie nadsyłać prace najpóźniej do 31 stycznia 2008. więcej...

Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

20.11.2007 21:36:01
VIII Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich zorganizowało Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, działające przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, Spotkanie odbyło się w dniu 20 listopada 2007 roku, w „Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Piechnik, Michał Ciołek, Łukasz Gąbka i Paweł Daśko. Tegoroczne spotkanie zostało poświęcone programom Unii Europejskiej, skierowanym do młodzieży. Programy te mają za zadanie wesprzeć proces edukacji szkolnej, realizowanej zarówno w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych. Ponadto na Zjeździe zostały zaprezentowane dokonania Szkolnych Klubów Europejskich, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. W trakcie Zjazdu odbył się także konkurs pt. "Europa Młodych".

Stypendia Starosty

13.11.2007 08:29:33
Wzorem lat ubiegłych Starosta Lubelski przyznał stypendia najlepszym uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Lubelski. Uroczyste wyróżnienie najlepszych uczniów odbyło się w dniu 12 listopada 2007 r. Wśród wyróżnionych był również uczeń naszej szkoły Jacek Głazik z klasy II Technikum Informatycznego. Stypendia przyznawane są za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie. Wysokość Stypendium wynosi miesięcznie - za wyniki w nauce 155 zł,
Po uroczystości wręczenia Stypendiów nagrodzona młodzież obejrzała spektakl Stanisława Wyspiańskiego "Sędziowie" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Polecamy:
-Galeria - Stypendium Starosty Lubelskiego - 2007

Konferencja Młodzież – Praca – UE

13.11.2007 08:23:44
W dniu 12 listopada delegacja dwóch uczniów naszej szkoły tj. Michał Ciołek i Łukasz Gąbka wraz z panem Januszem Saganem uczestniczyła w Warszawie w konferencji Młodzież – Praca – Unia Europejska. Konferencję zainaugurował Rafał Dymek – Dyrektor Generalny Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Panel otwierający rozpoczął się od prezentacji przedstawionej przez Piotra Borowskiego. Przybliżył on uczestnikom rolę Giełdy Papierów Wartościowych w naszym regionie, możliwości inwestycji i możliwych zysków z tym związanych. Przedstawicielka Fundacji Konrada Adenauera w Polsce – Pani Ewa Kaczyńska naświetliła możliwości jakie stwarza Polsko – Niemieckie sąsiedztwo w dziedzinie zatrudnienia oraz możliwości edukacyjnych – min. stypendia Fundacji Konrada Adenauera. Zainteresowanie uczestników wzbudziła przedstawiona prze"http://www.zsz.bychawa.pl/modul-z Dyrektor Magdalenę Wojtuch, Szkolna Internetowa Gra Giełdowa – gra symulacyjna Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego, stwarzająca zespołom ze szkół możliwość przyznanej puli kapitału zgodnie z zasadami panującymi na Giełdzie Papierów Wartościowych. więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl