AKTUALNOŚCI:

Finalista OTS 2019

18 Marzec 2019
  W sobotę 16.03.2019 roku w Warszawie odbyła się XX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji przystąpiło 356 uczniów z całej Polski. Półfinał olimpiady odbył się w Warszawie w aulach Politechniki /Wydziału Samochodówi Maszyn Roboczych/. Należało rozwiązać zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Rafał Sulowski kl. IVTPS, Jacek Pruś kl. IIITPS i Wiktor Król  kl. ITPS. Do finału zakwalifikowało się 12 uczniów, którzy poprawnie i najszybciej odpowiedzieli na pytania zawarte w teście.W gronie najlepszych znalazł się Rafał Sulowski zdobywając 51 pkt. co dało mu 4 miejsce.

więcej...

„ Młodzi druhowie „w akcji” …

12 Marzec 2019
   W dniu 7 marca 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bychawie odbył się etap gminny eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy i przepisów pożarowych. Na turniej przybyło pełnych wiedzy i dobrego humoru 10 uczestników. Wśród nich byli uczniowie „Hubala” - Marcin Jarzyna i Mateusz Kaźmierak z klasy I Ti oraz Rafał Sulowski i Łukasz Fijołek z klasy IV Tps.
   Na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej test był bardzo trudny. Po dogrywce i zaciętej rywalizacji wyłoniony został w tej grupie finalista. Największa liczbą punktów zdobył Rafał Sulowski – ubiegłoroczny finalista etapu centralnego. To on będzie reprezentował gminę Bychawa na powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 28 marca w Lublinie. Drugie miejsce zajął Łukasz Fijołek a trzecie Marcin Jarzyna. Uczniowie  otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
 
Zwycięzcy – Rafałowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

Galeria zdjęć...

Olimpiad Techniki Samochodowej eliminacje szkolne

11 Marzec 2019
 Dnia 08.03.2019 roku /piątek/ w naszej szkole odbyły się eliminacje do  XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie. Do rywalizacji przystąpiło 5 uczniów z klas: I TPS, II TPS i IV TPS.
Do półfinału zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy poprawnie i najszybciej odpowiedzieli na pytania zawarte w teście. Szkołę w dniu 16.03.2019r  
w aulach Politechniki Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych w Warszawie
będą reprezentować uczniowie:  Rafał Sulowski klasa IV TPS /uzyskał 68 pkt. / Wiktor Król klasa I TPS /uzyskał 41 pkt./  oraz Jacek Pruś klasa III TPS /uzyskał 40 pkt./ na 77pkt. możliwych do zdobycia. Do olimpiady uczniów przygotowywał  mgr inż. Andrzej Pietrzak. 
       
Życzymy naszym uczniom sukcesów w półfinale i zakwalifikowanie się do dziesiątki najlepszych w Polsce. Powodzenia !!!

Najazd w „Hubalu” …

06 Marzec 2019
  Nauczyciel otwiera tylko drzwi, a uczeń wejść już musi sam” – to chińskie powiedzenie dosłownie i przenośnie wpisuje się w to, co dzisiaj działo się w naszym „Hubalu” i co będzie działo się w najbliższych latach. Dziś, 6 marca 2019 r. otworzyliśmy nasze drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców oraz pokazaliśmy, jak pracujemy i w jakim kierunku podążamy.

   Potencjalni uczniowie zwiedzali naszą szkołę i uczestniczyli w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach-pokazach. Ponadto zostali oni zapoznani z ofertą edukacyjną, realizowanymi projektami unijnymi oraz planowanymi wyjazdami na staże zawodowe do Włoch /Spoleto/, Portugalii /Barcelos/ i Hiszpanii /Grenada/.

   Dyrektorom szkół i nauczycielom serdecznie dziękujemy za umożliwienie uczniom przybycia do naszej szkoły. W sposób szczególny dziękujemy uczniom klas ósmych i gimnazjalistom za liczne przybycie a było Was w granicach 300 osób.

 
Już teraz zapraszamy na następny

Dzień Otwartych Drzwi

w dniu 03 kwietnia 2019 roku /środa/.Galeria zdięć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl