AKTUALNOŚCI:

Prawie jak studenci ...

01 Luty 2019
  W dniu 30 stycznia 2019 r. grupa uczniów z „Hubala”uczestniczyła w Dniach Otwartych Wydziału Transportu i Informatyki w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Choć na chwilę mogli poczuć się oni jak prawdziwi studenci. Uczestniczyli w specjalnie przygotowanych wykładach i warsztatach. Największe wrażenie na odbiorcach zrobił posiadany przez uczelnię nowoczesny sprzęt. Działanie obrabiarek sterowanych numerycznie, drukarki 3D, skaningowego mikroskopu elektronowego czy ultranowoczesnej kamery termowizyjnej wzbudziły ogromną ciekawość wśród uczniów. Spędzony dzień na WSEI był dla nich bardzo ciekawym dniem. Naocznie zobaczyli zastosowanie najnowszych technologii w praktyce.

   Wyjazd na Dzień Otwarty został zorganizowany przez szkolnego koordynator ds. współpracy z WSEI p. Janusza Sagana.


Galeria zdjęć ...

Rejonowa Licealiada w Tenisie stołowym drużynowym

30 Styczeń 2019
 29 stycznia 2019r w Biłgoraju odbyła się Rejonowa Licealiada w tenisie stołowym drużynowym. Do zawodów tego szczebla kwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z czterech powiatów: biłgorajskiego, janowskiego, kraśnickiego i lubelskiego. Ten ostatni reprezentowali uczniowie naszej szkoły - Mistrzowie powiatu lubelskiego w tenisie stołowym drużynowym: Jakub Ciemięs, Szymon  Rzucidło oraz Patryk Kowalczyk z klasy I TI.
Turniej przeprowadzono  tzw. systemem rosyjskim, czyli pucharowym do dwóch przegranych. Mecze rozegrano do trzech wygranych punktów. Najpierw rozegrano single, następnie debel,  w przypadku, gdy wynik nie był jeszcze rozstrzygnięty, rozgrywano ponownie single. Uczniowie naszej szkoły bardzo dzielnie walczyli i ostatecznie zajęli IV miejsce w rejonie.

Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły i powiatu lubelskiego. Życzymy jeszcze większych sukcesów  w kolejnych latach i na Rejonowej Licealiadzie w tenisie stołowym indywidualnym już w kwietniu tego roku.

Galeria zdjęć...

Ferie z "HUBALEM'

30 Styczeń 2019
 W dniach 19 - 20 lutego 2019 roku w naszej szkole odbędą się "Ferie z HUBALEM" w ramach, których rozegrany zostanie po raz czwarty Międzyszkolny Turniej Gier Komputerowych dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych. W tym roku po raz kolejny wybór padł na grę „Counter Strike: Global Offensive”. Organizatorami turnieju będą nauczyciele przedmiotów informatycznych wraz z uczniami klas technikum kształcącymi się w zawodzie technik informatyk. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjów do przybycia do naszej szkoły i spędzenia miło czasu w czasie ferii zimowych.

Regulamin turnieju ...
Karta zgłoszenia ...
Zgoda rodziców/opiekunów ...

Z Erasmusem w Europie

25 Styczeń 2019
  Od nowego roku 2019 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie rozpoczęła się realizacja nowego projektu „Z Erasmusem w Europie”.     Projekt jest  realizowany w celu umożliwienia uczniom ZSZ Nr 1 w Bychawie jak najlepszego przygotowania do pracy w zawodzie oraz zdobycia umiejętności interpersonalnych niezbędnych do odnalezienia się na obecnym rynku pracy, poprzez udział w przedsięwzięciach o wymiarze międzynarodowym.

więcej...

Pierwsza pomoc przedlekarska

18 Styczeń 2019
 17 stycznia 2019r w klasie I TIPS na godzinie wychowawczej i  lekcji wychowania fizycznego,  odbyły się praktyczne zajęcia udzielania pierwszej pomocy  przedlekarskiej,  realizowane w ramach projektu Edukacji Zdrowotnej w szkole.  Szkolenie poprowadził ratownik medyczny -  pan Kamil Szydłowski. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję przećwiczyć na fantomie czynności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
więcej...

Noworoczny turniej dwójek siatkarskich dziewcząt

17 Styczeń 2019
 16.01.2019 r. odbył się Noworoczny turniej dwójek siatkarskich dziewcząt o Puchar przechodni dyrektora szkoły. Do zawodów przystąpiły pary  dziewcząt, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych, setów liczonych do 15 punktów.Pierwsze miejsce i Puchar przechodni dyrektora szkoły w roku szkolnym 2018/19 wywalczyły : Patrycja Skoczylas IV TPS i Weronika Kowalczyk II TPS
 
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce: Patrycja Skoczylas IV TPS i Weronika Kowalczyk II TPS
2 miejsce: Aleksandra Jaworska i Kinga Staszewska II TUF
3 miejsce: Agata Mączka i Magdalena Mełgieś II TUF
 
Gratulujemy wszystkim  zawodniczkom .
 


Galeria zdjęć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl