AKTUALNOŚCI:

Turniej Wiedzy Pożarniczej...

07 Kwiecień 2008
Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru a także posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, to cele Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Powiatowy etap tego konkursu odbył się 02.04.2008 roku w Lublinie. Naszą szkołę, w grupie szkół ponadgimnazjalnych reprezentował Emil Dolecki z klasy II TM4b.
Uczestnicy tego konkursu zmagali się z częścią ustną i pisemną. Po zakończeniu sprawdzianu komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Emil zajął drugie miejsce.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Emilowi składamy serdeczne gratulacje za zajęcie drugiego miejsca i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej i Emil zdobędzie upragniony indeks do szkoły pożarniczej.
J.S.


Polecamy:
-Galeria - Konkurs Wiedzy Pożarniczej - 2008

ŻYCIE WIECZNE

02 Kwiecień 2008
Połączmy się dziś z całym światem
W modlitwie za Ojca Świętego
Bo On najdroższym dla nas kwiatem
Odszedł w cierpieniu do Ojca Naszego

Pielgrzymka Jego końca dobiegła
Na ziemskich niwach szerokich
On coraz bliżej jest nieba
I z góry ogarnia nas wzrokiem

Nie rozpaczajmy nad śmierci obliczem
Bo śmierci nie ma wcale
Jest tylko inne wieczne życie
Które w niebiosach popłynie dalejDziś mijają 3 lata odkąd nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca. Przez 27 lat pełnił posługę z radością i miłością. Swoją modlitwą ogarniał cały świat. Dokonał wielu przemian w sercach i społecznościach ludzi. Ze swoim orędziem pokoju i miłości dotarł do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Przypominał, że trzeba żyć godnie, a nie tak jak chce świat bogato i wygodnie. Przypominał nam młodym, że musimy od siebie wymagać, nawet wtedy gdy inni od nas nie wymagają. Był i nadal jest dla milionów ludzi autorytetem i przewodnikiem. Najpiękniejsze ziarno zasiał w ostatnich dniach swojego życia. Wtedy, gdy mówić już nie mógł, mówił do nas gestem zbolałej twarzy i drgającej ręki.
Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający chwilę odejścia z tego świata naszego Papieża. Mieliśmy okazję zatrzymać się na chwilę i myślami powrócić do dnia , w którym świat wstrzymał oddech. Umożliwili nam to uczniowie klasy III T4b wspomagani przez koleżanki z II LP oraz kolegów z kl. III T4i, którzy pod opieką pani Jolanty Szpytmy, pana Andrzeja Pietrzaka i pana Janusza Sagana przygotowali montaż słowno-muzyczny.
Na wielu twarzach było widać smutek, zadumę i skupienie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Barkę, ulubiona pieśń Ojca Świętego. Była ona wyrazem naszej wdzięczności i pamięci o wielkim Polaku, którego nam podziwiać i słuchać było dane.
J.Sz.


Polecamy:
-Galeria - Rocznica śmierci Jana Pawła II - 2008

Z życia i działalności Szkolnego Koła Caritas im. św. Faustyny Kowalskiej

01 Kwiecień 2008
W czasie Wielkiego Postu Szkolne Koło Caritas im św. Faustyny Kowalskiej zorganizowało zbiórkę żywności dla najuboższych na terenie sklepów „Biedronka” i „Groszek” w Bychawie. Zebrane artykuły żywnościowe zostały przekazane parafialnemu Caritas i darowane potrzebującym. Na terenie szkoły w dniu 21 marca 2008 przeprowadzono loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W Wielkim Tygodniu zaś Szkolne Koło włączyło się w akcję lubelskiej Caritas pod nazwą „Chleb dobroci”.

W dniu 30 marca w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada Święto patronalne Caritas. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich osób chorych, potrzebujących oraz wolontariuszy i opiekunów Kół Caritas.
J.P.

Zbudź się mój duchu...

19 Marzec 2008
Święte Triduum Paschalne i wielkanocny poranek to najważniejszy okres roku liturgicznego Kościoła. Uprzytamnia nam, że główną prawdą chrześcijańskiej wiary jest Zmartwychwstanie Chrystusa. To właśnie dzięki zmartwychwstaniu Jezus ukazał się jako prawdziwy Syn Boży, Pan życia i śmierci.. „Wszyscy wierzą, że Jezus umarł, ale nie wszyscy wierzą, że zmartwychwstał - mówi św. Augustyn. - Tylko ten jest chrześcijaninem, kto wierzy w zmartwychwstanie Chrystusa".
„Zbudź się mój duchu, światem zawładnął Bóg – Człowiek! Ta myśl przewodnia towarzyszyła nam dziś w czasie uroczystej akademii wielkanocnej. Doskonałym uzupełnieniem tej myśli była piękna sceneria, która w połączeniu z poezją, świecami, wytworzyła wspaniały i refleksyjny nastrój. Te wzruszenia przeżyliśmy dzięki uczennicom klasy II LP i ich wychowawczyni p. Joannie Mendykowskiej. One to właśnie przygotowały dla nas te chwile zadumy. Na zakończenie uroczystości głos zabrał vicedyrektor szkoły p. Mirosław Wieczorkiewicz i ks. Marek Jaworski, którzy złożyli życzenia Wielkanocne dla całej naszej szkolnej społeczności.

Polecamy:
-Galeria - Wielkanoc - 2008

Dzień Kobiet

08 Marzec 2008
Z okazji dnia kobiet, życzymy Wam dużo zdrowia w szczególności.
Niech uśmiech na Waszych twarzach zawsze gości, a życie nie sprawia trudności.
Niech wiatr pieśń niesie Wam radosną, abyście zawsze czuły się jak wiosną.
Wśród pachnących kwiatów i śpiewających ptaków.
Aby motyle na dłoni Wam siadały i najskrytsze marzenia spełniały.
Aby ptaki po niebie latały i Waszego szczęścia szukały.
Żeby z Waszych oczu leciały tylko radosne łzy, tak jak wiosną pachnące bzy.
W trudnych chwilach niech gwiazdy nad Wami czuwają i właściwą drogę wybrać pozwalały.
One nie pozwolą nigdy Wam zginąć i żadnego szczęścia ominąć.

Polecamy:
-Galeria - Dzień Kobiet - 2008
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl