AKTUALNOŚCI:

SZKOLNE KOŁO CARITAS im. św. FAUSTYNY KOWALSKIEJ

14 Luty 2008
W dniu 04 lutego odbyła się w naszej szkole inauguracja Szkolnego Koła Caritas, któremu nadano imię św. Faustyny Kowalskiej.
W programie uroczystości przedstawiono min.:
- historię Caritas Archidiecezji Lubelskiej
- biografię patronki św. Faustyny Kowalsiej oraz fragmenty jej Dzienniczka
Uczniowie odmówili Modlitwę o łaskę pełnienia miłosierdzia względem bliźnich.
Na inauguracji byli obecni: zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław Kosicki, proboszcz miejscowej parafii ks. dziekan Andrzej Kuś, wizytator dekanalny ks. Marek Jaworski, wicedyrektor szkoły Mirosław Wieczorkiewicz, przedstawiciel Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie.
Intencją nowo powstałego Koła jest chęć krzewienia ducha miłości bliźniego poprzez dobre uczynki na rzecz najbardziej potrzebujących oraz wychowywanie młodzieży do bycia autentycznym świadkiem Chrystusa.
W obecnym czasie Szkolne Koło Caritas liczy dziesięciu członków.


Polecamy:
-Galeria - Inauguracja Szkolnego Koła Caritas - 2008 więcej...

SPA w Nałęczowie

08 Luty 2008
SPADnia 7.02.2008 r. grupa z kółka Aqua aerobiku, wraz z opiekunami panią Katarzyną Maciejczyk i Urszulą Wilkołazka, działająca w ramach projektu „Szkoła dla Ciebie”, wyjechała do Ośrodka Odnowy Biologicznej SPA w Nałęczowie. W czasie pobytu na obiektach, młodzież została zapoznana z różnymi technikami relaksacyjnymi. Korzystaliśmy z wodnego kompleksu z basenem Aquatonic o powierzchni 300m2. łóżek bąbelkowych, ławeczek perełkowych i jacuzzi. Masaż cząsteczkami powietrza dotlenił nasze ciała, poprawił ukrwienie i rozluźnił mięśnie. Gejzery, dysze masujące i łabędzia szyja zapewniły głęboki masaż ciała, rozluźnienie mięśni, wzmocnienie i witalność. Do naszej dyspozycji były również tory do pływania i sztuczna rzeka, oraz sauny sucha i mokra. Będąc w Atrium skorzystaliśmy z kąpieli w basenie białej glinki, sprowadzanej na potrzeby zabiegów z Grecji. Najczęściej, biała glinka wykorzystywana jest w zabiegach kosmetycznych twarzy. W Nałęczowie można zastosować ten zabieg na całe ciało. Biała glinka poprawia wygląd skóry i wygładza ją. Masując całe ciało sprawia, że skóra staje się aksamitna w dotyku. W czasie kąpili dochodzi do wymiany jonów między glinką skórą. Temperatura białej glinki wynosi 390°C. przemieszczająca się glinka delikatnie masuje ciało, a kojący zapach odpręża umysł.
Zachwyceni, zrelaksowani i wypoczęci wróciliśmy do Bychawy z miłymi wspomnieniami. Wszystkim polecamy taki relaks:)

Polecamy:
-Galeria - Wyjazd do SPA w Nałęczowie - Szkoła dla Ciebie - 2008

Walentynki, tuż tuż...

04 Luty 2008
walentynkiZbliżają się Walentynki - święto zakochanych!
14 lutego w dniu świętego Walentego klasa I Ti zaprasza do wspólnej zabawy.
Święto wywodzi się z kultury anglosaskiej, ma ponad pięciowiekową tradycję, a święty Walenty patronuje mu od około XV wieku. Dlaczego w tym dniu, a patrona chorych na epilepsję i choroby umysłowe obrano także patronem zakochanych? Może dlatego, że stan uczuciowy zakochanych niezależnie od ilorazu inteligencji, płci i wieku chwilami przypomina umysłową chorobę

Oto propozycje:
1. POCZTA WALENTYNKOWA
14 lutego za pośrednictwem "SZKOLNEGO AMORKA" każdy może przesłać list do swojej miłości! Walentynki wrzucajcie do skrzynki!
DO PRACY! PISAĆ WALENTYNKOWE KARTKI! UWAGA! WALENTYNKA MUSI BYĆ ZAADRESOWANA!

2.WALENTYNKOWY KONCERT ŻYCZEŃ
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w walentynkowym koncercie życzeń! Wrzucajcie karteczki z życzeniami muzycznymi (lub już teraz piszcie w komentarzach), zamawiajcie dedykacje dla ukochanej osoby! DJ'e szkolnej radioli-spełnią wasze prośby 14 lutego! PISZCIE DLA KOGO-OD KOGO-JAKI UTWÓR!
więcej...

Wywiadówka

30 Styczeń 2008
W dniu 03 lutego 2008 roku tj. niedziela, o godzinie 10.00 odbędzie się wywiadówka semestralna.
Porządek spotkania:
*  godz. 10.00 - Spotkanie ogólne /I piętro/,
*  godz. 10.30 - Spotkanie rodziców z wychowawcami (rozpiska sal w dalszej części newsa),
*  indywidualne rozmowy rodziców z nauczycielami wg potrzeb /nauczyciele oczekiwać będą w pokoju nauczycielskim/.

Prosimy wszystkich uczniów o poinformowanie rodziców.

Polecamy:
-Galeria - Wywiadówka - I półrocze - 2008 więcej...

TELC

30 Styczeń 2008
TELCW dniu 29.01.2008 roku dziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły, w ramach projektu "SZKOŁA DLA CIEBIE" przystąpiła do egzaminu ze znajomości języka angielskiego na poziomie A2. Uczniowie ci to członkowie Klubu Języka Angielskiego, którzy pracowali pod kierunkiem nauczyciela z Kenii p. Denisa Thon.
Aby uzyskać certyfikat TELC musieli rozwiązać część pisemną (Reading, Language, Listening, Writing) i część ustną. Egzamin odbył się w Lublinie w Szkole Języka Angielskiego EUROLINK. Niestety wyniki będą znane dopiero za sześć tygodni.
Mamy nadzieję, że wszyscy zaliczyli ten egzamin pozytywnie. A na ten czas pozostało nam oglądanie zdjęć z areny zmagań językowych:

Polecamy:
- Geleria - Egzamin na certyfikat TELC - Szkoła dla Ciebie - 2008

INFORMACJE

11 Styczeń 2008
Po dwudniowej przerwie technicznej wracamy! W najbliższym czasie nie przewidujemy dłuższych przerw w działaniu strony ZSZ. Za jakiekolwiek utrudnienia przepraszamy.
Na stronie została zaktualizowana oferta szkoły na rok szkolny 2008/2009 oraz harmonogram składania dokumentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na podstronę Nabór do szkoły na rok szkolny 2008/2009.
Również został uaktualniony Statut Zesołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Bychawie.
Teraz chyba najmilsza informacja: od jutra (12 stycznia) rozpoczynają się FERIE ZIMOWE dla województwa lubelskiego. Do szkoły wracamy dopiero 28 stycznia (poniedziałek). Życzymy miłego oraz bezpiecznego spędzenia wolnego czasu.


EDYCJA 26.01.2008r.
Niestety 'serwer' też sobie zrobił ferie zimowe ;-) Już powinno być wszystko OK.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl