AKTUALNOŚCI:

Dzień Papieski

17.10.2008
Boży posłaniec
 
Przyszedł na świat, jak każdy z nas.
Przyszedł, by kochać, cieszyć się, śmiać.
Przyszedł, by mówić, co dobre, co złe.
Przyszedł, by świat na lepsze zmienił się.
Przyszedł, by dać nam Słowo Boże,
które mrok w sercach rozświetlić pomoże.
 
16.10.2008r. minęło 30 lat odkąd na Stolicy Piotrowej zasiadł papież, który przybył z dalekiego kraju aby głosić światu słowa Chrystusa.
więcej...

Na turystycznym szlaku...

15.10.2008

ZIELONE WZGÓRZA NAD SOLINĄ,

OKRYWA SZARYM PŁASZCZEM MROK.

NIE ŻEGNAJ SIĘ,CHOĆ LATO MINIE,

SPOTKAMY SIĘ TU,ZNÓW ZA ROK…
Bieszczady są to góry, do których warto przybyć. Trzeba zejść z drogi, pójść w las, wspiąć się na górę, popatrzeć z niej na kolejne fale - górskie pasma, przejść się zboczem koło potoków i wąwozów, zajrzeć w ich ciemne wnętrze, gdzie zawsze wilgotno pachną butwiejące liście, potem wrócić na słońce, na łąki pełne kwiatów, podpatrzyć przyrodę w jej bujnym rozkwicie.
więcej...

20 lat minęło….

01.10.2008
 
 

"Miałeś rację majorze, żeś nie uległ w pokorze     
Przed zbrodniarzem i katem ludzkości
 żyj nam wiecznie w pamięci niech Twe imię się święci  
choć nie wiemy gdzie leżą Twe kości …" 

 
Dnia 1.X.2008 r. minęło 20 lat od momentu kiedy nasza szkoła otrzymała imię majora Henryka Dobrzańskiego. Tego dnia wręczono również sztandar, który ufundowali rodzice. Dopiero po latach został on poświęcony w miejscowym kościele dzięki staraniom wicedyrektora Karola Zalewskiego. Sztandar poświęcił ksiądz Tadeusz Bereza.
więcej...

XIII Hubalowe Biegi Przełajowe

30.09.2008
Dnia 29.09.2008 na terenie szkoły zostały przeprowadzone XIII Hubalowe Biegi Przełajowe. Jest to impreza sportowa, organizowana w szkole na cześć patrona naszej szkoły mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 42 uczniów w kategorii chłopców i 3 uczennice w kategorii dziewcząt.
więcej...

Konkurs wiedzy o Patronie

26.09.2008
"Broni nie złożę, munduru nie zdejmę.
                           Tak mi dopomóż Bóg"
 
W pierwszym miesiącu pobytu w murach naszej szkoły uczniowie klas pierwszych poznają postać patrona –majora Henryka Dobrzańskiego. Pod koniec września , zgodnie z tradycją , organizowany jest Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. więcej...

Jurij Ziniewicz

16.09.2008
„Każdy krok zostawia ślady:


pracuj wytrwale a osiągniesz postępy”


 


Jurij Ziniewicz – mówi się o nim, że to prawdziwy ninja. Jest to jedyny w Europie prawdziwy ninja. Jurij, a właściwie Jerzy, bo po ojcu i wcześniejszych przodkach jest Polakiem, nie lubi, gdy się mówi o nim per ninja. „Oni zabijają. Ja szanuję wszystko, co żyje. Z tego czerpię siłę” – tą filozofię mistrz szkoły Karate Do Black Kombat, propaguję wśród uczestników pokazów, w których jest zazwyczaj gościem specjalnym.


Taki pokaz odbył się w naszej szkole 15 września.


-Galeria - Jurij Ziniewicz
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl