AKTUALNOŚCI:

OGŁOSZENIE

09 Maj 2008
InformacjaDyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Bychawie zatrudni od 1 września 2008 r. nauczyciela języka angielskiego posiadającego wykształcenie wyższe magisterskie, z przygotowaniem pedagogicznym do nauczania języka angielskiego w zakresie szkoły średniej!


Więcej informacji:
-e-mail: majorhubal_(at)_wp.pl
-tel/fax: (081)5660045

MATURA 2008 - Arkusze

07 Maj 2008
Matura 2008 Maturzyści mają już za sobą pierwsze egzaminy.
Na stronie umieszczamy arkusze wraz z przykładowymi odpowiedziami, lista ta będzie sukcesywnie uaktualniana. więcej...

Uroczystość Królowej Korony Polskiej …

30 Kwiecień 2008
217 lat temu, Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję nazwaną od daty jej uchwalenia Konstytucją 3 Maja. Była ona pierwszą w Europie, a drugą po Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki nowoczesną ustawą regulującą prawa i obowiązki narodu polskiego.
W tym momencie wypada postawić pytanie. Dlaczego my dzisiaj, w niepodległej III Rzeczypospolitej, państwo zjednoczonej Europy, wspominamy Konstytucję 3 Maja?
Czynimy to dlatego, aby „zachowując - jak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II - suwerenność, zadbać również o to, by nie stracić nic ze swojej tożsamości. Polska winna wnieść do Europy swoje wartości moralne, duchowe i religijne”. Wspominamy Konstytucję 3 Maja, ale przede wszystkim świętujemy osobę naszej Matki - Królowej Korony Polskiej. Przeżywanie uroczystości Królowej Korony Polskiej wraz z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja sięga początków ubiegłego stulecia.
Dobrze się jednak dzieje, że my dzisiaj pamiętamy, że „Matka Boska Majowa - odwieczna Królowa Polski” opiekuje się nami od wieków. Na Maryję postawili nasi ojcowie, prosząc o pomoc w ciężkich dniach zagrożeń.
Czy my dzisiaj wyciągniemy właściwe wnioski, czy będziemy dziękowali Bogu i Maryi Królowej za Jej macierzyńską opiekę. Czy na nowo spróbujemy walki o wyzwolenie z narodowych przywar i wad; czy pozostaniemy tylko przy patriotycznych i pobożnych wezwaniach oraz manifestacjach.
Właśnie chwile z tamtych lat w dniu dzisiejszym przypomnieli nam w krótkiej inscenizacji, uczennice i uczniowie z klasy II LP i klasy III TM4a. Część artystyczna była przygotowana pod kierunkiem wychowawcy klasy III TM4a p. Dariusza Góździa. Mamy nadzieję, że to chociaż po części wpłynie na naszą odpowiedź na wyżej zawarte pytania. A jedną z odpowiedzi powinna być odpowiedź na apel - udekorujmy nasze domy symbolami narodowymi!
Najbliższą ku temu okazją będzie 2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Uczcijmy je wspólnie eksponując flagi narodowe w każdym polskim domu, pamiętając o naszych wspaniałych tradycjach narodowych.

Polecamy:
-Galeria - 3 maja - 2008

Szczęśliwej drogi już czas...

26 Kwiecień 2008
W piątek 25 kwietnia tegoroczni absolwenci naszej szkoły odebrali swoje świadectwa dojrzałości. W uroczystości zakończenia roku udział wzięli nauczyciele, młodzież i sami zainteresowani.. W części oficjalnej p. vice dyrektor Mirosław Wieczorkiewicz wręczył świadectwa uczennicom Liceum Profilowanego – Joannie Jurak i Ewie Augustynowicz, które ukończyły szkołę z wyróżnieniem. W imieniu wychowawców klas, abiturientów pożegnał wychowawca klasy TM4 p. Dariusz Ochnik. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy III TM4b pod bacznym okiem swojej wychowawczyni p. Jolanty Szpytma. Tematem tej części były motywy z życia szkoły i internatu.
Zabawy i śmiechu było co niemiara. Przedstawienie wszystkim się podobało, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Teraz absolwentom pozostaje tylko pomyślnie zdać maturę, dostać się na wymarzone studia lub znaleźć dobrą pracę. Życzymy powodzenia!

Polecamy:
-Galeria - Pożegnanie maturzystów - 2008

MOTO SHOW HUBAL 2008

26 Kwiecień 2008
MOTO SHOW HUBAL 200825 kwietnia po raz kolejny w naszej szkole odbyły się II Bychawskie Spotkania Motoryzacyjne Moto Show "Hubal 2008". Głównym celem tego przedsięwzięcia była promocja szkoły wśród gimnazjalistów.
W tym dniu wszyscy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie.
Gimnazjaliści zwiedzili poszczególne agendy szkoły (sale lekcyjne, internat, bibliotekę, warsztaty szkolne). Do ich dyspozycji były stoiska motoryzacyjne (samochody osobowe, motocykle i skutery) i edukacyjne-prezentujące ofertę Zespołu Szkół Zawodowych na rok szkolny 2008/2009. Nasi uczniowie przygotowali pokaz tańca współczesnego i towarzyskiego. Odbyły się liczne konkursy np. slalom samochodem osobowym z piłką na czas - samochód angielski, zmiana koła na czas w maluszku, gry i zabawy zręcznościowe, mecz siatkówki-gimnazjaliści kontra uczniowie ZSZ (wygrali goście), drużynowa gra sieciowa Unreal Tournament i turniej indywidualny gry sieciowej na kierownicę Colin McRae Rally 2.0, rozgrywki FIFA.
Tegoroczne upominki składały się z długopisów, ołówków, folderów reklamowych, cukiereczków które rozdawał zaprzyjaźniony "Tygrysek". Można było posilić się smacznym bigosem i upiec sobie smaczną kiełbaskę przy ognisku.
Do zobaczenia za rok...

AKTUALIZACJA
Do galerii zostały dodane 42 nowe zdjęcia, zachęcamy do ponownego obejrzenia galerii!


Polecamy:
-Galeria - Moto Show - HUBAL 2008 więcej...

Gala Europejska

16 Kwiecień 2008
Z okazji zbliżającej się czwartej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, chcąc uczcić to jakże ważne dla nas Polaków historyczne wydarzenie, w dniu 11 kwietnia 2008 roku zorganizowaliśmy Galę Europejską.
Na pierwszy rzut poszedł konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań związanych z Unią i krajami wchodzącymi w jej skład. Najlepszym okazał się uczeń klasy I TM4 Adrian Grodziński. Niestety, pozostali konkursowicze muszą uzupełnić swoje wielkie braki w wiedzy podstawowej z tego tematu. Zabawa była przednia.
Nie mniejszy aplauz wywołał wybór pełnoprawnego posła EOROPARLAMENTU na rok 2008 z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Bychawie. O wyborze decydował refleks kandydata. Wybory odbywały się w rytm krakowiaka. Była ostra walka!!! (dosłownie). Największym refleksem wykazała się uczennica klasy II LP Agnieszka Garszczal i to ona uzyskała mandat europosła z naszej szkoły.
Swoją obecnością zaszczycił nas David Copperfield światowej sławy iluzjonista, który zaprezentował nam dwa numery ze swojego bogatego dorobku artystycznego. Zebranym najbardziej, podobała się etiuda z gościem z Bliskiego Wschodu (Krzysiek i Jacek byli bezkonkurencyjni).
Wszystko to było przeplatane piosenkami oraz tańcami – dostojnym polonezem, eleganckim walcem angielskim i szybkim tańcem nowoczesnym w wykonaniu uczennic i uczniów.
Było dużo zabawy i rozrywki.
J.S.

Polecamy:
-Galeria - Gala Europejska - 2008
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl