AKTUALNOŚCI:

Szczęśliwej drogi już czas...

26 Kwiecień 2008
W piątek 25 kwietnia tegoroczni absolwenci naszej szkoły odebrali swoje świadectwa dojrzałości. W uroczystości zakończenia roku udział wzięli nauczyciele, młodzież i sami zainteresowani.. W części oficjalnej p. vice dyrektor Mirosław Wieczorkiewicz wręczył świadectwa uczennicom Liceum Profilowanego – Joannie Jurak i Ewie Augustynowicz, które ukończyły szkołę z wyróżnieniem. W imieniu wychowawców klas, abiturientów pożegnał wychowawca klasy TM4 p. Dariusz Ochnik. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy III TM4b pod bacznym okiem swojej wychowawczyni p. Jolanty Szpytma. Tematem tej części były motywy z życia szkoły i internatu.
Zabawy i śmiechu było co niemiara. Przedstawienie wszystkim się podobało, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Teraz absolwentom pozostaje tylko pomyślnie zdać maturę, dostać się na wymarzone studia lub znaleźć dobrą pracę. Życzymy powodzenia!

Polecamy:
-Galeria - Pożegnanie maturzystów - 2008

MOTO SHOW HUBAL 2008

26 Kwiecień 2008
MOTO SHOW HUBAL 200825 kwietnia po raz kolejny w naszej szkole odbyły się II Bychawskie Spotkania Motoryzacyjne Moto Show "Hubal 2008". Głównym celem tego przedsięwzięcia była promocja szkoły wśród gimnazjalistów.
W tym dniu wszyscy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie.
Gimnazjaliści zwiedzili poszczególne agendy szkoły (sale lekcyjne, internat, bibliotekę, warsztaty szkolne). Do ich dyspozycji były stoiska motoryzacyjne (samochody osobowe, motocykle i skutery) i edukacyjne-prezentujące ofertę Zespołu Szkół Zawodowych na rok szkolny 2008/2009. Nasi uczniowie przygotowali pokaz tańca współczesnego i towarzyskiego. Odbyły się liczne konkursy np. slalom samochodem osobowym z piłką na czas - samochód angielski, zmiana koła na czas w maluszku, gry i zabawy zręcznościowe, mecz siatkówki-gimnazjaliści kontra uczniowie ZSZ (wygrali goście), drużynowa gra sieciowa Unreal Tournament i turniej indywidualny gry sieciowej na kierownicę Colin McRae Rally 2.0, rozgrywki FIFA.
Tegoroczne upominki składały się z długopisów, ołówków, folderów reklamowych, cukiereczków które rozdawał zaprzyjaźniony "Tygrysek". Można było posilić się smacznym bigosem i upiec sobie smaczną kiełbaskę przy ognisku.
Do zobaczenia za rok...

AKTUALIZACJA
Do galerii zostały dodane 42 nowe zdjęcia, zachęcamy do ponownego obejrzenia galerii!


Polecamy:
-Galeria - Moto Show - HUBAL 2008 więcej...

Gala Europejska

16 Kwiecień 2008
Z okazji zbliżającej się czwartej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, chcąc uczcić to jakże ważne dla nas Polaków historyczne wydarzenie, w dniu 11 kwietnia 2008 roku zorganizowaliśmy Galę Europejską.
Na pierwszy rzut poszedł konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań związanych z Unią i krajami wchodzącymi w jej skład. Najlepszym okazał się uczeń klasy I TM4 Adrian Grodziński. Niestety, pozostali konkursowicze muszą uzupełnić swoje wielkie braki w wiedzy podstawowej z tego tematu. Zabawa była przednia.
Nie mniejszy aplauz wywołał wybór pełnoprawnego posła EOROPARLAMENTU na rok 2008 z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Bychawie. O wyborze decydował refleks kandydata. Wybory odbywały się w rytm krakowiaka. Była ostra walka!!! (dosłownie). Największym refleksem wykazała się uczennica klasy II LP Agnieszka Garszczal i to ona uzyskała mandat europosła z naszej szkoły.
Swoją obecnością zaszczycił nas David Copperfield światowej sławy iluzjonista, który zaprezentował nam dwa numery ze swojego bogatego dorobku artystycznego. Zebranym najbardziej, podobała się etiuda z gościem z Bliskiego Wschodu (Krzysiek i Jacek byli bezkonkurencyjni).
Wszystko to było przeplatane piosenkami oraz tańcami – dostojnym polonezem, eleganckim walcem angielskim i szybkim tańcem nowoczesnym w wykonaniu uczennic i uczniów.
Było dużo zabawy i rozrywki.
J.S.

Polecamy:
-Galeria - Gala Europejska - 2008

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

07 Kwiecień 2008
"...Człowiek jest drzewem, które nie chce złych owoców rodzić..." to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego MIKROPROFESOR’2008. Pierwszy etap polegał na odpowiadaniu codziennie na dwa pytania dotyczące życia, działalności i twórczości ks. prof. Józefa Tischnera oraz innych filozofów. W drugim etapie uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej ilustrującej myśl profesora Tischnera "...Człowiek jest drzewem, które nie chce złych owoców rodzić...". Uczniowie szkół średnich musieli skorzystać z innego programu niż Microsoft PowerPoint (np. OpenOffice.org Impress lub innych - komercyjnych). Do organizatorów spłynęło 105 prezentacji. Komisja złożona z nauczycieli informatyki - członków Kapituły Konkursu oceniła prezentacje nadesłane przez uczniów i wyłoniła zwycięzców. Miło jest nam donieść, że z pośród tych prezentacji najlepszą okazała się praca naszego ucznia Michała Ciołka – kl. III T4i. Zaznaczyć należy, że praca ta zdobyła 101 punktów na 110 możliwych . To pozwoliło mu zakwalifikować się do III etapu – finału, który odbędzie się 18.04.2008 w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Będzie tam konkurował z sześcioma pozostałymi finalistami o tytuł Mikroprofesora roku 2008. Michałowi gratulujemy i już trzymamy kciuki za powodzenie w finale.
J.S.

aktualizacja
Michał zajął 2 miejsce.

Polecamy:
- Oficjalna strona Konkursu Informatycznego Mikroprofesor 2008

II etap Olimpiady Techniki Samochodowej

07 Kwiecień 2008
W sobotę 05.04.2008 roku w Warszawie odbył się II etap Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji przystąpiło 350 uczniów z 115 szkół z całej Polski. Brali w nim udział uczniowie wyłonieni w I etapie, który odbył się w szkole. II etap olimpiady odbywał się na Politechnice Warszawskiej w aulach Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.
Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły tj. Sławomir Rachwał kl. IV TM4, Damian Szopa IV TM4 i Rafał Sawa kl. I TU. Do ostatniego, finałowego etapu przeszło 11 uczniów, którzy poprawnie i najszybciej odpowiedzieli na pytania zawarte w teście. Komisja wyłoniła 11 finalistów w gronie, których znalazł się Sławomir Rachwał zdobywając 44 pkt. co daje mu drugie miejsce w Polsce. Do olimpiady Sławek był przygotowywany pod kierunkiem p. Andrzeja Pietrzaka.
III etap finałowy odbędzie się w połowie maja na terenie stacji obsługi samochodów zatwierdzonej przez Komisję Olimpiady. Konkurs polegał będzie na wykonaniu zadań, zatwierdzonych przez Komisję, z zakresu technologii napraw i diagnostyki pojazdowej.
Gratulujemy i w finale życzymy naszemu mistrzowi i jego opiekunowi pierwszego miejsca!!!

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacji

07 Kwiecień 2008
W dniu 05.04.2008r. w Lublinie odbyły się ELIMINACJE POWIATOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO. Drużyna naszej szkoły w składzie:
1. Sławomir Dworak - kl. IV TM4
2. Michał Dąbrowski - kl. III TM4
3. Marcin Krzyżanek - kl. III TM4
opiekunowie merytoryczni:
mgr inż. Marek Fijołek - obsługa i naprawa samochodów
mgr inż. Dariusz Ochnik - przepisy ruchu drogowego
mgr Marcin Kryk - pierwsza pomoc
Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce drużynowo oraz uczeń Sławomir Dworak indywidualnie zajął I miejsce w kategorii jazdy na czas.
Oprócz dyplomów, pucharów uczniowie otrzymali także nagrody w formie wkrętowiertarek oraz encyklopedii motoryzacji.
Andrzej Pietrzak


Polecamy:
-Galeria - Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacji - 2008
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl