AKTUALNOŚCI:

Z życia i działalności Szkolnego Koła Caritas im. św. Faustyny Kowalskiej

01 Kwiecień 2008
W czasie Wielkiego Postu Szkolne Koło Caritas im św. Faustyny Kowalskiej zorganizowało zbiórkę żywności dla najuboższych na terenie sklepów „Biedronka” i „Groszek” w Bychawie. Zebrane artykuły żywnościowe zostały przekazane parafialnemu Caritas i darowane potrzebującym. Na terenie szkoły w dniu 21 marca 2008 przeprowadzono loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W Wielkim Tygodniu zaś Szkolne Koło włączyło się w akcję lubelskiej Caritas pod nazwą „Chleb dobroci”.

W dniu 30 marca w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada Święto patronalne Caritas. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich osób chorych, potrzebujących oraz wolontariuszy i opiekunów Kół Caritas.
J.P.

Zbudź się mój duchu...

19 Marzec 2008
Święte Triduum Paschalne i wielkanocny poranek to najważniejszy okres roku liturgicznego Kościoła. Uprzytamnia nam, że główną prawdą chrześcijańskiej wiary jest Zmartwychwstanie Chrystusa. To właśnie dzięki zmartwychwstaniu Jezus ukazał się jako prawdziwy Syn Boży, Pan życia i śmierci.. „Wszyscy wierzą, że Jezus umarł, ale nie wszyscy wierzą, że zmartwychwstał - mówi św. Augustyn. - Tylko ten jest chrześcijaninem, kto wierzy w zmartwychwstanie Chrystusa".
„Zbudź się mój duchu, światem zawładnął Bóg – Człowiek! Ta myśl przewodnia towarzyszyła nam dziś w czasie uroczystej akademii wielkanocnej. Doskonałym uzupełnieniem tej myśli była piękna sceneria, która w połączeniu z poezją, świecami, wytworzyła wspaniały i refleksyjny nastrój. Te wzruszenia przeżyliśmy dzięki uczennicom klasy II LP i ich wychowawczyni p. Joannie Mendykowskiej. One to właśnie przygotowały dla nas te chwile zadumy. Na zakończenie uroczystości głos zabrał vicedyrektor szkoły p. Mirosław Wieczorkiewicz i ks. Marek Jaworski, którzy złożyli życzenia Wielkanocne dla całej naszej szkolnej społeczności.

Polecamy:
-Galeria - Wielkanoc - 2008

Dzień Kobiet

08 Marzec 2008
Z okazji dnia kobiet, życzymy Wam dużo zdrowia w szczególności.
Niech uśmiech na Waszych twarzach zawsze gości, a życie nie sprawia trudności.
Niech wiatr pieśń niesie Wam radosną, abyście zawsze czuły się jak wiosną.
Wśród pachnących kwiatów i śpiewających ptaków.
Aby motyle na dłoni Wam siadały i najskrytsze marzenia spełniały.
Aby ptaki po niebie latały i Waszego szczęścia szukały.
Żeby z Waszych oczu leciały tylko radosne łzy, tak jak wiosną pachnące bzy.
W trudnych chwilach niech gwiazdy nad Wami czuwają i właściwą drogę wybrać pozwalały.
One nie pozwolą nigdy Wam zginąć i żadnego szczęścia ominąć.

Polecamy:
-Galeria - Dzień Kobiet - 2008

Co wiemy o zawodzie strażaka?

27 Luty 2008
Pod takim hasłem w dniu 26 lutego 2008 roku o godzinie 10.00 odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Patronat nad turniejem sprawował Burmistrz, który jest jednocześnie Prezesem Miejsko - Gminnego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Od strony organizacyjnej turniej odbywał się na trzech poziomach tj. na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Właśnie na tym ostatnim poziomie swoich sił spróbowali przedstawiciele naszej szkoły: Piotr Mazur, Marek Kapka, Tomasz Jaworski – kl.I TM4, Mariusz Macioszek, Arkadiusz Sprawka, Hubert Kowalczyk, Marek Żak – kl. I Ti oraz Emil Dolecki i Tomasz Fijołek z kl. II TM4b. Test składał się z 40 pytań.
Zwycięstwo na poziomie szkół ponadgimnazjalnych odniósł Emil Dolecki, który na 40 możliwych punktów uzyskał 38. Kolejne miejsca zajęli – Marek Kapka – 37 pkt. i Tomasz Fijołek – 36 pkt. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z każdego poziomu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Również dyplomy uczestnictwa w turnieju otrzymali pozostali uczestnicy. Nagrody dla zwycięzców wręczał osobiście burmistrz Miasta i Gminy Bychawa pan Andrzej Sobaszek. Emilowi gratulujemy i życzymy połamania pióra na etapie powiatowym, który odbędzie się już w maju. Pozostałym uczestnikom również składamy gratulacje!

Polecamy:
-Galeria - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - 2008

Wyjazd do Studia Buffo na „Metro”

25 Luty 2008
METRO22.02.2008r. uczestnicy zajęć „Taniec dla każdego” i inni uczniowie naszej szkoły, wraz z paniami Katarzyną Maciejczyk i Joanną Mendykowską, mieli okazję obejrzeć w Warszawie w Studio Buffo „Metro” – musical w reżyserii Janusza Józefowicza.
„Metro” to opowieść o młodych utalentowanych artystach : tancerzach i muzykach, którzy w podziemiach metra wystawiają spektakl dla pasażerów. To właśnie metro staje się ich drugim domem, sposobem na życie, miejscem gdzie znajdują przyjaciół, zrozumienie, mogą realizować swoje marzenia. Metro to również smutna prawda o władzy pieniądza, ale przede wszystkim to historia romantycznej miłości, wyśpiewana i wytańczona przez utalentowanych artystów - amatorów.
Wspaniałe choreografie taneczne: tańca nowoczesnego, break dance, baletu, akrobatyki, wpadające w ucho piosenki i niesamowite efekty świetlne, mam nadzieję, zachwyciły i wywarły ogromne wrażenie na oglądających „Metro”.

Polecamy:
-Galeria - Wyjazd do Studia Buffo na „Metro” - Szkoła dla Ciebie - 2008
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl