AKTUALNOŚCI:

Egzamin zawodowy 2008 - odpowiedzi

18 Czerwiec 2008
Egzamin zawodowy 2008Na stronie zamieszczamy poprawne odpowiedzi do arkuszy z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, który odbył się w dniu 16 czerwca 2008 roku w naszej szkole:

TECHNIK MECHANIK:
- odpowiedzi wersja X
- odpowiedzi wersja Y

TECHNIK INFORMATYK:
- odpowiedzi wersja X
- odpowiedzi wersja Y

Źródło CKE.

Powrót

06 Czerwiec 2008
Po dość długiej przerwie związanej z problemami delegacji domeny wracamy. Przepraszamy za tą niedogodność.
Na stronie znajduje się już najnowsza wersja planu lekcji oraz 2 nowe galerie:
- Galeria - Szkolne lekkoatletyczne zawody
- Galeria - Dni Bychawy 2008

Być najlepszym... finał Olimpiady Techniki Samochodowej.

15 Maj 2008
Etap finałowy (praktyczny) IX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej przeprowadzono w Warszawie w dniu 10 maja 2008 roku w siedzibie Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. przy ul. Daimlera 1. Uczestniczyło w nim 11 finalistów, którzy mieli wykonać dwa zadania.
Zadanie 1 polegało na ocenie stanu technicznego tarczy hamulcowej i wkładek ciernych oraz określeniu ich przydatności do dalszej eksploatacji. Zadanie 2 dotyczyło przeprowadzenia pomiaru zadymienia spalin podczas swobodnego przyspieszania dymomierzem firmy Maha i zinterpretowania uzyskanych wyników pomiaru. Za każde zadanie można było zdobyć maksymalnie 20 punktów.
W etapie finałowym poszczególni uczniowie uzyskali następującą liczbę punktów.
1. Sławomir Rachwał 32 pkt. z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Bychawie
2. Michał Wójtowicz 28 pkt. z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu
3. Adrian Jaszczór 25 pkt. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie


Polecamy:
-Galeria - Olimpiada Techniki Samochodowej - 2008 więcej...

Obchody 68. rocznicy śmierci majora Hubala

15 Maj 2008
Postać majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" do dziś budzi emocje, wywołuje spory. Kim był Hubal? Zagończykiem odznaczającym się iście staropolską fantazją czy bohaterem narodowym? Niesubordynowanym watażką czy symbolem wałki o całość i wolność Rzeczypospolitej, walki do ostatka?
Uczniowie naszej szkoły z opiekunami p.Urszulą Wilkołazką, p. Andrzejem Pietrzakiem i p.Januszem Saganem uczestniczyli w uroczystych obchodach rocznicy śmierci Patrona Szkoły. Z udziałem sekretarza stanu kancelarii Prezydenta RP ministra Michała Kamińskiego i Biskupa Polowego Wojska Polskiego Tadeusza Płoskiego odbyły się w Poświętnem, uroczystości w 68 rocznicę śmierci Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala".
Był on jednym z pierwszych dowódców partyzanckich w czasie II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą Świętą w Bazylice Matki Bożej Świętorodzinnej. O godz. 11.30 na Błoniach przyklasztornych została przedstawiona rekonstrukcja historyczna zwycięskiej bitwy hubalczyków z wojskami niemieckimi pod Huciskiem. O godz. 13.00 rozpoczęły się uroczystości na Szańcu Hubala w Anielinie z apelem poległych i z poświęceniem tablicy pamiątkowej na Szańcu Hubala. Major Henryk Dobrzański "Hubal" był jeden z pierwszych dowódców partyzanckich w czasie II wojny światowej. Działał głównie w lasach opoczyńsko-przysuskich. Stoczył wiele zwycięskich potyczek z oddziałami niemieckimi m.in. pod Huciskami i Szałasem.

Polecamy:
-Galeria - Anielin - 2008 więcej...

Wycieczka nauczycieli do Pragi

15 Maj 2008
W pierwszy, piękny i długi weekend majowy 42 osobowa grupa nauczycieli i pracowników naszej szkoły udała się na wycieczkę integracyjną w Karkonosze i do Pragi. Wszystko zostało zaplanowane i dopięte „prawie” na ostatni guzik. Żadne „niespodzianki” w programie wyjazdu nie były przewidziane. Jak później się okazało, rzeczywistość była inna. Po „krótkim, wymuszonym nocnym” postoju w Radomiu, pełni optymizmu wyruszyliśmy na podróżniczy szlak... Mamy nadzieję, że wycieczkowicze, mimo małych „turbulencji” zadowoleni są z wycieczki i mają zachowane w swej pamięci wszystko to co ich zauroczyło później... A, że tak jest niech świadczy fakt, że już po cichu snute są plany następnego wypadu do...

Polecamy:
-Galeria - Wycieczka nauczycieli w Karkonosze i do Pragi - 2008 więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl