AKTUALNOŚCI:

Gala Europejska

16 Kwiecień 2008
Z okazji zbliżającej się czwartej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, chcąc uczcić to jakże ważne dla nas Polaków historyczne wydarzenie, w dniu 11 kwietnia 2008 roku zorganizowaliśmy Galę Europejską.
Na pierwszy rzut poszedł konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań związanych z Unią i krajami wchodzącymi w jej skład. Najlepszym okazał się uczeń klasy I TM4 Adrian Grodziński. Niestety, pozostali konkursowicze muszą uzupełnić swoje wielkie braki w wiedzy podstawowej z tego tematu. Zabawa była przednia.
Nie mniejszy aplauz wywołał wybór pełnoprawnego posła EOROPARLAMENTU na rok 2008 z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Bychawie. O wyborze decydował refleks kandydata. Wybory odbywały się w rytm krakowiaka. Była ostra walka!!! (dosłownie). Największym refleksem wykazała się uczennica klasy II LP Agnieszka Garszczal i to ona uzyskała mandat europosła z naszej szkoły.
Swoją obecnością zaszczycił nas David Copperfield światowej sławy iluzjonista, który zaprezentował nam dwa numery ze swojego bogatego dorobku artystycznego. Zebranym najbardziej, podobała się etiuda z gościem z Bliskiego Wschodu (Krzysiek i Jacek byli bezkonkurencyjni).
Wszystko to było przeplatane piosenkami oraz tańcami – dostojnym polonezem, eleganckim walcem angielskim i szybkim tańcem nowoczesnym w wykonaniu uczennic i uczniów.
Było dużo zabawy i rozrywki.
J.S.

Polecamy:
-Galeria - Gala Europejska - 2008

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

07 Kwiecień 2008
"...Człowiek jest drzewem, które nie chce złych owoców rodzić..." to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego MIKROPROFESOR’2008. Pierwszy etap polegał na odpowiadaniu codziennie na dwa pytania dotyczące życia, działalności i twórczości ks. prof. Józefa Tischnera oraz innych filozofów. W drugim etapie uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej ilustrującej myśl profesora Tischnera "...Człowiek jest drzewem, które nie chce złych owoców rodzić...". Uczniowie szkół średnich musieli skorzystać z innego programu niż Microsoft PowerPoint (np. OpenOffice.org Impress lub innych - komercyjnych). Do organizatorów spłynęło 105 prezentacji. Komisja złożona z nauczycieli informatyki - członków Kapituły Konkursu oceniła prezentacje nadesłane przez uczniów i wyłoniła zwycięzców. Miło jest nam donieść, że z pośród tych prezentacji najlepszą okazała się praca naszego ucznia Michała Ciołka – kl. III T4i. Zaznaczyć należy, że praca ta zdobyła 101 punktów na 110 możliwych . To pozwoliło mu zakwalifikować się do III etapu – finału, który odbędzie się 18.04.2008 w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Będzie tam konkurował z sześcioma pozostałymi finalistami o tytuł Mikroprofesora roku 2008. Michałowi gratulujemy i już trzymamy kciuki za powodzenie w finale.
J.S.

aktualizacja
Michał zajął 2 miejsce.

Polecamy:
- Oficjalna strona Konkursu Informatycznego Mikroprofesor 2008

II etap Olimpiady Techniki Samochodowej

07 Kwiecień 2008
W sobotę 05.04.2008 roku w Warszawie odbył się II etap Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji przystąpiło 350 uczniów z 115 szkół z całej Polski. Brali w nim udział uczniowie wyłonieni w I etapie, który odbył się w szkole. II etap olimpiady odbywał się na Politechnice Warszawskiej w aulach Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.
Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły tj. Sławomir Rachwał kl. IV TM4, Damian Szopa IV TM4 i Rafał Sawa kl. I TU. Do ostatniego, finałowego etapu przeszło 11 uczniów, którzy poprawnie i najszybciej odpowiedzieli na pytania zawarte w teście. Komisja wyłoniła 11 finalistów w gronie, których znalazł się Sławomir Rachwał zdobywając 44 pkt. co daje mu drugie miejsce w Polsce. Do olimpiady Sławek był przygotowywany pod kierunkiem p. Andrzeja Pietrzaka.
III etap finałowy odbędzie się w połowie maja na terenie stacji obsługi samochodów zatwierdzonej przez Komisję Olimpiady. Konkurs polegał będzie na wykonaniu zadań, zatwierdzonych przez Komisję, z zakresu technologii napraw i diagnostyki pojazdowej.
Gratulujemy i w finale życzymy naszemu mistrzowi i jego opiekunowi pierwszego miejsca!!!

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacji

07 Kwiecień 2008
W dniu 05.04.2008r. w Lublinie odbyły się ELIMINACJE POWIATOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO. Drużyna naszej szkoły w składzie:
1. Sławomir Dworak - kl. IV TM4
2. Michał Dąbrowski - kl. III TM4
3. Marcin Krzyżanek - kl. III TM4
opiekunowie merytoryczni:
mgr inż. Marek Fijołek - obsługa i naprawa samochodów
mgr inż. Dariusz Ochnik - przepisy ruchu drogowego
mgr Marcin Kryk - pierwsza pomoc
Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce drużynowo oraz uczeń Sławomir Dworak indywidualnie zajął I miejsce w kategorii jazdy na czas.
Oprócz dyplomów, pucharów uczniowie otrzymali także nagrody w formie wkrętowiertarek oraz encyklopedii motoryzacji.
Andrzej Pietrzak


Polecamy:
-Galeria - Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacji - 2008

Turniej Wiedzy Pożarniczej...

07 Kwiecień 2008
Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru a także posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, to cele Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Powiatowy etap tego konkursu odbył się 02.04.2008 roku w Lublinie. Naszą szkołę, w grupie szkół ponadgimnazjalnych reprezentował Emil Dolecki z klasy II TM4b.
Uczestnicy tego konkursu zmagali się z częścią ustną i pisemną. Po zakończeniu sprawdzianu komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Emil zajął drugie miejsce.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Emilowi składamy serdeczne gratulacje za zajęcie drugiego miejsca i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej i Emil zdobędzie upragniony indeks do szkoły pożarniczej.
J.S.


Polecamy:
-Galeria - Konkurs Wiedzy Pożarniczej - 2008

ŻYCIE WIECZNE

02 Kwiecień 2008
Połączmy się dziś z całym światem
W modlitwie za Ojca Świętego
Bo On najdroższym dla nas kwiatem
Odszedł w cierpieniu do Ojca Naszego

Pielgrzymka Jego końca dobiegła
Na ziemskich niwach szerokich
On coraz bliżej jest nieba
I z góry ogarnia nas wzrokiem

Nie rozpaczajmy nad śmierci obliczem
Bo śmierci nie ma wcale
Jest tylko inne wieczne życie
Które w niebiosach popłynie dalejDziś mijają 3 lata odkąd nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca. Przez 27 lat pełnił posługę z radością i miłością. Swoją modlitwą ogarniał cały świat. Dokonał wielu przemian w sercach i społecznościach ludzi. Ze swoim orędziem pokoju i miłości dotarł do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Przypominał, że trzeba żyć godnie, a nie tak jak chce świat bogato i wygodnie. Przypominał nam młodym, że musimy od siebie wymagać, nawet wtedy gdy inni od nas nie wymagają. Był i nadal jest dla milionów ludzi autorytetem i przewodnikiem. Najpiękniejsze ziarno zasiał w ostatnich dniach swojego życia. Wtedy, gdy mówić już nie mógł, mówił do nas gestem zbolałej twarzy i drgającej ręki.
Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający chwilę odejścia z tego świata naszego Papieża. Mieliśmy okazję zatrzymać się na chwilę i myślami powrócić do dnia , w którym świat wstrzymał oddech. Umożliwili nam to uczniowie klasy III T4b wspomagani przez koleżanki z II LP oraz kolegów z kl. III T4i, którzy pod opieką pani Jolanty Szpytmy, pana Andrzeja Pietrzaka i pana Janusza Sagana przygotowali montaż słowno-muzyczny.
Na wielu twarzach było widać smutek, zadumę i skupienie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Barkę, ulubiona pieśń Ojca Świętego. Była ona wyrazem naszej wdzięczności i pamięci o wielkim Polaku, którego nam podziwiać i słuchać było dane.
J.Sz.


Polecamy:
-Galeria - Rocznica śmierci Jana Pawła II - 2008
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl