AKTUALNOŚCI:

Loteria fantowa

21.11.2008
"Nigdy nie jesteśmy tak biedni,

aby nie stać nas było

na udzielenie pomocy bliźniemu…"

Mikołaj Gogol
więcej...

Wyjazd do teatru

18.11. 2008
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?”
W poniedziałek 17 listopada grupa uczniów z opiekunami panią Jadwigą Grzesiak, panią Anną Prajsnar, panią Anną Pikul pojechała na spektakl „Dziady” zrealizowany przez teatr z Bielska – Białej.
 
więcej...

11 listopada

13.11.2008
   Katechizm polskiego dziecka
- Kto ty jesteś?
- Polak mały.
- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.
- Gdzie ty mieszkasz?
- Między swemi.
- W jakim kraju?
- W polskiej ziemi.
- Czem ta ziemia?
- Mą ojczyzną.
- Czem zdobyta?
- Krwią i blizną.
- Czy ją kochasz?
- Kocham szczerze.
- A w co wierzysz?
- W Polskę wierzę.
- Coś ty dla niej?
- Wdzięczne dziecię.
- Coś jej winien?
- Oddać życie.
więcej...

Wieczór literacko - muzyczny

12.11.2008
            11 listopada 2008 roku, w 90 rocznicę odzyskania niepodległości, w Bychawskim Centrum Kultury odbyła się promocja książki „Sprawa honoru”. W wieczorze literacko - muzycznym, poświęconym bohaterom, udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy przedstawili zebranym historię oddziału majora Henryka Dobrzańskiego - Hubala. Polskich lotników i hubalczyków łączy jedno: walka o wolność, miłość do Ojczyzny oraz poczucie honoru.
więcej...

11 listopada

07.11.2008
,,Dzisiaj wielka jest rocznica –
jedenasty listopada!
Tym ,co zmarli za ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa’’


11 listopada minie 90 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. My dzisiaj cieszymy się wolnością, swobodą ale zawdzięczamy to tym, którzy byli przed nami i mieli odwagę stanąć do walki z wrogiem. Mamy wobec nich wielki dług wdzięczności, winniśmy im pamięć i modlitwę. Dajmy świadectwo tego, że czujemy się Polakami i sprawy ojczyzny są dla nas ważne. Weźmy udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

Wyjazd do multikina

7.11.2008
Dnia 5 listopada 2008 grupa uczniów z klas: I LP, II Ti, II TM z opiekunami p. Barbarą Długoszek, p. Andrzejem Pietrzakiem, p. Januszem Saganem wyjechała do multikina na film ,,Świadectwo”. Jest to  filmowa opowieść o życiu Jana Pawła II. Opowieść wieloletniego sekretarza i przyjaciela Papieża, najbliższego świadka najważniejszych wydarzeń Wielkiego Pontyfikatu - księdza kardynała Stanisława Dziwisza. „Świadectwo" zaistniało najpierw, w 2007 roku, jako książka - zapis rozmów, jakie odbył z ks. kard. Dziwiszem włoski dziennikarz watykanista  Gian Franco Svidercoschi. Przetłumaczona na kilkanaście języków, tylko w Polsce osiągnęła nakład ponad miliona egzemplarzy. Teraz ta niezwykła opowieść trafia na ekrany, bogatsza od książki o wiele nowych faktów - między innymi z lat młodzieńczych Karola Wojtyły. Ukazuje także przejmujące, a nieznane chwile z prywatnego życia Papieża, jest uzupełniona o kolejne interpretacje. Film zbudowany jest z materiałów dokumentalnych, a także fabularyzowanych rekonstrukcji wydarzeń. Oba plany spaja postać narratora, po mistrzowsku zagrana przez wybitnego aktora Michaela Yorka.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl