AKTUALNOŚCI:

II etap Olimpiady Techniki Samochodowej

07 Kwiecień 2008
W sobotę 05.04.2008 roku w Warszawie odbył się II etap Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji przystąpiło 350 uczniów z 115 szkół z całej Polski. Brali w nim udział uczniowie wyłonieni w I etapie, który odbył się w szkole. II etap olimpiady odbywał się na Politechnice Warszawskiej w aulach Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.
Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły tj. Sławomir Rachwał kl. IV TM4, Damian Szopa IV TM4 i Rafał Sawa kl. I TU. Do ostatniego, finałowego etapu przeszło 11 uczniów, którzy poprawnie i najszybciej odpowiedzieli na pytania zawarte w teście. Komisja wyłoniła 11 finalistów w gronie, których znalazł się Sławomir Rachwał zdobywając 44 pkt. co daje mu drugie miejsce w Polsce. Do olimpiady Sławek był przygotowywany pod kierunkiem p. Andrzeja Pietrzaka.
III etap finałowy odbędzie się w połowie maja na terenie stacji obsługi samochodów zatwierdzonej przez Komisję Olimpiady. Konkurs polegał będzie na wykonaniu zadań, zatwierdzonych przez Komisję, z zakresu technologii napraw i diagnostyki pojazdowej.
Gratulujemy i w finale życzymy naszemu mistrzowi i jego opiekunowi pierwszego miejsca!!!

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacji

07 Kwiecień 2008
W dniu 05.04.2008r. w Lublinie odbyły się ELIMINACJE POWIATOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO. Drużyna naszej szkoły w składzie:
1. Sławomir Dworak - kl. IV TM4
2. Michał Dąbrowski - kl. III TM4
3. Marcin Krzyżanek - kl. III TM4
opiekunowie merytoryczni:
mgr inż. Marek Fijołek - obsługa i naprawa samochodów
mgr inż. Dariusz Ochnik - przepisy ruchu drogowego
mgr Marcin Kryk - pierwsza pomoc
Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce drużynowo oraz uczeń Sławomir Dworak indywidualnie zajął I miejsce w kategorii jazdy na czas.
Oprócz dyplomów, pucharów uczniowie otrzymali także nagrody w formie wkrętowiertarek oraz encyklopedii motoryzacji.
Andrzej Pietrzak


Polecamy:
-Galeria - Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacji - 2008

Turniej Wiedzy Pożarniczej...

07 Kwiecień 2008
Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru a także posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, to cele Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Powiatowy etap tego konkursu odbył się 02.04.2008 roku w Lublinie. Naszą szkołę, w grupie szkół ponadgimnazjalnych reprezentował Emil Dolecki z klasy II TM4b.
Uczestnicy tego konkursu zmagali się z częścią ustną i pisemną. Po zakończeniu sprawdzianu komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Emil zajął drugie miejsce.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Emilowi składamy serdeczne gratulacje za zajęcie drugiego miejsca i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej i Emil zdobędzie upragniony indeks do szkoły pożarniczej.
J.S.


Polecamy:
-Galeria - Konkurs Wiedzy Pożarniczej - 2008

ŻYCIE WIECZNE

02 Kwiecień 2008
Połączmy się dziś z całym światem
W modlitwie za Ojca Świętego
Bo On najdroższym dla nas kwiatem
Odszedł w cierpieniu do Ojca Naszego

Pielgrzymka Jego końca dobiegła
Na ziemskich niwach szerokich
On coraz bliżej jest nieba
I z góry ogarnia nas wzrokiem

Nie rozpaczajmy nad śmierci obliczem
Bo śmierci nie ma wcale
Jest tylko inne wieczne życie
Które w niebiosach popłynie dalejDziś mijają 3 lata odkąd nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca. Przez 27 lat pełnił posługę z radością i miłością. Swoją modlitwą ogarniał cały świat. Dokonał wielu przemian w sercach i społecznościach ludzi. Ze swoim orędziem pokoju i miłości dotarł do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Przypominał, że trzeba żyć godnie, a nie tak jak chce świat bogato i wygodnie. Przypominał nam młodym, że musimy od siebie wymagać, nawet wtedy gdy inni od nas nie wymagają. Był i nadal jest dla milionów ludzi autorytetem i przewodnikiem. Najpiękniejsze ziarno zasiał w ostatnich dniach swojego życia. Wtedy, gdy mówić już nie mógł, mówił do nas gestem zbolałej twarzy i drgającej ręki.
Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający chwilę odejścia z tego świata naszego Papieża. Mieliśmy okazję zatrzymać się na chwilę i myślami powrócić do dnia , w którym świat wstrzymał oddech. Umożliwili nam to uczniowie klasy III T4b wspomagani przez koleżanki z II LP oraz kolegów z kl. III T4i, którzy pod opieką pani Jolanty Szpytmy, pana Andrzeja Pietrzaka i pana Janusza Sagana przygotowali montaż słowno-muzyczny.
Na wielu twarzach było widać smutek, zadumę i skupienie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Barkę, ulubiona pieśń Ojca Świętego. Była ona wyrazem naszej wdzięczności i pamięci o wielkim Polaku, którego nam podziwiać i słuchać było dane.
J.Sz.


Polecamy:
-Galeria - Rocznica śmierci Jana Pawła II - 2008

Z życia i działalności Szkolnego Koła Caritas im. św. Faustyny Kowalskiej

01 Kwiecień 2008
W czasie Wielkiego Postu Szkolne Koło Caritas im św. Faustyny Kowalskiej zorganizowało zbiórkę żywności dla najuboższych na terenie sklepów „Biedronka” i „Groszek” w Bychawie. Zebrane artykuły żywnościowe zostały przekazane parafialnemu Caritas i darowane potrzebującym. Na terenie szkoły w dniu 21 marca 2008 przeprowadzono loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W Wielkim Tygodniu zaś Szkolne Koło włączyło się w akcję lubelskiej Caritas pod nazwą „Chleb dobroci”.

W dniu 30 marca w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada Święto patronalne Caritas. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich osób chorych, potrzebujących oraz wolontariuszy i opiekunów Kół Caritas.
J.P.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl