AKTUALNOŚCI:

Wieczór literacko - muzyczny

12.11.2008
            11 listopada 2008 roku, w 90 rocznicę odzyskania niepodległości, w Bychawskim Centrum Kultury odbyła się promocja książki „Sprawa honoru”. W wieczorze literacko - muzycznym, poświęconym bohaterom, udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy przedstawili zebranym historię oddziału majora Henryka Dobrzańskiego - Hubala. Polskich lotników i hubalczyków łączy jedno: walka o wolność, miłość do Ojczyzny oraz poczucie honoru.
więcej...

11 listopada

07.11.2008
,,Dzisiaj wielka jest rocznica –
jedenasty listopada!
Tym ,co zmarli za ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa’’


11 listopada minie 90 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. My dzisiaj cieszymy się wolnością, swobodą ale zawdzięczamy to tym, którzy byli przed nami i mieli odwagę stanąć do walki z wrogiem. Mamy wobec nich wielki dług wdzięczności, winniśmy im pamięć i modlitwę. Dajmy świadectwo tego, że czujemy się Polakami i sprawy ojczyzny są dla nas ważne. Weźmy udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

Wyjazd do multikina

7.11.2008
Dnia 5 listopada 2008 grupa uczniów z klas: I LP, II Ti, II TM z opiekunami p. Barbarą Długoszek, p. Andrzejem Pietrzakiem, p. Januszem Saganem wyjechała do multikina na film ,,Świadectwo”. Jest to  filmowa opowieść o życiu Jana Pawła II. Opowieść wieloletniego sekretarza i przyjaciela Papieża, najbliższego świadka najważniejszych wydarzeń Wielkiego Pontyfikatu - księdza kardynała Stanisława Dziwisza. „Świadectwo" zaistniało najpierw, w 2007 roku, jako książka - zapis rozmów, jakie odbył z ks. kard. Dziwiszem włoski dziennikarz watykanista  Gian Franco Svidercoschi. Przetłumaczona na kilkanaście języków, tylko w Polsce osiągnęła nakład ponad miliona egzemplarzy. Teraz ta niezwykła opowieść trafia na ekrany, bogatsza od książki o wiele nowych faktów - między innymi z lat młodzieńczych Karola Wojtyły. Ukazuje także przejmujące, a nieznane chwile z prywatnego życia Papieża, jest uzupełniona o kolejne interpretacje. Film zbudowany jest z materiałów dokumentalnych, a także fabularyzowanych rekonstrukcji wydarzeń. Oba plany spaja postać narratora, po mistrzowsku zagrana przez wybitnego aktora Michaela Yorka.

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

06.11.2008
Dnia 24.10.2008r w Piotrowicach odbyła się Powiatowa Licealiada w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.
Uczennice naszej szkoły zajęły kolejno:
II miejsce – Sawa Marzena
IV miejsce – Dryl Marlena
 
W kategorii chłopców:
IV miejsce – Wiechnik Jan
Cała trójka awansowała do zawodów rejonowych.
 
27.10.2008r w Zespole Szkół Budowlanych odbyły się Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym.

W klasyfikacji ogólnej:
VI miejsce – Sawa Marzena
VIII miejsce – Dryla Marlena

Dar Serca...

04.11.2008
 
 
Nasza szkoła bierze udział w akcji: Twój Dar Serca dla Hospicjum -organizowanej przez Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia” pod patronatem Wojewody Lubelskiego Henryki Strojnowskiej i Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza we współpracy ze Społecznym Liceum i Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie. Cel akcji: cykliczna zbiórka środków pieniężnych na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia” w Lublinie, rozbudzenie wrażliwości młodzieży szkolnej na potrzeby ludzi chorych i potrzebujących wsparcia.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!!!!!!
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl