AKTUALNOŚCI:

Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza ortografii”

11 Kwiecień 2019
  W marcu uczniowie wszystkich klas zmagali się z zawiłościami naszej polskiej pisowni. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie: Wiktor Król ,Jakub Pawelec, Jakub Kowalczyk, Patryk Kowalczyk, Kamil Olesiński, Szymon Rzucidło, Tomasz Stanicki, Jakub Ciemięs, Kacper Tylus, Arkadiusz Derczyk ,Patryk Małek, Krzysztof Nawłatyna, Valentyn Zachariuk, Mateusz Sławek ,Bartłomiej Sękuła, Przemysław Baran, Piotr Baran, Adrian Kowalczyk, Patryk Flis, Patrycja Skoczylas, Rafał Sulowski, Kamil Zaręba.
Finałowe dyktando okazało się trudne .Szkolnym „Mistrzem ortografii” został Jakub Pawelec z klasy I Ti , drugie miejsce zajął Mateusz Sławek z klasy II Ti, trzecie Rafał Sulowski z IV TPS. Konkurs przeprowadziła  nauczycielka języka polskiego Jolanta Szpytma.

Galeria zdjęć...

Kolejny etap – kolejny sukces!

29 Marzec 2019
 W dniu 28.03.2019 roku w Lublinie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy PożarniczejMłodzież zapobiega pożarom” na szczeblu powiatowym. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego wyłonieni w eliminacjach gminnych.

   Kolejny etapkolejny sukces. Tak najkrócej można by podsumować awans Rafała Sulowskiego (kl.IV Tps) do etapu wojewódzkiego OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach powiatowych Rafał musiał zmierzyć się z 25-cioma pytaniami testowymi /max. 25 pkt./. Uzyskując 21 punktów zapewnił sobie po raz drugi z rzędu, awans na wyższy szczebel.

więcej...

Dzień wiosny

22 Marzec 2019
 21.03.2019r z inicjatywy Samorządu Szkolnego i nauczycieli,  zorganizowano tradycyjnie,  już obchody I Dnia Wiosny. Celem takiej formy zajęć m. in. była: integracja uczniów, wychowawców  i nauczycieli poprzez współdziałanie w grupie w rywalizacji,  propagowanie rekreacyjnych form spędzania czasu i dobra zabawa w grze fair play.
 
więcej...

Odliczanie do Spoleto rozpoczęte …

20 Marzec 2019
 Właśnie zakończyły się sprawy rekrutacyjno-organizacyjne do projektu "Z Erasmusem w Europie". Zostało wybranych 18 szczęśliwców i 4 osoby jako rezerwowe, które wezmą w nim udział. Opracowano harmonogram zajęć z przygotowania językowo/kulturowo/pedagogicznego. Następnie odbyło się spotkanie informacyjno-organizacyjne dla rodziców uczniów zakwalifikowanych na staż do Spoleto. Na spotkaniu tym uczniowie i ich rodzice zostali poinformowani o celu i sposobie realizacji projektu. Podano harmonogram zajęć organizowanych w ramach wsparcia językowego, pedagogicznego i kulturowego. Uczniowie i rodzice zostali zapoznani także z przebiegiem praktyki oraz umiejętnościami i wiadomościami jakie zdobędą po jej odbyciu.

więcej...

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej

18 Marzec 2019
 Dnia 1 marca 2019 r. w naszej szkołe odbyła się Powiatowa Licealida w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły : ZSZ nr.1 Bychawa, ZS im.ks.A Kwiatkowskiego w Bychawie, ZSR Pszczela Wola, ZS Bełżyce. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym” , co oznaczało że każda drużyna rozegrała 3 mecze. Drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie: Kamil Zaręba, Sulowski Rafał, Fijołek Łukasz, Budzyński Kacper, Pyc Maciej, Skowronek Adrian, Gajor Łukasz, Mizerski Mateusz. Po zaciętych pojedynkach drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

Galeria zdjęć ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl