AKTUALNOŚCI:

Konkurs WSPA

12 Grudzień 2008
VIII EDYCJA WOJEWÓDZKA KONKURSU -
,,PRZEDSIĘBIORCZY UCZEŃ NA RYNKU PRACY’’
 
 Organizatorami konkursu są: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej. Celem głównym projektu jest kształtowanie u uczniów aktywnej postawy wobec życia osobistego i zawodowego, wyrobienie umiejętności poznawania siebie i oceniania swoich możliwości psychofizycznych oraz rozwijanie umiejętności niezbędnych do skutecznego znalezienia pracy lub podjęcia działalności gospodarczej. Tematyka konkursu: rynek pracy, poszukiwanie pracy, planowanie kariery zawodowej, gospodarka rynkowa, Unia Europejska.
Organizacja konkursu:
 - I etap –eliminacje szkolne - 19 lutego 2009 r
 - II etap-odbędzie się w WSPA - 23 marca 2009r
 - III etap-odbędzie się w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej - 6 kwietnia 2009r
Główna nagroda: NOTEBOOK!!!!!
WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O KONTAKT z paniami:
Moniką Stanicką i Urszulą Wilkołazką.

Szopka

12 Grudzień 2008
,,W żłobie leży, któż pobieży
Kolędować małemu
Jezusowi Chrystusowi
Dziś nam narodzonemu ...
’’

               Szopka bożonarodzeniowa to makieta przedstawiająca wnętrze stajni betlejemskiej w noc, podczas której narodził się Jezus Chrystus. Szopka bywa wykonywana jako miniatura, a także jako konstrukcja rzeczywistej wielkości. Może mieć ona formę jaskini lub groty, ale najczęściej przedstawiona jest w formie stajenki. W każdej szopce znajduje się mały Jezus, Maryja oraz Józef, elementami szopki są także postaci Trzech Króli, pasterzy, a także bydło i owce, Gwiazda Betlejemska, anioły. Uczniowie klasy II TM, wykonali szopkę bożonarodzeniową. Zgodnie ze szkolną tradycją szopka została ustawiona na parterze, w miejscu widocznym dla każdego, kto wchodzi do budynku naszej szkoły. W tle szopki słychać dźwięki kolęd, które wprowadzają nas w świąteczny nastrój.

Pomóż Dzieciom Przetrwać zimę

10 Grudzień 2008
,,W tym roku spotykamy się już po raz szesnasty
Bo przecież tyle marzeń jest na świecie
czy się spełnią ?
trzeba wierzyć
bo od Ciebie tak naprawdę
bo od Ciebie to zależy...’’

Ewa Dados

            Jak co roku ruszyła akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać zimę". Jest to nazwa ogólnopolskiej inicjatywy obywatelskiej organizowanej od 1992 roku przez Polskie Radio Lublin, kierowanej przez Ewę Dados. Polega ona na zbiórce  trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin. W akcji tej nie zbiera się żadnych środków finansowych, dlatego też osiągnęła ona dużą popularność.
więcej...

Mikołajki

08.12.2008


,,Kiedy pierwsza gwiazda zabłyśnie na niebie,

On z workiem prezentów jedzie już do Ciebie.’’


Jak to bywa od wieków 6 grudnia św. Mikołaj przybył do naszej szkoły !!!!!!!!Przybył do nas z daleka…..aż z Rovaniemi. Pisane przez dzieci przed każdymi świętami Bożego Narodzenia listy do św. Mikołaja, Santa Claus czy Dziadka Mroza często trafiają właśnie do urzędu pocztowego w Rovaniemi (ściślej: do urzędu w zbudowanej w 1985 dla turystów "wiosce św.Mikołaja",FIN-96930 Napapiiri).Władze miasta skwapliwie podtrzymują legendę, że to właśnie stąd wyruszają sanie zaprzężone w renifery, wypełnione prezentami...  .
więcej...

Warsztaty ekonomiczne.

04.12.2008

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
jest pozarządową organizacja pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającą obecnie w ponad stu krajach. Dnia 2 grudnia 2008 r uczennice klasy III LP Magdalena Słowińska i Agnieszka Paluch z nauczycielką podstaw przedsiębiorczości panią Urszulą Wilkołazką uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez fundację. W czasie spotkania realizowano program edukacyjny  ,,Moje finanse-zostać inwestorem’’.

Wszystkich zainteresowanych edukacją ekonomiczną zapraszamy do odwiedzenia stron:


Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego.

03.12.2008
Dnia 25 listopada 2008r. w ZSTR w Piotrowicach, odbyły się zawody w Tenisie Stołowym drużynowym. Szkołę naszą reprezentowała drużyna w kategorii dziewcząt i chłopców.
W wyniku rozegranych spotkań drużyna dziewcząt w składzie Sowa Marzena i Dryla Marlena zajęła I miejsce.
Drużyna chłopców zajęła IV miejsce.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl