AKTUALNOŚCI:

Wyjazd do multikina

7.11.2008
Dnia 5 listopada 2008 grupa uczniów z klas: I LP, II Ti, II TM z opiekunami p. Barbarą Długoszek, p. Andrzejem Pietrzakiem, p. Januszem Saganem wyjechała do multikina na film ,,Świadectwo”. Jest to  filmowa opowieść o życiu Jana Pawła II. Opowieść wieloletniego sekretarza i przyjaciela Papieża, najbliższego świadka najważniejszych wydarzeń Wielkiego Pontyfikatu - księdza kardynała Stanisława Dziwisza. „Świadectwo" zaistniało najpierw, w 2007 roku, jako książka - zapis rozmów, jakie odbył z ks. kard. Dziwiszem włoski dziennikarz watykanista  Gian Franco Svidercoschi. Przetłumaczona na kilkanaście języków, tylko w Polsce osiągnęła nakład ponad miliona egzemplarzy. Teraz ta niezwykła opowieść trafia na ekrany, bogatsza od książki o wiele nowych faktów - między innymi z lat młodzieńczych Karola Wojtyły. Ukazuje także przejmujące, a nieznane chwile z prywatnego życia Papieża, jest uzupełniona o kolejne interpretacje. Film zbudowany jest z materiałów dokumentalnych, a także fabularyzowanych rekonstrukcji wydarzeń. Oba plany spaja postać narratora, po mistrzowsku zagrana przez wybitnego aktora Michaela Yorka.

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

06.11.2008
Dnia 24.10.2008r w Piotrowicach odbyła się Powiatowa Licealiada w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.
Uczennice naszej szkoły zajęły kolejno:
II miejsce – Sawa Marzena
IV miejsce – Dryl Marlena
 
W kategorii chłopców:
IV miejsce – Wiechnik Jan
Cała trójka awansowała do zawodów rejonowych.
 
27.10.2008r w Zespole Szkół Budowlanych odbyły się Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym.

W klasyfikacji ogólnej:
VI miejsce – Sawa Marzena
VIII miejsce – Dryla Marlena

Dar Serca...

04.11.2008
 
 
Nasza szkoła bierze udział w akcji: Twój Dar Serca dla Hospicjum -organizowanej przez Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia” pod patronatem Wojewody Lubelskiego Henryki Strojnowskiej i Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza we współpracy ze Społecznym Liceum i Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie. Cel akcji: cykliczna zbiórka środków pieniężnych na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia” w Lublinie, rozbudzenie wrażliwości młodzieży szkolnej na potrzeby ludzi chorych i potrzebujących wsparcia.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!!!!!!

Dzień Wszystkich Świętych

31 Październik 2008


„Spieszmy się kochać ludzi
                    tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą 
                    nie zawsze powrócą…”
                                               ks. Jan Twardowski
 

Dzień Wszystkich Świętych jest chrześcijańską uroczystością ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych i męczenników, którzy są w niebie z Bogiem. Obchodzony jest 1 listopada, następnego dnia obchodzimy Zaduszki, dzień poświęcony pamięci zmarłych.
     Zaduszki to dzień modlitw za zmarłych, odwiedzania cmentarzy i zapalania na grobach świateł, które symbolizują nieśmiertelność duszy.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

23.10.2008
Kim jest mistrz?… mistrzem nie jest ten, kto czegoś uczy,

lecz ten, kto zachęca swego ucznia,

aby dał z siebie wszystko i odkrył w sobie to, co już wie.

(Paulo Coelho)

 

W dniu 13 października 2008 w Zespole Szkół w Pszczelej Woli odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaproszeni zostali dyrektorzy i nauczyciele ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Lubelski, członkowie Zarządu Powiatu w Lublinie, członkowie Komisji Edukacji i Kultury Rady Powiatu Lubelskiego oraz przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających nauczycieli.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl